Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2018-06-29  2018 m. 1-asis „Rubinaičio“ numeris – jau internete 
„Rubinaitis“ – žurnalas apie vaikų knygas, vienintelis tokio pobūdžio leidinys Lietuvoje, skirtas mokytojams, bibliotekininkams, literatūros tyrėjams, rašytojams, iliustruotojams, leidėjams, tėvams, studentams ir visiems, besidomintiems vaikų literatūra.

2018-06-29  Birželio 30 d. jubiliejų švenčia vokiečių rašytojas ir iliustruotojas Wolfas Erlbruchas1948 m. birželio 30 d. Vupertalio mieste Vokietijoje gimė vaikų knygų iliustruotojas ir rašytojas Wolfas Erlbruchas, pelnęs ne tik viso pasaulio įvairaus amžiaus skaitytojų simpatijas, bet ir profesionalų palankumą bei daugybę apdovanojimų už savo kūrybą, iš kurių svarbiausieji – 2006 m. gautas Hanso Christiano Anderseno medalis bei 2017 m. gauta Astridos Lindgren atminimo premija.

2018-06-27  Vasaros skaitymai: „Pažink aplink mus augančias vaistažoles“ 
Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka džiaugiasi puikiais orais ir su jaunaisiais skaitytojais keliauja į gamtą, į žolynais nusėtus takus ir laukus.

2018-06-27  Lenkijoje išleista Vlado Braziūno eilėraščių rinktinė 
Birželio mėnesį Lenkijoje pasirodė jau antroji lietuvių poeto Vlado Braziūno knyga lenkų kalba. Leidykla „Pogranicze“ išleido poeto eilėraščių rinktinę „Stalo kalnas/Stół góra oltarna“, kurią į lenkų kalbą vertė Agnieszka Rembiałkowska.

2018-06-22  Neringa Butnoriūtė. Šiurpoka metafizika Vilniaus fone

Švaraus buvimo: eilėraščiai / Marius Burokas; dailininkė Deimantė Rybakovienė. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018. – 103 p. – ISBN 978-609-480-011-5
2018-ieji poetui, vertėjui, apžvalgininkui, „Vilnius Review“ redaktoriui Mariui Burokui kol kas išties turiningi: šiemet pasirodė ketvirtoji poezijos knyga „Švaraus buvimo“ ir pirmoji versta į anglų kalbą („Now I Understand“). Rašant apie šio poeto tekstus jau įmanoma įdėmiau pažvelgti į visumą, mėginti įminti poetinę sistemą. Pastarosios knygos „Būsenos“ (2005), „Išmokau nebūti“ (2011) ir naujoji „Švaraus buvimo“ (2018) sąmoningai susikalba ir sudaro savotišką trilogiją1. Poetas yra minėjęs, jau būtų sunku rašyti taip pat. Ką tai iš tiesų sako?

2018-06-20  Antanas Sheshi. Trys išimtys, paneigiančios lengvumo ir lėkštumo analogijąŠi knyga galėtų tikti atokesnių Lietuvos rajonų gyventojams, susiruošusiems į Suvalkų apylinkių parduotuves: 3–4 skaitymui skirtos valandos, per kurias įveikiamas naujausias Mario Vargaso Llosos romanas, išgelbėtų nuo žvalgymosi pro langą. Skaičiusiems anksčiau į lietuvių kalbą verstas prozininko knygas toks pasiūlymas nuskambės keistai – juk kalbame apie rašytoją, kurio kūrybos įtaiga slypi žaismo, intelekto ir utopijos ženklų įvairovėje.

2018-06-18  Gintarė Adomaitytė. Apie tris knygas, kurios nei pataikauja, nei maivosi„Vasara tais metais pasitaikė ypač karšta. Saulė tarsi auksaspalvio gintaro gabalas kybojo virš medžių viršūnių, be atvangos kaitindama ir kepindama visa, kas gyva. Nesulaukdamos lietaus samanos pamažu išbluko, o Pelėnui reikėdavo vis giliau ir giliau eiti į girią, kad rastų išsirpusių žemuogių.

2018-06-15  Atvėrėme vartus vasarai ir vasaros skaitymamsVasara! Taip visų laukiama ir mylima. Birželį prasideda atostogos, vaikai švenčia vaikų gynimo dieną, minima tėvo diena, startuoja vasaros edukacinė skaitymo programa Zarasų viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose. Visą vasarą vaikai galės dalyvauti įdomiuose kūrybiniuose užsiėmimuose – pažinti paukščius, gyvūnus, miestus. Bibliotekininkės kviečia keliauti po Lietuvos šimtmetį, fotografuoti, kurti pasakas, atrasti savo dar neatskleistus talentus.

2018-06-13  Kai jautrus, gyvas, be galo įdomus ir spalvingas pasaulis telpa nedidelėje knygoje


Tiems, kas skaitė Neringos Vaitkutės trilogiją „Vaivorykščių arkos“ ir kitas knygas, šios autorės daug pristatinėti nereikia: jos tekstai išsiskiria itin vaizdinga, lengvai tekančia kalba, ryškiais veikėjų charakteriais ir nuotykių, staigmenų bei vidinių atradimų kupinais siužetais. Ir tai ne šiaip panegirikos: rašytoja labai gerai pažįsta vaikus ir jų pasaulį, tad pasakoja jiems ne pritūpusi ar pasilenkusi, o kartu sėdėdama ant stogo ir mataruodama kojomis.

2018-06-12  Gintarė Adomaitytė. Iš šnabždesių ir paslapčių 
„Ši šalis buvo nuausta iš šnabždesių ir paslapčių“, – apie Burundį rašo Gaëlis Faye. Bet juk ir Lenkijai toks apibūdinimas tiktų, ir Lietuvai. Sakytum, parašė tuos žodžius Oskaras Milašius, nežinia kodėl man vis dažniau besivaidenantis.

2018-06-11  Skelbiamas šeštasis Nacionalinis vaikų literatūros konkursas 2018 
Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, bendradarbiaudamas su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi ir Lietuvos Rašytojų sąjunga, skelbia šeštąjį Nacionalinį vaikų literatūros konkursą 2018.

2018-06-11  Monika Vaicenavičienė – pasaulio iliustracijų apdovanojimo laimėtoja


 
Šių metų birželio 7 d. Londone buvo paskelbti šešiolika pasaulio iliustracijų apdavonojimų laimėtojų. Tarp jų – lietuvė Monika Vaicenavičienė, kurios darbas „What Is a River“ (liet. „Kas yra upė?“) buvo paskelbtas geriausia knyga vaikams Jaunojo talento kategorijoje.

2018-06-06  Mathura. Ir nesuprasdamas gali suprasti

„Stengiausi savo tekstuose palikti gana didelę interpretacijos laisvę“, – estiškai išėjusio poezijos rinkinio pabaigos žodyje lietuvių autorius Kęstutis Navakas sako vertėjui Reinui Raudui. „Dvasios gelmėse visi žmonės tikrai gali būti panašūs, tačiau kiekvienas vis dėlto turi skirtingą išorinės raiškos būdą.“ Ta pati mintis kartojasi ir eilėraščiuose – knygą pradeda eilutė: „Veidrodis yra kas sekundę kintanti / nuotrauka.“

2018-06-04  „Skaitymo iššūkis“ kviečia pasinerti į knygų pasaulįMilžiniško populiarumo sulaukęs, širdis užkariavęs ir kasmet vis daugiau skaitytojų įtraukiantis „Skaitymo iššūkis“ nuo birželio pirmosios dienos vėl kviečia visus literatūros mylėtojus pasigalynėti su savimi, atsiversti mylimas knygas ir įveikti 5 skaitymo užduotis.

2018-06-01  Išrinktas 2017 m. vertingiausių knygų penketukas ir skaitomiausia verstinė knygaLietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) paskelbė 2017 metų verstinės knygos rinkimų rezultatus. Skelbiamas ekspertų išrinktas vertingiausių knygų penketukas bei skaitytojų išrinkta vertingiausia metų knyga.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.