Į pradžią 

 
 
 
 
Skaitymo metai mokykloje, bibliotekoje ir namuose


Rugsėjo mėn. Panevėžio „Verdenės“ pagrindinėje mokykloje buvo tęsiamas projektas tema „Skaitymo metai mokykloje, bibliotekoje ir namuose“. Projekto veiklos kryptys buvo tokios:

I. Piešiu eilėraštį apie rudenį ( 5-7 klasių mokiniai skaitė ir iliustravo eilėraščius apie rudenį).

II. Vasara su knyga ( per vasarą perskaitytos knygos aprašymas, rekomendacija ir iliustravimas).

III. Aš ir knyga (literatūrinių įspūdžių rašinys).

Spalio mėn. mokyklos biblioteka pasipuošė kūrybiniais darbais bei piešiniais. 3a klasės mokiniai kartu su savo mokytoja Asta Jatužiene pristatė nuotraukų parodėlę „Malonu skaityti namuose“.

Lietuvių kalbos mokytoja Minolė Petronytė–Kairienė pakvietė projekto dalyvius į literatūros pamoką, pavadintą “Mylėti knygą, vadinasi mylėti žmogų“. Pamoka vyko mokyklos bibliotekoje. Lietuvių kalbos ir kūrybos būrelio nariai skaitė savo pamąstymus apie knygą, rašinėlių ištraukas, poeziją. Juk tik nepaprastas dvasinis priartėjimas prie gamtos reiškinių, savo vidinių išgyvenimų sugretinimas suartina gamtą, poeziją, žmogų. Mokytoja apibendrino projekto rezultatus, priminė, kad knyga yra geriausias draugas, bičiulis ir mokytojas, kuris ne tik moko, bet ir padeda atrasti save, suvokti savo vidinį pasaulį.

Pamokos pabaigoje vyko balsavimas už patikusį rašinėlį, rudeniško eilėraščio iliustraciją  ar perskaitytos knygos aprašymą, rekomendaciją. Pakvietėme mokinius įvertinti savo draugų kūrybinius darbus. Sunku buvo vertinimo komisijai apsispręsti, visuose darbeliuose buvo įdėta tiek daug meilės knygai, žodžiui, minčiai. Vertinimo komisijos sprendimu, suskaičiavus balsavimo rezultatus, daugiausia balsų surinko šie mokiniai: Karolis Stanynas 5b, Aurimas Kuliavas 5b ir Greta Rogovojūtė 7a. Jie tapo šio projekto nugalėtojais.

Manau, ši skaitymą, meilę knygai ir žmogui skatinanti pamoka pavyko puikiai. Džiaugiamės perskaitytų knygų gausa, mokinių susidomėjimu, kūrybiškumu.

Negalima nepaminėti ir trečiokų nuotraukų parodėlės tema „Malonu skaityti namuose“. Trečiokės Smiltės katinas ne tiktai klausosi mergaitės skaitymo, bet ir "pajutęs pasakos esmę“, pradeda murkti ir užmiega. Žygimantas namų knygų lentynoje randa veikėjus, kurie išdykauja, pykstasi ir galop susidraugauja. Įdomiai knygų takais namuose keliauja ir Dominyka, o Vidmantas dažnai skaito knygas, kuriose aprašyta daug pavojų ir nuotykių. Meilė tiki svajonėmis, kurios išsipildo ir dažnai skaito tokio turinio knygas. Benas ir Arminas dažnai lankosi bibliotekoje, o skaitymo malonumą, kaip tai matome iš nuotraukų, patiria skaitydami namuose. 

Informuoja Birutė Tylienė
bibliotekos vedėja
         

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.