Į pradžią 

 
 
 
 
Tarptautinės vaikų knygos dienos šventė Žiežmariuose

Balandžio 2-oji - Tarptautinė vaikų knygos diena, kurią mes, Kaišiadorių viešosios bibliotekos Žiežmarių filialo darbuotojos sumanėme praleisti ne bibliotekoje. Aplankėme Žiežmarių MSV mokyklą-darželį. Bibliotekoje gyvenantys Smalsutis ir Ežiukas su krepšeliu knygų skirtukų, keletu knygelių, žurnalų nuvyko pas juos į mokyklą. Ir prasidėjo šventė. Patys vaikai renginį pradėjo posmais apie knygą, jos svarbą. O Smalsutis su Ežiuku į vaikus kreipėsi Hani D. El-Masri žodžiais:

Aš - tai pasaulis, o pasaulis - aš.
Nes knygą atsivertęs
Atsiduriu visur, esu bet kas.


Vaikams papasakojome, kaip buvo pradėta švęsti vaikų knygos dieną, kad kasmet vis kitos šalies Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygos tarybos skyrius kuria naują plakatą ir atvirą laišką. O vėliau Smalsutis vaikams uždavė keletą klausimų apie knygos reikšmę jų pačių gyvenime, kas jiems svarbiau: knyga ir kompiuteris, kas nutiktų, Šventės dalyviai. Nuotr. autorėsjei knygas išsiųstų į mėnulį, kokias knygas jie mėgsta skaityti. Ir apie vaikus, kurie skaito valgydami, lenkia knygų lapus, o kartais knygas naudoja kaip užrašų knygeles. Ir kaip buvo smagu, kad ir patys mažiausieji - pirmokai, jau žino, kad taip elgtis negalima.

Susitikimo pabaigoje mokyklos ketvirtokai (mokytoja Rūta Ašmenienė) parodė spektaklį pagal Just. Marcinkevičiaus kūrinį  "Greitoji pagalba".  Mokyklos pavaduotoja A. Janonienė  pačius geriausius bibliotekos skaitytojus apdovanojo knygelėmis.

Tai buvo jau ne pirmas mūsų susitikimas su šiais vaikais. Mes  kartu dalyvavome Metų knygos rinkimuose. Piešėme, pildėme anketas, balsavome internetu. Ir mūsų džiaugsmui laimėjo Kęstučio Kasparavičiaus knyga "Sodininkas Florecijus".
 
Žiežmarių miestelio bibliotekininkė Arina

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.