Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2018-03-26  Lietuvos iliustruotojai Bolonijos knygų mugėje pristato savo kūrybą ir ieško įkvėpimoŠiandien (kovo 26 d.) prasidėjusi Bolonijos vaikų knygų mugė jau ne pirmus metus tampa platforma Lietuvos iliustruotojų tarptautinės karjeros pradžiai: Lietuvą šioje knygų mugėje pristatantis Lietuvos kultūros institutas šiemet į Boloniją pakvietė iliustruotojas Liną Itagaki ir Rasą Jančiauskaitę, o Monikos Vaicenavičienės darbai bus eksponuojami pagrindinėje Bolonijos knygų mugės iliustruotojų parodoje.

2018-03-26  Giedrė Kazlauskaitė. Lėliukė
Perskaičiau kaip bestselerį – susidomėjusi, įsijautusi, įsiaistrinusi, nors ir nelengva tai knyga. Simona Weil – intelektuali, nenaivi mistikė, kurios narsa ir beatodairiškas pasirinkimas verčiau jau mirti negu „gyventi per gerai“ – visai kaip šv. Teresėlės (paradoksalu, nes jos abi mano sąmonėje – idėjinės oponentės).

2018-03-21  Dr. Aloyzo Petriko vaikų ir jaunimo literatūrinės premijos konkursas 
Lietuvos rašytojų sąjunga praneša, kad verslininkas dr. Aloyzas Petrikas, JAV bei Lietuvos aukštųjų medicinos technologijų korporacijos „Vitta Corporation“ prezidentas, įsteigė Dr. Aloyzo Petriko literatūrinę premiją, skiriamą už lietuvių rašytojų sukurtus kūrinius vaikams ir jaunimui.

2018-03-21  Vitalij Binevič. Apie dramblį kambaryje

Ar gali atsitikti taip, kad užėję į savo kambarį rasite dramblį? Kokia nors galimybių teorija įrodys, kad tai įmanoma, tačiau kiekvienas sveiko proto žmogus abejoja, ar kada nors atsidurs panašioje situacijoje. Tokia realizmo ir beribės vaizduotės sintezė, nepastebimai kasdienę tikrovę paverčianti nespalvotu nuotraukos negatyvu, puikiai apibūdina magiškojo realizmo žanrą. Tačiau kaip tik ši fantasmagoriška nuotrauka leidžia objektyviai įvertinti tikrąjį pasaulį.

2018-03-20  Rašytojo Pauliaus Juodišiaus kūrybinės dirbtuvės
Kovo 13 d. Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė sulaukė nepaprasto svečio. Į susitikimą su 1–5 klasių mokiniais atskubėjo vaikų knygų kūrėjas Paulius Juodišius. Svečias atsivežė pilną automobilį įvairiausių paties sukonstruotų muzikos instrumentų.

2018-03-19  Gintarė Adomaitytė. Apie knygą, kurioje ošia miškas, arba įspūdžiai iš Reškutėnų, Pašaminės ir Linkmenų 
„Ką ten Ignalinoje veiki per dienas?“ – štai klausimas, kurį girdžiu dažnokai. Žmonės, kurie mane gerai pažįsta, kažin ar to klaustų. Bet juk manęs pažinoti visas pasaulis niekada negalės…

2018-03-16  Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos dienaTarptautinė vaikų knygos diena kasmet švenčiama balandžio 2-ąją, Hanso Christiano Anderseno gimimo dieną, nuo 1967 m. Ta proga kreipimąsi į skaitytojus ir plakatą kuria vis kitas IBBY skyrius. 2018 m. ši galimybė suteikta latviams, švenčiantiems nepriklausomybės šimtmetį.

2018-03-14  2017 m. 4-asis „Rubinaičio“ numeris – jau internete


 

„Rubinaitis“ – žurnalas apie vaikų knygas, atspindintis Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus misiją. Tai vienintelis tokio pobūdžio leidinys Lietuvoje, skirtas mokytojams, bibliotekininkams, literatūros tyrėjams, rašytojams, iliustruotojams, leidėjams, tėvams ir studentams. Žurnalas išleidžiamas kiekvieno ketvirčio pradžioje, o vėliau publikuojamas internete.

2018-03-13  Marius Burokas: „Kartais lietuvių poezijoje pasigendu politinio ir socialinio sąmoningumo“

Metų pradžioje tarptautiniame verstinei pasaulio literatūrai skirtame portale „Asymptote“ pasirodė interviu su lietuvių literatu Mariumi Buroku. Interviu anglų kalba (be pavadinimo) įžangoje kalbintoja Claire Jacobson Buroką pristato kaip vilnietį poetą, vertėją, LRT radijo knygų apžvalgininką, internetinio literatūros žurnalo „Vilnius Review“ redaktorių, cituoja jo eilėraštį „Prie Švento“.

2018-03-12  Kultūros ministerija kviečia siūlyti kandidatus 2017 metų geriausių bibliotekininkų vardams ir premijoms
Metų geriausių bibliotekininkų vardų suteikimo ir premijų skyrimo tikslas – įvertinti bibliotekininkų  nuopelnus Lietuvos kultūrai bei paskatinti juos aktyvesnei profesinei veiklai. Vardai ir premijos skiriamos už reikšmingiausius darbus bibliotekų veikloje ir išskirtinius profesinius laimėjimus per praėjusius kalendorinius metus bibliotekininkams, dirbantiems Lietuvos Respublikoje veikiančiose bibliotekose.
2018-03-12  Ką padarė Ievos Naginskaitės žirklės? Pokalbis su Justa Petroniene19-ojoje Vilniaus knygų mugėje vyko dirbtuvių ciklas „Ką padarė žirklės“ („Knygų šalies“ programa). Pavadinimas pasiskolintas iš tapytojos ir grafikės Ievos Naginskaitės (1921–2012) judančių paveikslėlių knygos, kuri iki šiol buvo mažai žinoma: dabar Lietuvoje ją sunku rasti, nors 1961 m. buvo išleista 25 tūkst. tiražu, jį visą suskaitė tuomečiai vaikai, šiandien likę vos keli egzemplioriai.

2018-03-08  Vakaras, skirtas Eugenijos Stravinskienės 90-ajam jubiliejui 
Kovo 20 d. 18 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks renginys, skirtas žymios vertėjos, redaktorės Eugenijos Stravinskienės 90-osioms gimimo metinėms paminėti.

2018-03-08  Prienų r. savivaldybė skelbia konkursą Vinco Mykolaičio-Putino literatūrinei premijai gauti

 Prienų krašto muziejaus nuotr.

Žymaus Lietuvos mokslų akademijos nario, rašytojo, prozininko, dramaturgo, literatūros istoriko ir kritiko, kraštiečio Vinco Mykolaičio-Putino literatūrinės premijos steigėja yra Prienų rajono savivaldybė.

2018-03-07  Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga skelbia Dominyko Urbo konkursąDominyko Urbo premija skiriama grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui už debiutą: per pastaruosius trejus metus publikuotą profesionalų, menišką pirmą arba antrą vertimą į lietuvių kalbą. Konkurso tikslas – įvertinti ir skatinti pradedančiuosius literatūros vertėjus bei sudaryti prielaidas lengviau integruotis į Lietuvos kultūrinį gyvenimą ir tapti aktyviais meno kūrėjais.

2018-03-07  Alberto Manguelis apie biblioasilus, utopiją ir kuo šiandien aktualus Homeras

Alberto Manguelis – Argentinos nacionalinės bibliotekos direktorius, rašytojas, skaitymo istorikas. Apie tai, ar skruzdėms reikia bibliotekų, kaip vartotojų visuomenė žudo skaitytoją ir kodėl Kubos tabako fabrikų darbininkai cigarus vadino „Romeo ir Džuljeta“ bei „Grafu Montekristu“, A. Manguelį kalbina Borisas Kuprijanovas

2018-03-06  Gintarė Adomaitytė. Įsivaizduokite, kad... Arba keli pamąstymai po Vilniaus knygų mugės„Įsivaizduokite, kad šurmulys už jūsų nugarų – tai miškas“. Taip ištarė aktorė Justina Kaminskaitė ketvirtą mugės dieną, sekmadienį, Vaikų scenoje, Justino Žilinsko knygos „Kaukas Gugis ir kerų karas“ pristatyme.

2018-03-06  Diskusija „Kultinis literatūrinis herojus – svetimas džiugina, savas piktina?“ (vaizdo įrašas) 
Kone visame pasaulyje žavimasi Troliais Mumiais, Mike Pūkuotuku ir meškiuku Pedingtonu. Ir tai tik keli garsūs pavyzdžiai vaikų literatūros personažų, kurie sužavėjo jau kelias žmonių kartas ir net tapo kasdienybės dalimi.

2018-03-01  Paskelbti penktojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureataiVilniaus knygų mugės metu tradiciškai paskelbti Nacionalinio vaikų literatūros konkurso, organizuojamo labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“, laureatai. Penktąjį kartą organizuotam konkursui buvo pateikti 39 rankraščiai. Poezijos (eiliuotų kūrinių), pasakų, realistinės prozos tekstų buvo maždaug po lygiai. Šį kartą konkurse dalyvavo mažiau nei ankstesniais metais dailininkų iliustruotojų.

2018-03-01  Metų verstinės knygos rinkimaiLietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) devintą sykį rengia projektą „Metų verstinės knygos rinkimai“. LLVS kvietė visus siūlyti 2017 m. lietuviškai pirmąkart išleistas vertingas šiuolaikines knygas pagal šiuos kriterijus: grožinė užsienio literatūra (suaugusiųjų proza, dramaturgija, poezija, literatūrinė eseistika); originalas pirmąkart išleistas užsienyje ne seniau neri pieš 30 metų (t. y. 1987 m.); meninė kūrinio vertė (pagrindinis kriterijus); geras vertimas.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.