Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2018-09-28  Diana Gancevskaitė. Įdomiausiųjų 36-ojo IBBY kongreso pranešimų apžvalga


Rugpjūčio 30–rugsėjo 1 dienomis Atėnuose (Graikija) vyko 36-asis Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros tarybos (International Board on Books for Young People, IBBY) kongresas. Šįkart kas dvejus metus vis kitoje pasaulio šalyje vykstančio kongreso tema buvo „Rytai susitinka su Vakarais knygose vaikams ir pasakose“.

2018-09-25  Kvietimas dalyvauti konferencijoje, skirtoje Vinco Aurylos 95-mečiui paminėtiGruodžio 6 d. Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija organizuoja nacionalinę mokslinę konferenciją, skirtą Profesoriaus Vinco Aurylos 95-mečiui paminėti „Vaikų literatūros takais takeliais...“.

2018-09-25  Kaip tekstas virsta vaizdais: pokalbis su vaikų knygų iliustruotojaisKnygose, skirtose vaikams, ne tik tekstas, bet ir iliustracijos yra itin reikšmingos. Kartais jos gali būti net svarbesnės, ypač jei kalbame apie paveikslėlių knygas. Tad kviečiame visus besidominčius spalio 10 d. 18 val. į Lietuvos Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, kur įvyks pokalbis apie vaikų knygų iliustravimą.

2018-09-21  Krabą cirko judesių išmokiusi iliustratorė Rasa Jančiauskaitė: „Visi nori būti kūrėjais”


Krabas ne tik skaito, bet ir moka visokių magiškų triukų. Tokią žinią šiais metais skleidžia vienintelis Baltijos šalyse vaikų ir jaunimo literatūros bei magiškų istorijų festivalis „Vaikų Kalėdų sala”. Gruodžio 7–9 dienomis Vilniaus mokytojų namuose vyksiantis jau antrasis festivalis šiemet didžiausią dėmesį skirs 250-ąjį jubiliejų švenčiančiam cirkui. Cirko triukų festivalio herojų krabą išmokė pasaulyje pripažinta ir tarptautinėmis premijomis apdovanota jaunosios kartos knygų iliustratorė Rasa Jančiauskaitė.

2018-09-20  Dalia Satkauskytė. Pasaulis parašytas tam, kad jame vyktų gyvenimas

Sufalsifikuoti dienoraščiai / Alfonsas Andriuškevičius. – Vilnius: Apostrofa. – 263 p. – ISBN 978-609-8205-05-3

Jau įžanginiame knygos žodyje „Skaitytojams“ Alfonsas Andriuškevičius potencialius recenzentus pastato į nepatogią padėtį – dėl to, kad suklasifikuoja skaitytojus pagal tai, kiek autoriaus prasmės jie geba pagauti. Tad recenzijos beveik neįmanoma pradėti neapibrėžus savo, recenzuojančiojo, vietos šioje klasifikacijoje.

2018-09-20   Mokomės skaityti. Kaip paskatinti vaiką pradėti skaityti?


Įpusėjus rugsėjui, mėnesiui, kuris daugumai asocijuojasi su mokslų, naujų projektų ir darbų pradžia, pirmokai jau apsipranta mokyklos suoluose, o mokytojai pilnose klasėse vaikų. Rudens pradžia būna iššūkis ne tik vaikams, bet ir tėvams. Vienas didžiausių darbų pirmose klasėse yra mokytis ir mokyti skaityti. Kaip mokyti vaiką skaityti, kad jis neišsigąstų ir skaitymas jam teiktų didelį džiaugsmą? Apie tai pasakoja Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto Edukologijos katedros vedėja Lina Pečiulienė.

2018-09-19  Kūrybinės improvizacijos Knygos kelyje
Sužinoti, kurti, improvizuoti Zarasų rajono gyventojai ir svečiai galėjo balandžio-rugpjūčio mėnesiais dalyvaudami projekto „Kūrybinių improvizacijų ciklas „Knygos kelias II“ Zarasų viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose“ edukacinėse veiklose.

2018-09-17  Kai knygos lyg meno kūriniai
Besidomintys knygų iliustracijomis ir daile lietuvių dailininką Remigijų Januškevičių vadina lietuviškuoju Robertu Ingpenu. Jų abiejų iliustracijose netrūksta akis traukiančių detalių, o potėpiuose dera vidinė energija ir jaukumas.

2018-09-14  Patirčių iš IBBY kongreso pristatymas (vaizdo įrašas)Kas dvejus metus vykstantis Tarptautinės vaikų knygos tarybos (IBBY) kongresas – puiki proga išgirsti, kas vyksta kitų pasaulio šalių vaikų literatūros ir vaikų skaitybos srityje, kuo domisi tyrinėtojai, leidėjai, mokytojai, bibliotekininkai, vaikų literatūros kūrėjai. Jų čia susirenka iš daugiau nei 70-ies valstybių.

2018-09-10  2018 m. 2-asis „Rubinaičio“ numeris – jau internete
„Rubinaitis“ – žurnalas apie vaikų knygas, vienintelis tokio pobūdžio leidinys Lietuvoje, skirtas mokytojams, bibliotekininkams, literatūros tyrėjams, rašytojams, iliustruotojams, leidėjams, tėvams, studentams ir visiems, besidomintiems vaikų literatūra.

2018-09-05  Ar dar yra klasikinių knygų, kurios nebūtų verstos iš originalo?Vertėja Vilija Vitkūnienė sako, kad dažnai ir daug kalbame apie klasikinius kūrinius būtent todėl, kad klasikinės knygos perduoda amžinas universalias vertybes, be kurių žmogus nebūtų žmogumi. Todėl klasikiniai kūriniai yra verčiami iš naujo, iš originalų, nebeadaptuoti, o būtent tokie, kokius juos parašė autoriai. „Juodasis Gražuolis“ (leidykla „Nieko rimto“) – klasikinė knyga, kurią iš originalo ir išvertė V. Vitkūnienė. Ta proga su vertėja kalbamės apie knygas, vertybes ir svajones.

2018-09-04  Laukiama kandidatų Vyriausybės kultūros ir meno premijoms


 
Kultūros ministerija iki spalio 1 d. priima paraiškas Vyriausybės kultūros ir meno premijoms gauti. Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams bei veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną, ypatingus šios srities nuopelnus.

2018-09-04  Viljamas Sarojanas: „Tikras rašytojas yra maištininkas, kurio neįmanoma sustabdyti“


110 – prieš tiek metų gimė žinomas armėnų kilmės amerikiečių rašytojas ir itin spalvinga asmenybė William Saroyan (liet. Viljamas Sarojanas, 1908 08 31–1981 05 18). Kai 1934 m. pasirodė pirmasis jo kūrinys „Drąsus jaunuolis ant skrendančios trapecijos“ (angl. „Daring Young Man on the Flying Trapeze“), pasakojantis apie jauną išdidų rašytoją, gyvenantį sunkiais laikais, bet iki pat mirties sugebantį išlaikyti žmogišką orumą ir dvasią, 26 metų Viljamas tapo tikra literatūros sensacija, atrodytų, tiesiog per naktį.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.