Į pradžią 

 
 
 
 
Žaislotekos atidarymo šventė

Žaislotekos atidarymo šventė Kupiškyje


2010 m. rugsėjo 24 d. Kupiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Žaislotekos atidarymas. Renginį skaitydamos eiles pradėjo Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos: Jolita Janušonienė, Laimutė Kliopkinienė ir Roma Vasiliauskienė.

Sveikinimo žodį tarusi bibliotekos direktorė Daiva Bubulienė paprašė susirinkusių vaikų perkirpti simbolinę Žaislotekos atidarymo juostą. Perkirpus juostą visi renginio dalyviai pateko į paslaptingą Žaislotekos pasaulį, kuriame jau galėjo išgirsti tyliai kuždantis knygeles ir savo dėžutėse nerimstančius žaislus. Čia visų laukė tūkstančiai nežinomų istorijų, šimtai nepatirtų įspūdžių. O norint peržengti Žaislotekos slenkstį visiems susirinkusiems reikėjo įminti mįslę. Mįslė buvo apie vieną Žaislotekos žaislą.

Susirinkusiuosius dainelėmis linksmino lopšelio-darželio „Saulutė“ „Boružėlių“ grupės vaikučiai vadovaujami auklėtojos Virginijos Sinkevičienės, muzikos mokytojos Laimutės Gronskienės ir šokių vadovės Sandros Jakšienės.Žaislotekos atidarymo šventė Kupiškyje

Svajonė įkurti Vaikų literatūros skyriuje Žaisloteką buvo brandinama keletą metų, o paskatino tai padaryti Lietuvos Respublikos Seimo nario gerb. Valdemaro Valkiūno padovanoti žaislai. Su jais vaikai žaidžia jau antri metai. Buvo pastebėta, kad ši nauja paslauga skyriui labai reikalinga, todėl 2009 m. buvo teikiama projekto „Žaisloteka – skaitymo džiaugsmas visai šeimai“ paraiška. Svajonę įkurti ir atidaryti Žaisloteką padėjo įgyvendinti Kultūros rėmimo fondas, kuris dalinai finansavo šį projektą.

Renginio metu visi susirinkusieji turėjo galimybę apibūdinti žaisloteką, jiems labiausiai patinkančiais žodžiais. Aktyviausi buvo vaikai. Jie tikrai nepagailėjo gražių žodžių.

Vaikų literatūros skyriuje įkurta Žaisloteka suteiks Kupiškio miesto ir rajono mažiausiems bibliotekos lankytojams galimybę žaisti, gauti informacijos apie žaislus ir žaidimus. Tai netradicinė, nauja darbo su vaikais forma.

Apsilankę Žaislotekoje vaikai ir tėveliai ras žaislinių ir paveikslėlių knygų, stalo žaidimų, konstruktorių, kaladėlių, dėlionių, lavinamųjų ir kūdikiams skirtų žaislų. Čia bus kampelis skirtas ir tėvams, kuriame sukaupta literatūra, padėsianti geriau suvokti ankstyvojo vaikų ugdymo svarbą, patarimai suaugusiesiems kaip elgtis, kad knyga nuo pirmųjų vaiko gyvenimo mėnesių taptų bendravimo, lavinimo priemone bei kokios knygos tinkamos vienokio ar kitokio amžiaus vaikui. Vaikų skyriaus lankytojus nustebins ir pažintinės knygelės. Jos skirtos ne tik vaikams, bet ir tėveliams bei pedagogams. Žaislotekos atidarymo šventė Kupiškyje

Šie nauji žaislai ir knygelės padės vaikams pažinti pasaulį ir kurti save. Juk žaisdamas vaikas niekada nebūna vienas. Žaislai ugdo kalbą, vaizduotę, kantrybę, drąsą. Žaidimas moko žaidžiančiuosius klausytis ir girdėti, atpažinti ir valdyti jausmus. Per žaidimus, knygas biblioteka „augina“ būsimąjį skaitytoją ir pratina jį prie bibliotekinės aplinkos.

Žaislotekos misija – nuo paties jauniausio amžiaus vaiką žaidimu pratinti prie knygos, skaitymo, lavinti vaiko kūrybiškumą, bendravimo su bendraamžiais ir suaugusiaisiais įgūdžius, padėti vaikui pažinti jį supantį pasaulį.

Į Žaislotekos atidarymo šventę atvyko daug svečių. Sveikinimo žodį tarė Kultūros ir švietimo skyriaus vyr. specialistė Irena Mockuvienė, lopšelio-darželio „Saulutė“ direktorės pavaduotoja ugdymui Aldona Stančikienė, VJUC „Varpelis“ direktorė Irena Skupienė, lopšelio-darželio „Obelėlė“ direktorės pavaduotoja Valerija Kuprienė, Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Lina Matiukaitė.

Renginio pabaigoje visi buvo pakviesti valgyti torto. Šventės dalyviai į namus išsinešė ne tik patirtas geras emocijas, bet ir nuostabų gimtadienio torto skonį burnoje.

Vaikų literatūros skyriaus vedėja


Jolita Janušonienė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.