Į pradžią 

 
 
 
 
Netradicinė skaitymo ir piešimo pamoka

Balandžio 17 dieną Kupiškio rajono Alizavos pagrindinėje mokykloje buvo paskelbta netradicinė skaitymo ir piešimo pamoka. Į šią pamoką atskubėjo pasaulinio masto knygų iliustruotojas, Lietuvos vaikų mėgstamiausias rašytojas Kęstutis Kasparavičius ir jo knygų leidyklos, kuri vadinasi „Nieko rimto“, vadybininkas Saulius Valužis.

Mokiniai pateikė rašytojui daug „kvailų“ klausimų, kurie jiems kilo beskaitant  „Kvailas istorijas“. Šitos istorijos, anot vaikų, „visai nekvailos, o labai šmaikščios bei linksmos ir labai smagu jas suvaidinti“. Kęstučio Kasparavičiaus  „Kvailas istorijas“ Alizavos mokyklos mokiniai vaidino minėdami Tarptautinę vaikų knygos dieną 2006 m. balandžio 2 dieną. Nuo tada ir kirbėjo mintis- pasikviesti šių istorijų autorių į mokyklą.

Į  susitikimą dailininkas atsivežė savo garsųjį portfelį, kuriam apie 60 metų! Su savo mylimiausiais teptukais  pakuteno mažiesiems nosytes. Demonstravo vaikams knygas išleistas daugeliu pasaulio kalbų. Mokiniams pasiteiravus, kokioje šalyje nėra K. Kasparavičiaus knygų, rašytojas atsakė, kad Afrikos žemyne tikrai dar nėra. Susidomėjusiems vaikams pasakojo, kaip jis piešia savo gražiuosius paveikslėlius, kaip paskui juos, „susikėlęs“ į kompiuterį, „stumdo“.

Vaikai klausinėjo, o dailininkas pasakojo apie mėgstamiausias spalvas, apie tai, kaip gimsta knygos, apie tai, kaip kartais bepiešdamas privalo pakeisti tekstą, nes prireikia „nugalabyti“ kokį gyvūną, kuris nebetelpa į piešinį.

Iš rašytojo lūpų išgirdome dar niekur neišspausdintą nuotaikingą istoriją „Skraidymas“ ir dar kartą įsitikinome, kad K. Kasparavičiui tikrai būdingas smagių istorijų pasakotojo talentas.

Leidyklos „Nieko  rimto“ vadybininkui S. Valužiui pristačius puikų literatūrinį žurnalą vaikams „Laimiukas“  bei pakvietus vaikus dalyvauti gausybėje įdomiausių šio žurnalo organizuojamų konkursų, vieni stojo į eilę prie gražiųjų K. Kasparavičiaus knygučių, kiti - piešti garsiosios žirafos.

Įgudusi dailininko ranka ant sienos laiptinėje greitai nubrėžė pagrindinius kontūrus, o spalvinti ir visaip kaip puošti žirafos kūną veržte veržėsi savanoriai. Mažesni dailino batelius ir suknelę, aukštesni lipo ant stalo ir ėmėsi puošti ilgąjį žirafos kaklą. Dar kiti kūrė naujajam mokyklos gyventojui ditirambus, siūlydami kuo įmantresnius būdvardžius žirafai apibūdinti. Nubrėžus paskutinius piešinio štrichus, iškilmingai buvo perskaityti ką tik sukurti posmai žirafai Linksmuolei. Vardą, iš daugybės vaikų pasiūlytų, pabūręs išrinko pats autorius.

„O, spalvingoji panele Žirafa!
Kokios žavingos tavo ausytės!
Kokios apystambės tavo ausytės!
Koks lieknas tavo kaklas, papuoštas garbanotais karoliais!

Kasdieną, pažvelgę į tave, prisiminsime tavo stilingo gimimo madingą istoriją ir tikinčiu žodžiu minėsime tavo tėtį - laimingą žmogų ir protingą dailininką dangiškų vaikų saulėtą draugą, Kęstutį Kasparavičių!.......

 ....Dryžuoto ir daugiataškio tau gyvenimo, panele Žirafa Linksmuole!“

Netradicinė pamoka baigėsi. Liko patirtas didžiulis malonumas. Išgyventos džiaugsmingos emocijos kalbant apie Knygos kūrimą. Įsigytos nepaprastai gražios knygelės kvieste kviečiančios jas perskaityti. Tai dar viena kruopelytė vaikų sąmonėje, formuojant jų teigiamą požiūrį į Knygą.

Tai buvo mokyklos bendruomenės  skaitymo skatinimo projekto „Ieškome skaitymo džiaugsmo“, kurį iš dalies finansuoja Kultūros ministerija, renginys.

Žiūrovai

             KVAILI KLAUSIMAI, kilę skaitant KVAILAS ISTORIJAS

Labai gražios K. Kasparavičiaus knygų iliustracijos
Laiškas rašytojui Svogūnai

             LAIMIUKO žurnalo pristatymas

Kolektyvinis darbas Pamažu gimsta žirafa Autografas ir data


Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė  Danutė Miknevičienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.