Į pradžią Svetainės žemelapis El.paštas
Į pradžią 

 
 
 
 
Naujienos
2016-10-25 Šiaurės šalių bibliotekų savaitė


Lapkričio 14-20 dienomis vyks Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, kurios metu sutartu laiku tūkstančiuose Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekų, mokyklų, ikimokyklinio ugdymo bei kitų kultūros ir švietimo įstaigų vyks Šiaurės šalių literatūros skaitymai.

 
2016-10-25 Paskelbti 2017 m. Astridos Lindgren atminimo premijos nominantai


Frankfurto knygų mugėje paskelbti Astridos Lindgren atminimo premijos nominantai. Vienam didžiausių vaikų literatūros apdovanojimų pasaulyje nominuoti 226 kandidatai iš 60 šalių, net 63 kandidatai nominuoti pirmą kartą.

 
2016-10-20 Ieva Toleikytė. Baisios knygos: vaizduotės voratinklis

Neseniai vienas žmogus, grįžęs iš kelionės po Sibirą, pasakojo man apie tremtinių kapines pušyne: vienišas ir spalvingas. Visi kapai pliki, viena žemė, tik tankiai prismaigstyti plastmasinių oranžinių, rožinių ir raudonų gėlių, o aplink tuos kapus ryškiai mėlynos tvorelės, apvyniotos geltonom gėlėm. Įsivaizdavau tokį nežemišką vaizdą, pušyną, kuriame patiestas skaisčiai raudonas kilimas, išmargintas mėlynais ornamentais.

 
2016-10-20 Kvietimas vertinti ir balsuoti už lietuvių autorių knygas vaikams bei paaugliams


Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kartu su IBBY Lietuvos skyriumi kviečia dalyvauti apklausoje (www.lnb.lt/100knyguvaikams) dėl reikšmingiausių lietuviškų knygų vaikams ir paaugliams.

 
2016-10-18 Paauglių ir jaunimo literatūros konkurso nugalėtoja – Daina Opolskaitė


Spalio 17 d. paaiškėjo leidyklos „Alma littera“ surengto paauglių ir jaunimo literatūros konkurso laimėtojas. Juo tapo romaną paaugliams „Ir vienąkart, Riči“ parašiusi ir jau antrą kartą sėkmingai šiame konkurse dalyvavusi rašytoja Daina Opolskaitė. Jai atiteko 2900 eurų prizas.

 
2016-10-07 Dainora Kaniavienė. Žiniasklaidos virtuvė pagal Umberto Eco


Naujausias ir paskutinis „Fuko švytuoklės“ genijaus romanas skirtas lokalizuoti ir atverti žiniasklaidos, medijų virtuvės paslaptis. Simboliška, bet turėjusios tapti pirmosiomis, mano galva, geriausio jo romano eilutėmis, atsirado paskutiniajame: Epizodu su iš čiaupo nebėgančiu vandeniu turėjo prasidėti romanas „Fuko švytuoklė“. Draugas, kuriuo pasitikiu, perskaitė rankraštį, ir galiausiai pašalinau šią sceną. Visada apgailestavau tai padaręs, nes mintis apie iš čiaupo nebėgantį vandenį man patiko. Todėl nusprendęs rašyti „Nr.0“ nuėjau į rūsį ir senose dėžėse suradau tą seną tekstą, ir truputį jį paredagavau. Kaip tik to man reikėjo lėtai pradžiai, nes ji perteikė tą lėtumą, su kuriuo pradėjau rašyti romaną.1

 
2016-09-30 Jovita Dikmonienė. Ovidijus tremtyje


Knygynų lentynose šiais metais pasirodė nauja, profesorės Eugenijos Ulčinaitės eleginiu distichu išversta knyga – Ovidijaus „Liūdesio elegijos“ – poeto laiškai imperatoriui Augustui, žmonai, draugams apie nepaprastą ir sunkų lyriko likimą tremtyje, Tomuose (dabar – Konstanca, Rumunija) prie Juodosios jūros. „Liūdesio elegijas“ sudaro penkios laiškų knygos, poeto rašytos nuo pirmųjų tremties dienų iki mirties (8–18 m.). Tuo metu, kai imperatorius Augustas paskelbė ediktą ištremti Ovidijų, Mūza atsigręžė į patį poetą ir jis tapo savo kūrybos objektu. Iki tremties Ovidijus kūrė eiles apie kitų meilės ir ilgesio kančias, mitologinių personažų likimo pasikeitimus, nelaimes, meilės meno pamokymus, mylimųjų netekusių moterų ilgesingus laiškus vyrams („Meilės elegijos“, „Metamorfozės“, „Meilės menas“, „Heroidės“), netikėdamas, kad jį patį gali ištikti toks pat liūdnas likimas-metamorfozė.

 
2016-09-29 Neringa Mikalauskienė. Frančeskos atradimai


Pirmiausia reikėtų pasakyti, kas paskatino atkreipti dėmesį į lenkų autorės Annos Piwkowskos knygą „Frančeska“. Tikrai ne ryškiai salotinis viršelis, nors jis išsiskiria tarp margaspalvių knygų upių lentynų vagose. Suintrigavo tai, kad „Frančeska“ Lenkijos IBBY buvo išrinkta geriausia 2014-ųjų metų knyga (pasvajokime: ak, kaip būtų nuostabu, jei į lenkų kalbą būtų verčiamos ir lietuvių laureatės...), knygos autorė, kaip skelbiama anotacijoje, ‒ garsi lenkų poetė, o pagrindinė apysakos veikėja trylikametė Frančeska turėtų leistis „į kelionę po nepažintą poezijos pasaulį“ aiškindamasi, ar gali moteris tapti poete. Atsakymą mes, suaugusieji skaitytojai, iš anksto numanome ‒ be abejo! Įdomu, kaip prie tokios išvados prieis Frančeska?

 
2016-09-23 Renata Šerelytė. Nedisciplinuoti tekstai

Jau išspausdintos „Metų“ žurnale šios trumputės esė (tada jos vadinosi „Dvejetainė sistema“) įsirėžė į atmintį. Kodėl – nesunku atsakyti, atsakymą pateikia pats autorius: disciplinos, kurios „užteršė vėlesnius mano tekstus“, yra filosofija ir „iš bėdos“ matematika. Ir nors autorius suvokia jų reliatyvumą, laikas neišskalauja „kažkokių labai paprastų dėmenų, kurie sustabdė mus susinaikinimo palaimos prieangyje“ (p. 41).

 
2016-09-22 Gražina Skabeikytė-Kazlauskienė. Pirmoji Profesorės Rasos knyga

Žaliojo namo paslaptis: apysaka / Gintarė Adomaitytė; dailininkė Morta Griškevičiūtė. – Vilnius: Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, 2015. – 62 p. – (Vaikų bibliotekėlė). – Knyga – antrojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso (2015 m.) antrosios premijos laimėtoja. – ISBN 978-609-8161-04-5


Recenzijos pavadinime klaidos nėra. Tai iš tiesų Profesorės, o ne profesorės knyga. Profesorė Rasa – gimnazistė, gavusi užduotį sukurti rašinį apie įdomiausias vasaros atostogas. Kodėl Profesorė? Taip Rasą ėmė pravardžiuoti, kai darželyje paprašė enciklopedijos apie varles. Rašo Profesorė Rasa apie vasarą, kada jai sukako dešimt. Rašinys išsiplečia iki knygos. „Žaliojo namo paslaptis“ – taip ši knyga pavadinta. Tik paslaptis knygoje ne viena.

 
 
 1 2 Pirmyn -> 
Kitos naujienos
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.