Į pradžią 

 
 
 
 
Vaikų knygos šventė

Iš kairės: R. Vasiliauskienė (katinas), L. Kliopkinienė (velniukas), J. Janušonienė (raganaitė). Nuotr. autorės
Balandžio 6 dieną Kupiškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena.

Renginio pradžioje vienas iš knygų herojų – Katinas (R. Vasiliauskienė) – susirinkusiesiems pasakojo apie ilgą knygos kelią iki skaitytojo ir apie tuos žmones, kurie prisideda prie knygos kūrimo. Tai korektoriai, kurie skaito rašytojo parašytą knygos rankraštį, dailininkai, kurie iliustruoja knygas, kad jos atrodytų žaismingos, redaktoriai, dizaineriai, leidėjai, spaustuvininkai, taip pat knygininkai, bibliotekininkai.

Pasakų veikėjas Katinas visus susirinkusiuosius pakvietė paminėti Tarptautinę vaikų knygos dieną, kuri švenčiama kartu su pasakų kūrėjo H. K. Anderseno gimtadieniu – balandžio 2 dieną. Kitas pasakų herojus – Ragana (J. Janušonienė) – negalėjo suprasti, kur atsidūrė ir labai norėjo burti, bet Katinas vis primindavo, kad čia visi susirinko paminėti vaikų knygos šventės. Pirmieji šventę pradėjo vaikučiai iš VJUC „Varpelis“. Jie padainavo nuotaikingą dainelę.


 Pasakos 'Lapės gudrumėliai' herojaiPasakų herojai Raganaitė, Velniukas ir KatinasŠventę pradėjo VJUC 'Varpelis'


Ragana vis nerimo ir ieškojo savo anūkėlio Velniuko (L. Kliopkinienė). Velniukas pasirodė skaitydamas H. K. Anderseno pasakos ištrauką. Vaikai atspėjo, kad tai ištrauka iš pasakos „Coliukė“. Velniukas Raganai paaiškino, kad pasakų knygų galima rasti bibliotekoje, vaikų literatūros skyriuje ir siūlė jai paskaityti.

Skaityti knygas mėgsta ir Katinas. Jis neseniai perskaitė P. Cvirkos pasaką „Lapės gudrumėliai“ ir pakvietė šią pasaką suvaidinti tėvelius, kurių vaikučiai lanko „Saulutės“ lopšelį-darželį. Tėveliai vaidino labai šauniai, kaip tikri aktoriai. Po vaidinimo dar vieną linksmą dainelę padainavo lopšelio-darželio„Obelėlė“ ugdytiniai.

Viešosios bibliotekos direktorė Daiva Bubulienė padėkojo už bendradarbiavimą ir įteikė padėkas lopšelių-darželių „Saulutė“, „Obelėlė“ ir VJUC „Varpelis“ kolektyvams, bei Kupos pradinei mokyklai.


Šventės dalyviaiVaikų literatūros skyriaus darbuotojos su VJUC 'Varpelis'Vaikų lopšelio-darželio 'Obelėlė' pasirodymasVaidinama pasaka 'Lapės gudrumėliai


Knyga gimsta ne tada, kai ją sugalvoja, net ne tada, kai parašo, pagaliau ne tada, kai išspausdina, o tik tada, kai ją perskaito. Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos linki visiems tapti gerais skaitytojais ir visada mylėti knygas.Roma Vasiliauskienė,
Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.