Į pradžią 

 
 
 
 
Šventinė H. K. Anderseno savaitė


Spektaklio metu. Nuotr. autorės

„Atversta vaikystės knyga“ – tradicinė Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus rengiama šventė Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Mes džiaugiamės, kad šiemet renginiai vyko visą savaitę.

Kovo 31 d.  šešios bibliotekos darbuotojos  tapo aktorėmis – l/d „Ąžuoliukas“ auklėtiniams vaidinome spektaklį H. K. Anderseno pasakos „Coliukė“ motyvais. Tai buvo tikras išbandymas, nes, kaip žinia, vaikai yra patys griežčiausi suaugusiųjų vertintojai. Manome, mažieji žiūrovai liko patenkinti, nes patys aktyviai įsijungė į vaidinimą.

Balandžio 1-ąją Vaikų literatūros skyriuje įvyko renginys „Atversta vaikystės knyga“. Šventė prasidėjo spektakliuku „Coliukė“. Po to bibliotekininkė Violeta perskaitė kreipimąsi į skaitytojus, kurio autorė šiemet – estų rašytoja Aino Pervik (g. 1932). Taip pat buvo pristatytas ir plakatas, kurį sukūrė dailininkas Juri Mildebergas.Rašytoja padeda susegti knygą. Nuotr. autorės

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet buvo paskelbtas skaitomiausių 2010 metų knygų penketukas, kurį išrinko mūsų skyriaus lankytojai. Iš viso balsavo 215 vaikų. Jų sprendimu geriausios knygos yra šios: V. Račickas  „Šlepetė“, R. Dahl „Čarlis šokolado rojuje“, M. Cabot „Princesės dienoraštis“, K. Kasparavičius „Braškių diena“, C. S. Lewis „Mago sūnėnas“ (Narnijos kronikos).

Nepamiršti buvo ir aktyviausi  bei daugiausiai skaitantys mūsų skaitytojai: Nedas Serpauskas („Saulės“ pagrindinė mokykla, 3b klasė), Aušrinė Katiliavaitė (M. Slančiausko gimnazijos 1a klasė), Ana Anisimovaitė (M. Slančiausko gimnazijos 5c klasė), Vaiva Vyšniauskaitė (Saulės“ pagrindinė mokykla, 6d klasė), Reda Jasaitytė (M. Slančiausko gimnazijos 5a klasė) ir Ruginė Martinaitytė (Rudiškių pagrindinė mokykla 4 klasė). Jiems įteikti padėkos raštai.

Šventės metu buvo paskelbti rašinių konkurso „Kelyje į laisvę“, kuriame dalyvavo „Saulės“ pagrindinės mokyklos 4c mokiniai, rezultatai, ir apdovanoti nugalėtojai. Geriausius rašinius parašė Domantas Lukis, Faustas Anilionis, Augustė Užkuraitė. Jie gavo diplomus ir specialius prizus, o visi dalyvavusieji – atminimo dovanėles.

Šventinę savaitę vainikavo susitikimas su rašytoja Jurga Sakalauskaite. Balandžio 7 d. ji susitiko su Stupurų filialo skaitytojais, o  mūsų bibliotekoje –  su ketvirtokais. Jauna  rašytoja  pristatė savo naują knygą „Smagios Pelytės Smailytės istorijos“ ir mokė vaikus pasidaryti knygą.

D. Kurlienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.