Į pradžią 

 
 
 
 
Pasakėlės ir žaidimai

Stalo teatro aktorė Saulė Degutytė, atsivežusi gausybę išradingai iš antrinių žaliavų pačios pasigamintų lėlių, sekė pasakas Kupiškio rajono Alizavos pagrindinėje mokykloje. Apie vabalą lovoje, apie drakoną pavogusį princesę, apie namelį, kuriame gyveno senelis ir senelė. Aktorė demonstravo susirinkusiems, kaip gali atgyti kasdien mus supantys daiktai, kaip pasakotojo rankose jie gali keistis, įkūnyti keletą personažų. Renginį vainikavo muzikinė pasaka „Apie pelytę“, kurią atliko visi žiūrovai su originaliais muzikiniais instrumentais, grojančiais ištarus slaptažodžius.

Paprašyti įvertinti renginį, Alizavos mokyklos bendruomenės nariai susižavėję kalbėjo: „įdomu, linksma, ypač vaikams“, „originalu, lavina vaizduotę“, „paprasta ir įdomu“. Renginio dalyviams patiko aktorės vaidyba, gebėjimas įjungti žiūrovus į veiksmą, gebėjimas kurti- interpretuoti vietoje. „Šaunuolė aktorė!“ „Labai originali!“. Stebėjusios renginį mokytojos teigė, jog surado būdų, kaip sudominti mokinius knygomis, o mamos pasimokė, kaip iš kasdieninių daiktų greitai sukurtais veikėjais užimti savo atžalėles. Mokiniai krykštavo, išgirdę naujas jau girdėtų pasakų interpretacijas. 87% apklaustųjų tvirtino bandysiantys įgytas žinias pritaikyti savo praktinėje veikloje.

Tai mokyklos bendruomenės skaitymo skatinimo projekto „Bendraukime, skaitykime, tobulėkime“ , kurį iš dalies finansavo Kultūros ministerija, renginys.

Informuoja bibliotekininkė Danutė Miknevičienė

RENGINIO NUOTRAUKOS:
 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.