Į pradžią 

 
 
 
 
Veiksmo savaitė "Kas skaito, rašo..." Žaiginyje

„Veiksmo savaitė 2009“ - tai visuotinė akcija, organizuojama Pasaulinės švietimo kompanijos (GCE), aktyviai palaikoma UNESCO organizacijos. Jos tikslas – viešinti savo bei kitų šalių švietimo problemas pasaulyje, bendrai ieškant efektyvių sprendimo būdų. Idėja organizuoti šią visuotinę kampaniją gimė 2000 m. vykusiame Pasauliniame švietimo forume Dakare (Senegalas), kurio metu 164 pasaulio valstybių, tarp jų ir Lietuvos, atstovai įsipareigojo iki 2015 m. kiekvienam savo šalies piliečiui suteikti kokybišką išsilavinimą.

2009 metų Visuotinės kampanijos Lietuvoje „Veiksmo savaitės“ tema – „Kas skaito, rašo...“ Kampanijos pagrindinis partneris - Švietimo ir mokslo ministerija, organizatoriai - Lietuvos vaikų ir jaunimo centras ir Lietuvos moksleivių sąjunga.

Į „Veiksmo savaitės 2009“ renginių ciklą šiemet įsijungė Raseinių raj. Žaiginio bibliotekos skaitytojai, Žaiginio Pranciškaus Šivickio pagrindinės mokyklos mokiniai, vadovaujami mokyklos socialinės pedagogės Vilmos Daujotaitės ir bibliotekininkės Jolantos Žukauskienės. Dešimtokai Daiva Burinskytė, Lina Marcišauskaitė ir Mindaugas Mižutavičius dalyvavo pasakojimų knygos ,,Kas skaito, rašo...“, kurios tikslas yra pabrėžti raštingumo svarbą, visų žmonių teisę į prieinamą, laisvą, kokybišką švietimą, kūrime. Jaunieji rašytojai parašė pabaigą pagal radijo ir televizijos laidų vedėjo Mindaugo Stasiulio pateiktą istorijos pradžią ir išsiuntė „Veiksmo savaitės“ organizatoriams.

     

Bibliotekos patalpose įsikūrusiame VIPT-e (Viešasis interneto prieigos taškas) balandžio 23 dieną įvyko renginys ,,Kompiuteriu ne tik žaidžiu“, skirtas kompiuterinio raštingumo skatinimui. VIPT-o lankytojai - vaikai buvo suskirstyti pagal amžiaus grupes (2-4 ir 5-7 klasės). Vaikai kompiuteriu rinko diktantų tekstus, kuriuos parengė Žaiginio Pranciškaus Šivickio pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos vyr. mokytoja Ona Mickevičienė. Mažiesiems buvo įdomu diktantą rašyti kompiuteriu, klaviatūroje ieškoti pasislėpusių raidelių. Kai kurie iš dalyvavusiųjų net nežinojo, kad kompiuteris gali ištaisyti gramatines bei pabraukti stiliaus klaidas.

Dalyvavusiems šiame renginyje ir geriausiems bibliotekos skaitytojams paskatinamasis prizas buvo kelionė į Raseinių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių. Balandžio 28-oji Raseinių viešojoje bibliotekoje buvo paskelbta Vaikų diena. Tai vienas iš Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės ,,Klausk bibliotekininko“ renginių. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Jolanta Gudeikytė supažindino vaikus su vaikų literatūros fondu, pristatė bibliotekoje veikiančią lėlių parodą. Didžiausią įspūdį vaikams paliko knygos, kurios groja, dainuoja, kalba, o atverstos pakeičia savo išvaizdą ar pateikia įvairiausių siurprizų.

Beveik dvi valandas praleidę knygų pasaulyje, vaikai aplankė Raseinių rajono savivaldybės mero pavaduotoją Gitaną Rašimienę. Pavaduotoja kantriai ir išsamiai atsakė į gausiai pateiktus vaikų klausimus pačiomis  įvairiausiomis temomis, supažindino su savivaldybės darbuotojų veikla.

Namo visi grįžo pakiliai nusiteikę, daug pamatę ir sužinoję. Kas skaito, rašo...

Informuoja Jolanta Žukauskienė
bibliotekininkė - VIPT kuratorė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.