Į pradžią 

 
 
 
 
Naujienos
2017-11-10 Vilniuje vyks „Paviljono” knygų savaitgalisVilniuje gruodžio 1-3 d. antrus metus vyks „Paviljono” knygų savaitgalis. Savaitgalio organizatorių pagrindinis tikslas – jaukiam ir įdomiam buvimui drauge suburti įvairaus amžiaus knygų mylėtojus ir parodyti, kad literatūra gali būti tiltas, jungiantis muzikos, kino, filosofijos, performanso meno bei  kitų kultūros sričių temas.

 
2017-11-08 Virginija Cibarauskė. Kultūros atmintis ir literatūra: sampratos, sąveikos, perspektyvosPastaruosius du dešimtmečius kultūros atminties tyrimai itin populiarūs: literatūros kūriniai (ypač – kanoniniai) analizuojami kaip kultūros atminties dokumentas, individualios ir bendruomenės atminties formavimo priemonė[1]. Tokia perspektyva lietuvių literatūrologų darbuose vis dar gana reta – daug dažniau literatūra interpretuojama kaip patirties (autoriaus ar bendruomenės) išraiška, išsakymas.

 
2017-11-06 Apie stalčius, pilnus lapelių ir ne tik apie juos

Pokalbis su rašytoja Ilona Ežerinyte
 

 
2017-11-06 Knygos, įvertintos pasaulyje, bet dar neatrastos Lietuvoje

Knygos, įvertintos pasaulyje, bet dar neatrastos Lietuvoje
 
Kodėl mes renkamės vieną ar kitą knygą? Kartais dėl rekomendacijų, kartais kažkur pamatome, kad ji gavo vieną ar kitą apdovanojimą, o kartais griebiame pirmą pasitaikiusią tiesiog dėl gražaus viršelio. Vis dėlto dažnai viename pasaulio krašte iš karto prigijusi knyga kitur žmonėms gali pasirodyti nepakankamai verta dėmesio.

 
2017-11-03 George Saunders: „Norint susilieti su tekstu, būtina labai skaidri būsena“

Su šių metų „Man Booker“ premijos laureatu George’u Saundersu kalbasi Jasonas Rhode’as, kuris yra sakęs: „Negali būti per daug turtingas, per daug lieknas ar skaityti per daug G. Saunderso. Pavadinti G. Saundersą geriausiu šiuolaikiniu novelistu Amerikoje yra tas pats, kas pavadinti Mėnulį geriausiu natūraliu žemės palydovu. Nėra konkurencijos.“

 
2017-11-03 2019 m. balandžio 2-ąją Lietuva kreipsis į pasaulio vaikus2019 metų balandžio 2-ąją, Tarptautinę vaikų knygos dieną, Lietuvos vardas plačiai nuskambės pasaulyje – IBBY Lietuvos skyrius laimėjo konkursą ir tapo 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju. Pasaulio visuomenei skirtą kreipimosi laišką ir plakatą kurs vaikų knygų autorius, dailininkas, 2018 m. H. Ch. Anderseno premijos nominantas Kęstutis Kasparavičius.

 
2017-10-30 Lina Ožeraitytė. Pirmosios literatūros žvaigždžių knygos: tarp fantastikos ir realybės

Ar fantastika, magija ir realybė gali būti susijusios? Visiškai skirtingos pirmosios Herberto George’o Wellso, Romaino Gary ir Jochanano Faino knygos įrodo tik tai, kad realybė makabriškumu dažnai pranoksta pramanytą būtį. Kas paveikiau: niūri distopija, pomirtinis požemių pasaulis ar autobiografinis pasakojimas apie Kauno getą, kuriame mirtis visuomet alsuoja į nugarą?

 
2017-10-24 Ar brangios yra idėjos? Apie sėkmingus skaitymo [skatinimo] pavyzdžiusPastaruoju metu labai daug kalbame apie skaitymą vaikams nuo mažų dienų, apie jų pratinimą prie knygos šeimose. Yra daug įvairių institucijų, kurios daro viską, stengiasi, kad taip ir atsitiktų – kad kiekvienas vaikas gautų skaitymo pagrindą, įgytų „skaitytojo geną“ savo šeimoje. Tačiau kol kas situacija vis dar yra tokia, jog mažiausiai skaitoma yra būtent su pačiais mažiausiais vaikais (Lietuvoje net 65 proc. tėvų teigia neskaitantys savo vaikams iki 2 metų).

 
2017-10-20 „Etmės Eva“ Zarasuose – Zarasų viešojoje bibliotekoje paminėtos Ievos Simonaitytės 120-osios gimimo metinėsSpalio 13-tą dieną Zarasų viešojoje bibliotekoje vyko tradicinis literatūros vakaras „Prozos ruduo“, skirtas rašytojos Ievos Simonaitytės metams. Renginyje dalyvavo profesorius, habilituotas mokslų daktaras Domas Kaunas.

 
2017-10-19 Virginija Cibarauskė. Poetės Lietuvos kanone – kodėl tiek mažai?Lietuvos poezijos kanoną sudaro beveik vien vyrai – moterų vos viena kita. Pavyzdžiui, XX a. antrosios pusės svarbiuosius literatūros vardus fiksuojančioje Vytauto Kubiliaus studijoje-vadovėlyje XX amžiaus literatūra (1995) skiltyje „Poezija: nuo „atlydžio“ iki Nepriklausomybės“ minimi 24 vardai, iš jų – tik 4 moterys: Janina Degutytė, Judita Vaičiūnaitė, Nijolė Miliauskaitė ir Gražina Cieškaitė.

 
 
<- Atgal 1 2 3 Pirmyn -> 
Kitos naujienos
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.