Į pradžią 

 
 
 
 
Dalijosi poezija, daina ir aistra kūrybai
2019-05-28Jau 55-ąjį kartą Lietuvoje sklando poezijos paukštė. Į Zarasų viešąją biblioteką atskrido 35-ąjį kartą, dovanodama zarasiečiams ir miesto svečiams poezijos ir muzikos šventę. Tradicinėje šventėje dalyvavo poetė Nijolė Daujotytė, poetas, žurnalistas, vertėjas, redaktorius Rimantas Vanagas, poetas, dramaturgas, vertėjas Vitalijus Asovskis, taip pat svečiavosi dažna bibliotekos viešnia aktorė Dalia Jankauskaitė ir aktorius, bardas Giedrius Arbačiauskas.


 

Svečiai skaitė savo ir kitų žinomų lietuvių poetų kūrybą. Skaitovė D. Jankauskaitė prabilo lietuvių poeto, modernisto Henriko Radausko eilėmis, kurio poezija išsiskiria spalvų, vaizdų bei garsų įvairove. Dainuojamosios poezijos atlikėjas G. Arbačiauskas daina ir muzika perteikė modernisto Alfonso Nykos-Niliūno, poeto, publicisto Tomo Venclovos ir kitų autorių kūrybą. G. Arbačiauskas kalbėjo, kad didelė palaima, kai žmonės gali pasidalyti dvasiniu turtu, nes tada gyvenimas pražysta šviesiausiomis spalvomis.
 


Poetė N. Daujotytė džiaugėsi galėdama vėl svečiuotis jaukiuose ir šviesiuose Zarasuose. Ji perskaitė kelis savo kūrybos eilėraščius, kuriems būdinga žmogaus buvimo pasaulyje problema. Poetė sakė, kad „Labiausiai norėčiau nerašyti poezijos, tik užrašyti... Kaip diena nusišviečia ir užgęsta, palikdama mus vis kitokius, taip kartais palieka ir kažkokių eilučių, užrašytos jos tampa eilėraščiu...“

Poetas V. Asovskis skaitė savo kūrybos ir poeto profesoriaus T. Venclovos eiles rusų kalba. Svečias kalbėjo, kad T. Venclovos poezija yra labai intelektuali, iš skaitytojo reikalaujanti kultūros, istorijos, geografijos pažinimo.

Plačiai žinomas lietuvių literatūros ir kultūros veikėjas R. Vanagas džiaugėsi, kad šiandieną poezija ir menas mus suvienijo, tačiau apmaudu, kad kas dieną vis labiau tolstame nuo jos. „Gerą poeziją išgirstame labai retai, nesilankome autorių kūrybos pristatymuose…“ Poetas jausmingai paskaitė savo eilėraščių.
 


Poezijos skaitymus užbaigė Zarasų literatų klubo „Virš tylos” poetai Vasilijus Trusovas, Gitana Kavaliauskaitė, Ona Kačkienė, Vita Paškauskaitė, Lidija Maldauskienė, Petras Valčeckas, pristatę savo įvairialypę kūrybą.

Po svaiginančių dainų ir gilių eilių, poezijos paukštė paliko Zarasus ir atsisveikino iki kitos gegužės.
 

Inesa Dumbravienė,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotraukos bibliotekos savanorės Irynos Zhukovos

Bibliotekų naujienos. 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.