Į pradžią 

 
 
 
 
Naujienos
2020-04-28 Paskelbti „Pirmosios knygos“ konkurso laureataiPaaiškėjo šių metų „Pirmosios knygos“ (PK) konkurso, kurį kasmet skelbia Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, nugalėtojai. PK prozos kategorijoje laimėjo Saulius Vasiliauskas, rankraštis pavadinimu „Dabar aš ramiai papietausiu“; PK poezijos kategorijos laimėtoja – Laura Kromalcaitė, rankraštis pavadinimu „Mūsų čia niekad nebuvo“.

 
2020-04-28 Skaitytojų protų mūšis


 

Tarpmokykliniam protų mūšiui „Nuo Kotrynos Zylės mitologijos iki Lois Lowry distopijos“ pradėta ruoštis nuo 2020 m. sausio mėnesio vidurio. Skaitymui pasirinktos neeilinės knygos.

 
2020-04-27 Lietuvių literatūros vaikams ir jaunimui derlius 2019 metais


Šiais metais karantinas sujaukė planus tradiciškai pasišnekučiuoti vaikų knygos mylėtojų, rašytojų, iliustratorių ir leidėjų rate Tarptautinės vaikų knygos dienos proga. Tad, kad ir ne tokia gyva forma, kokiai buvo ruoštasi, atverkime duris į Prano Mašioto ir Aldonos Liobytės premijų komisijos kambarį. Šnekiname komisijos pirmininkę, IBBY Lietuvos skyriaus pirmininkę Ingą Mitunevičiūtę ir komisijos narę – mokytoją, literatūros vadovėlių bendraautorę Ingą Gresienę.

 
2020-04-23 Paskelbti geriausi šalies bibliotekininkai


 
Balandžio 23-iąją, minint Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, startavo jau 20-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Nors tradiciškai ji pradedama iškilmėmis Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, šiemet jos virtualios.

 
2020-04-22 Skelbiami žurnalo „Rubinaitis“ 2020 m. 1-ojo numerio tekstai

 

„Rubinaitis“ – žurnalas apie vaikų knygas, vienintelis tokio pobūdžio leidinys Lietuvoje, skirtas mokytojams, bibliotekininkams, literatūros tyrėjams, rašytojams, iliustruotojams, leidėjams, tėvams, studentams ir visiems, besidomintiems vaikų literatūra.

 
2020-04-21 2020-ieji Izraelio literatūros metaiLietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) numačiusi šiuos metus skelbti Izraelio literatūros metais, bet dėl suprantamų išorinių aplinkybių viešą šios iniciatyvos startą nukelia. Tačiau jau dabar buria vertėjų ir žinovų pajėgas ir šį bei tą planuoja. 

 
2020-04-21 4-oji Baltijos šalių raštingumo konferencija Estijoje: mokykis naujos kalbos ir įgyk naują sieląŠis pasakojimas – sausio mėnesį vykusios regioninės Baltijos šalių raštingumo konferencijos, kurią kasmet organizuoja kurios nors šalies skaitymo ir / ar raštingumo asociacija kartu su Europos raštingumo asociacijų federacija (angl. Federation of European Literacy Association), refleksija.

 
2020-04-20 Janušas Korčakas – gydytojas, pasakininkas, pedagogasLenkijoje gyvenęs ir kūręs šis žydų kilmės rašytojas labiausiai žinomas kaip pasakininkas, vaikų knygų autorius, tačiau jo asmenybė aprėpė gerokai platesnį lauką nei vien grožinė literatūra. Ko nežinome apie šią asmenybę?
 
2020-04-15 „Kiekvienas tapytojas yra didelis terlius. O kiekvienas vaikas – mažas tapytojas“„Kiekvienas tapytojas yra didelis terlius. O kiekvienas vaikas – mažas tapytojas“. Taip apie šviesos ir šešėlio vaikystę kalbėjo slovėnų rašytojas Boris A. Novak dar praeitame šimtmetyje, 1997-aisiais.

 
2020-04-08 Vidas Morkūnas. Literatūra ir traktorius


 
 
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kūrybiškiausia 2019-ųjų knyga išrinko Vido Morkūno „Pakeleivingų stotis“ (leidykla „Odilė“).

 
 
<- Atgal 1 2 3 Pirmyn -> 
Kitos naujienos
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.