Į pradžią 

 
 
 
 
Susitikimuose – apie knygas ir didžius kultūros žmones

Lapkričio 17-osios popietę Joniškio žemės ūkio mokyklos salė, o vakare Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos skaitykla vos talpino atėjusius į susitikimą su teatro kritike, žurnaliste, knygų autore Rūta Oginskaite ir aktore Egle Gabrėnaite.

Rūta Oginskaitė – keturių knygų autorė. Trys iš jų – apie žymias Lietuvos kultūros asmenybes: operos solistę Aleksandrą Staškevičiūtę, Maestro Vytautą Kernagį ir režisierių, dokumentinių filmų kūrėją Robertą Verbą.

Knyga apie V. Kernagį „Nes nežinojau, kad Tu nežinai“ (Tyto alba, 2009) išleista prieš metus, jau pamėgta skaitytojų, o „Nuo pradžios pasaulio“ (Aidai, 2010) – apie Robertą Verbą – dar spaustuvės dažais kvepianti.

Rūta Oginskaitė pasakojo, kad knygą apie V. Kernagį buvo sumanę kartu su Maestro dar apie 1992 m., tačiau sielojasi, kad knygą teko parašyti vienai. Jau sirgdamas, Maestro dalijosi mintimis, siuntė nuotraukas. Knyga išėjo, ji mielai skaitoma: ir kaip istorija, ir kaip intriguojantis romanas.

Aktorė Eglė Gabrėnaitė dalijosi prisiminimais apie V. Kernagio asmenybę, jo troškimą būti aktoriumi. Dainuojamoji poezija, Dainos teatro įkūrimas buvo savotiška sielos atspara neišsipildžiusiai svajonei. Aktorė pažėrė linksmų nutikimų iš savo ir kolegų aktorinės patirties, o jauniems žmonėms linkėjo siekti maksimalizmo.

V. Kernagio kūryba gyva ne tik tarp jo kartos žmonių, jo dainas dainuoja ir šių dienų jaunimas. Tuo įsitikinome klausydamiesi moksleivių trio iš „Aušros“ gimnazijos: Rūtos Činčytės, Gyčio Laskovo ir Roko Jarmoškos (mokytoja Birutė Jurgaitytė).

Pristatydama naujausią knygą „Nuo pradžios pasaulio“ autorė sakė, kad skirtingai negu V. Kernagį, R. Verbos ji nepažinojo, tik žavėjosi jo kūryba – dokumentiniais filmais, kuriuose pro ano laikmečio ideologijos šydą žvelgiama į žmogų, į tautą. Knyga sudaryta tarsi iš keturių dalių: kino žmonių prisiminimai, monografinis skyrius, skaitytoją intriguojančios „beveik apkalbos“ ir išmintingas paties R. Verbos pasakojimas.

Abiems knygoms svarumo ir informacijos suteikia CD: vienoje – Kernagio muzika, kitoje –gražiausių R. Verbos dokumentinių filmų įrašai.

Į vakarą bibliotekoje buvo pakviestos Viešosios bibliotekos skelbtos literatūrinės viktorinos „Skaityk! Žinok! Nugalėk!“ nugalėtojos: Ieva Valatkaitė iš Kalnelio kaimo ir Simona Lesutytė bei Stanislava Mundrienė iš Maldenių kaimo.

Viešnios buvo sužavėtos gausiai į renginius susirinkusia ir dėmesinga Joniškio publika.

Literatūros vakaras bibliotekoje ir rugsėjo mėnesį surengta viktorina – Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos projekto „Gyvas literatūros žodis Jono Avyžiaus gimtinėje“, kurį iš dalies finansuoja LR kultūros rėmimo fondas, tęsinys.

Violeta Vilčiauskienė, bibliotekos direktorės pavaduotoja
Nuotraukos autorės

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.