Į pradžią 

 
 
 
 
Seminaras „Ateities žmogus – tik skaitantis“

Į seminarą susirinko visi besidomintys vaikų skaitymu. Nuotr. autorės

Projekto „Žaisloteka – skaitymo džiaugsmas visai šeimai“ organizatoriai spalio 14 d. pakvietė pradinių klasių mokytojus, ikimokyklinių įstaigų pedagogus, rajono ir mokyklų bibliotekininkus į seminarą „Ateities žmogus – tik skaitantis“. Į seminarą, kuris vyko Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Parodų salėje susirinko visi besidomintys vaikų skaitymu.

Įžangos žodį tarusi Kupiškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Lina Matiukaitė, pristatė atvykusias viešnias – lektores iš Vilniaus. Tai Reda Tamulienė ir Vida Narščiuvienė – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro darbuotojos.

Pirmoji pranešimą „Ankstyvasis skaitymas: reikšmė ir nauda“ skaitė R. Tamulienė. Lektorė akcentavo, kad skaitymas svarbus žodyno formavimuisi, rišlaus pasakojimo bei sakinių konstravimui, vaizduotės lavinimui, tai puiki laisvalaikio praleidimo forma. Seminaro dalyvės sužinojo, kokio amžiaus vaikams ir kokias knygeles pradėti skaityti, ką daryti, kad vaikas skaitytų. Savo pranešimą baigė apžvelgdama Suomijos, Lenkijos ir Prancūzijos patirtį pristatant knygas.V. Narščiuvienė dalijosi savo darbo patirtimi, kalbėjo apie lėlių vaidmenį populiarinant literatūrą ir skaitymą. Nuotr. autorės

Paskaitos „Kaip lėlės padeda ugdyti mažąjį skaitytoją“ lektorė V. Narščiuvienė – bibliotekos lėlių teatro „Berniukas Žirniukas“ aktorė. Pranešimo metu V. Narščiuvienė dalijosi savo darbo patirtimi, kalbėjo apie lėlių vaidmenį populiarinant literatūrą ir skaitymą. Teigė, kad lėlės turi magišką galią. Seminaro dalyvės susižavėjusios stebėjo viešnios vaidinamą pasakėlę apie penkis pirštukus, kurie tarpusavyje susipyko bei vaizdelį apie dvi negeras peles, kurios atkeliavo iš B. Potter knygos. Lektorė pamokė seminaro dalyves pasigaminti žaislų, rodė, kaip žaislus ir kitus daiktus panaudoti namų teatre.

Bibliotekininkai ir pedagogai, dalyvavusieji šiame seminare, įgijo naujų žinių, pasisėmė kūrybiškų idėjų, gavo daug naudingų praktinių bei metodinių patarimų. Manome, kad visa tai jie galės sėkmingai įgyvendinti darbe bei praktinėje veikloje.

Projekto vadovė Jolita Janušonienė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.