Į pradžią 

 
 
 
 
Konferencija "Skaityk ir tobulėk"

Vasario 27 dieną  Klaipėdos Ievos Simonaitytės pagrindinėje mokykloje vyko konferencija „Skaityk ir tobulėk“, į kurią rinkosi miesto ir apskrities mokyklų bibliotekininkai.

Konferencijos dalyvius pasveikino mokyklos mokiniai: skambėjo dainos, eilės apie knygą, buvo skaitoma ir inscenizuojama Ievos Simonaitytės kūryba.

Į konferenciją atvykusi Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos vaikų literatūros centro direktorė Aldona Augustaitienė apžvelgė Skaitymo metų siekius ir veiklos galimybes.

Išsamus ir naudingas buvo Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokyklos direktorės pavaduotojos ugdymui Laimos Sireikienės pranešimas „Skaitymas- vertybė šeimoje ir mokykloje?“

Lektorės atlikta apklausa parodė, kad mokiniai, kurių šeimose knygos yra skaitomos, kalbamasi apie jas, tie ir mokykloje dažniau užsuka į biblioteką, dažniau laisvalaikį skiria knygai.

Įdomu buvo išklausyti ir pačių mokinių pasisakymus, kas jiems yra skaitymas- malonumas ar pareiga.

Mums, mokyklų bibliotekininkams, buvo malonu girdėti, kad dar yra moksleivių, kuriems knyga, o ne kompiuteris, yra geriausias draugas ir pagalbininkas.

Antroje konferencijos dalyje gerąja darbo patirtimi pasidalino Gargždų „Kranto“ vidurinės mokyklos bibliotekininkė Monika Vaišnorienė., Šilutės m.  Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Indra Sokolovienė. Jos pristatė mokyklose organizuojamus renginius bei vykdomus projektus, skatinančius moksleivius skaityti.

Klaipėdos m. Gedminų pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Renata Kavaliauskienė pasidalino gerąja patirtimi, kaip organizuoti parodas, kad jos būtų įdomios ir patrauklios. Juk paprastai lentynose išdėliotos knygos, straipsniai ar kita medžiaga nelabai domina moksleivius.

Parodai galima naudoti ne tik bibliotekos patalpas, bet ir mokyklos koridorius, nišas ir pan. Gerai parengta knygų paroda  suteikia moksleiviui daug informacijos, paskatina skaityti knygas.

„Skaitymas kaip terapija“- toks buvo Indrės Žutautaitės, I. Simonaitytės pagrindinės mokyklos psichologės, pranešimas. Remdamasi naujausiais informaciniais šaltiniais lektorė pateikė konkrečius patarimus, kaip bibliotekininkas gali padėti vaikui.  Juk sutiksime, kad yra nemažai mokinių, kurie į mokyklą ateina su savo asmeniniais išgyvenimais, problemomis, o laiku rekomenduota knyga ar pokalbis apie ją gali padėti susivokti ir išspręsti savo problemas.

Konferenciją baigėme pamąstymais apie knygą, skaitymą ir bibliotekininką.

Mūsų, mokyklų bibliotekininkų, moto tapo Prano Mašioto žodžiai:

„Knyga  bus knyga, jei ją skaitys.
Pripratinti vaikus prie skaitymo, kad jie paskui ir suaugę skaitytų – štai vyriausias mano darbo tikslas.“

GRETOS GERAZIMAITĖS PRANEŠIMAS

KONFERENCIJOS SKAIDRĖ


                                                 Nijolė Rusienė, Klaipėdos Ievos Simonaitytės pagrindines mokyklos bibliotekininkė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.