Į pradžią 

 
 
 
 
Nekasdieniai pasimatymai Pasvalio krašte

Kęstutis Kasparavičius su vaikais piešia žirafą. Nuotr. autorėsLapkričio 6 d. Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka pakvietė vaikus smagiai praleisti laiką su dailininku, rašytoju Kęstučiu Kasparavičiumi ir . K. Kasparavičių žino dažnas knygų bičiulis – jo parašytas ir nupieštas istorijas jau spėjo pamėgti ne tik maži, bet ir dideli skaitytojai iš įvairių pasaulio kraštų. Trys leidyklos “Nieko rimto” išleistos K. Kasparavičiaus knygos Lietuvoje yra pelniusios geriausios metų knygos vaikams vardą: tai “Sodininkas Florencijus”, “Dingęs paveikslas” ir “Kvailos istorijos”. O žurnalas “Laimiukas” mėgiamas visų mažųjų fantazuotojų nuo šešerių iki dvylikos metų.

Pasvalio kultūros centre, o vėliau ir Pajiešmenių pagrindinėje mokykloje su savo mažaisiais gerbėjais susitikęs K. Kasparavičius piešė ilgšę žirafą. Norinčiųjų piešti scenoje kartu su dailininku buvo daug, tad teko dalytis: kas gėlėmis “išdabino” žirafos sijonėlį, kas ant kaklo “kabino” karolius, o kas “siuvo” batelius. K. Kasparavičius mielai pasakojo vaikams apie savo meno paslaptis ir rodė Žurnalo LAIMIUKAS pristatymo renginių organizatorius Saulius Valužis. Nuotr. autorėssavo piešinius: nespalvotus eskizėlius, kuriuos pieštuku piešia sugalvojęs istoriją ir tuos pačius vaizdus, jau akvarele nutapytus ant popieriaus – šie paveikslėliai vėliau tampa knygų iliustracijomis. Dailininkas sakėsi turįs visą šimtą akvarelinių spalvų – vien dangui nulieti naudoja net dešimt atspalvių. Iš keturiasdešimt šešių dailininkų paprastai naudojamų teptukų jis naudoja dešimt. Pirmasis, nors ir pats ploniausias, nėra pats nesvarbiausias – juo dailininkas uždeda baltus taškelius pieštinių veikėjų akyse ir tokiu būdu įkvepia jiems gyvybės. Na, o dešimtą, patį storiausią teptuką naudoja fonui kurti.

Vaikai nėrėsi iš kailio bandydami atspėti, į kokią kalbą išverstos rašytojo rodomos knygelės – pasirodo, jo istorijos parašytos kinų, japonų ir tailandiečių hieroglifais, išverstos į ispanų, graikų, hebrajų kalbas.

Užsienyje prieš septynerius metus pasirodė ir pirmoji K. Kasparavičiaus sukurta istorija – viena Tailando leidykla išleido knygelę, skirtą nuo žemės drebėjimo nukentėjusiems vaikams, kuriai piešinius pagal savo sugalvotas istorijas kūrė dailininkai iš viso pasaulio. K. Kasparavičiaus paveikslėlis su istorija apie čiulbantį žmogų patiko Tailando leidėjams ir jie paprašė sukurti daugiau. Taip atsirado pirmoji K. Kasparavičiaus knyga – “Kvailos istorijos”, po kurios sekė ir kitos smagios ir spalvingos knygelės. “Tad esu trigubas žmogus: dailininkas, rašytojas ir toks ne visai rimtas”, – sakė vaikams Kęstutis Kasparavičius.

Dailininkui jo sukurtas istorijas padėjo pristatyti “Laimiuko” darbuotojas S. Valužis.

Jūratės Genytės informacija 

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.