Į pradžią 

 
 
 
 
„Aš + Tu = karšta meilė Lietuvai“ – Užpaliuose

Prie įvažiavimo į miestelį svečius pasitiko jaunieji šauliai

Kembridžo universiteto studentai lietuviai įkūrė bendruomenę – Anglia Ruskin University Lithuanian Society (ARULS). Jos tikslas – burti užsienyje studijuojančius lietuvius, kad būtų organizuojami renginiai, diskusijos, dalijamasi idėjomis bei inicijuojami projektai, skatinantys būti aktyviais Lietuvos Respublikos piliečiais, nepaisant atstumo.

Šiemet ši organizacija vykdė dviračių žygio „Grįžtam 2009“ tęstinį projektą „Aš + Tu = kmLT“ (Aš + Tu = karšta meilė Lietuvai). Šis žygis – pernai vykusios taip pat dviračių akcijos-žygio „Grįžtam 2009“, kurį organizavo ARULS nariai Manvydas Džiaugys ir Marius Puluikis, tęstinis projektas.

ARULS noras – atkreipti pasaulio lietuvių dėmesį į vis didėjančią emigraciją. Kiekvienoje žygio stotelėje projekto dalyviai nešė žinią lietuviams apie Lietuvos ateities viziją – buvo organizuojami susitikimai su išeivijos lietuviais, kurių metu buvo įgyvendinama iš anksto paruošta programa, susidedanti iš keleto mažesniųSvečiai atvyko į biblioteką projektų.

Vienas iš jų yra paramos bibliotekai rinkimas. Mus labai nudžiugino žinia, jog ARULS pasirinko Užpalių biblioteką. Mes projekto vykdytojams siuntėme aprašymą apie biblioteką, jos vykdomą veiklą, funkcijas. Bibliotekos pasirinkimą iš dalies sąlygojo gyventojų tankumas bei turimų knygų skaičius. Esame dėkingi žygio dalyviams už pastangas tiesiogiai prisidėti prie Lietuvos ateities kūrimo provincijoje. Prisidėdama prie jaunuolių vykdomos akcijos, įmonių grupė „Alma littera“ mūsų bibliotekai nusprendė skirti 150 naujų knygų.

Birželio 27 d. abu šio žygio dalyviai M. Puluikis ir R. Balandis, ARULS bendruomenės pirmininkas M. Džiaugys bei išeivijos idėjų centro atstovai atvyko į Užpalius su knygų krepšiais ir finansine parama. Kaip tikri žygeiviai ir dviračių kultūros puoselėtojai jie atvyko dviračiais. Prie įvažiavimo į miestelį svečius pasitiko jaunieji šauliai, vadovaujami mokytojos B. Masionienės. Svečiai, lydimi dviratininkų, atvyko į biblioteką, kur jų laukė Užpalių seniūnas V. Jurka, Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė V. Garunkštytė, Užpalių gimnazijos direktorės pavaduotoja A. Žilinskienė, būrys įvairaus amžiaus užpaliečių.Septintokės suvaidino mini scenų apie knygą

Belaukdami svečių kalbėjomės ir klausėme fleita atliekamų M. Kubiliūnaitės kūrinių. Susirinkę žmonės plojimais sutiko dviratininkus ir juos lydinčius asmenis. Nusifotografavę, suėjome į biblioteką. Paprastą, nuoširdų bendravimą pradėjome nuo septintokių Ramintos, Skaistės, Eglės ir Erikos suvaidintų mini scenų apie knygą. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė V. Garunkštytė papasakojo, kodėl buvo pasirinkta Užpalių biblioteka, seniūnas V. Jurka dviratininkams palinkėjo stiprybės ir ištvermės. Užpalių gimnazijos direktorės pavaduotoja A. Žilinskienė pasidžiaugė, kad skaitymas Užpaliuose, gavus tokią rimtą injekciją, taps dar labiau madingu. Vaikinai pasakojo apie pasiruošimą kelionei, pačią kelionę, padovanojo kompaktinę plokštelę. Išeivijos idėjų centro atstovė I. Stankevičienė perdavė „Alma litteros“ linkėjimus, kad skaitymo „virusu“ Užpaliuose užsikrėstų dar daugiau bendruomenės narių. Susitikimo metu pokalbius paįvairino Akvilės ir Gretos atliekamos dainos, pritariant gitara.

Esame dėkingi žygio dalyviams už jų nesavanaudišką norą prisidėti prie Lietuvos ateities kūrimo skatinant tautiečius domėtis literatūra ir taip puoselėti gimtąją kalbą.

 

Bibliotekininkės Vida Juškienė, Rena Šliogerienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.