Į pradžią 

 
 
 
 
Kartu su Vytautu Tamulaičiu
2018-10-19 
Tą saulėtą spalio 12-osios penktadienį Šakiuose vyko Vytauto Tamulaičio literatūrinės premijos įteikimo šventė.


Šiųmečiai jos laureatai  ‒ Aidas Jurašius (I-oji premija, už knygas „Akmenėlių pasakos“, „Pypas ir jo nutikimai“, „Naktis su raktininku: pasakos žmonėms ir kitiems tolimojo kaimo gyventojams“), Neringa Dangvydė (II premija, už apysakaitę „Vaikas su žvaigžde kaktoje“) ir Gintaras Kaltenis (irgi II premija, už pažintinę knygelę „Rainiukio Pikselio kelionės po Lietuvos miestus“) ‒ susitiko pakeliui į V. Tamulaičio tėviškę, Sutkiškių kaimą, kūpsančiame Vabalų kalnelyje, kur nuo 2013 m. (minint 100-ąsias rašytojo gimimo metines) statomos medinės skulptūros, įkūnijančios jo knygų personažus. Kiekvienais metais tų vabalėlių ten daugėja ‒ ir šiemet buvo proga susipažinti su ne vieną jų išdrožusiu menininku Andriumi Bieliuku.

Toliau šventė persikėlė į Šakius, kur literatūrologai Kęstutis Urba ir Danguolė Šakavičiūtė kalbėjo apie ypatingą V. Tamulaičio ir jo kūrinių likimą: pasitraukęs iš Lietuvos 1944 metais, jis ilgai blaškėsi po pabėgėlių stovyklas, galiausiai išvyko į Kanadą ir mirė Toronte 1993-aisiais. Viena iš gražiausių jo apysakų vaikams apie Lietuvą, jos gamtą, Nemuną ‒ „Svirplio muzikanto kelionės“ ‒ sukurta būtent ten, o štai net kelios lietuvių vaikų kartos užaugo šio rašytojo nepažinusios: sovietmečiu jo kūryba buvo nepasiekiama.

Laimė, atgavus Nepriklausomybę V. Tamulaičio atminimu ir kūrybiniu palikimu imta nuosekliai rūpintis ‒ V. Tamulaičio premija gyvuoja nuo 1998-ųjų, pirmasis jos laureatas ‒ Martynas Vainilaitis. O šiųmetėje šventėje pamatėme daugybę žmonių, kurie darbuojasi, kad V. Tamulaitis ne tik liktų knygų atmintyje, bet tarsi gyventų, kartu vaikščiotų savo gimtojo krašto apylinkėmis, klausytųsi šventę užbaigusio Gedimino Storpirščio jautriai atliekamos dainuojamosios poezijos.    

 

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.