Į pradžią 

 
 
 
 
Tradicinis Miesto šventės akcentas – naujų knygų pristatymas bibliotekoje

Gražia Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos tradicija tapo Miesto šventę pasitikti naujų Anykščių krašto rašytojų knygų sutiktuvėmis. Šiemet į renginį prie istorinio Okuličiūtės dvarelio pakvietėme poetinio žodžio kūrėjus ir klausytojus net į trijų knygų: Anykštijos autorių meilės lyrikos sutelktinės „“Išpažįstame šį jausmą ir meile vadiname“ ir naujausių, dar spaustuvės dažais kvepiančių, Antano Drilingos ir Rimanto Vanago knygų sutiktuves.

Anykštijos autorių meilės lyrikos sutelktinė „Išpažįstame šį jausmą ir meile vadiname“ – ypatinga ir įspūdinga knyga, atsiradusi literato Algirdo Ražinsko užsispyrimo, kūrybinio polėkio dėka. Joje - pusantro šimto su Anykščių kraštu susijusių autorių kūryba. Pasak  renginio vedėjos Dangiros Nefienės, sutelktinė, tai ne rinktinė – sutelkto kryptingo darbo rezultatas, todėl šalia garsių vardų spausdinamos ir jaunimo eilės, o gal tik vieną kitą eilėraštį sukūrusiųjų vardai. Šalia posmų – baltosios eilės – eilėraščiai proza. Bet visuose kalbama apie meilę. O meilė pati įvairiausia – nuo maldos ir meilės didžiausios brangiam Atpirkėjui iki liepsnojančio jausmo gėrimo. Išreiškiama meilė labai įvairiai, nes „ateina ji – iš žemės, jūros ir dangaus – nešaukiama ir neatspėjama“.

Į renginį atvyko ir Vislavos Šimborskos eiles skaitė garsi Anykščių krašto dukra aktorė Dalia Michelevičiūtė, savo kūrybą - jauna poetė Eglė Jociūtė, Žilvinas Smalskas, Kostas Biliūnas savo poetinį žodį palydėjo gitaros garsais, sielos kuždesiais pasidalijo rašytojai Milda Telksnytė, Vygandas Račkaitis, į gimtinę sugrįžę džiaugėsi vyresniosios kartos literatai: Angelė Našliūnienė, Bronė Žeimytė – Budriūnienė, Balys Sriubas.

Apie meilę kalba ir poetas Antanas Drilinga naujausioje savo lyrikos knygoje „Blyksniai“, pateikdamas poetines maksimas:

„Ateik
Ir prisilieski prie manęs,
Mano meile,
Ir tą akimirką
Sukursime iliuziją,
Jog esam nemirtingi“.

Knygoje gvildenami patys aktualiausi klausimai kiekvienam – dvasios blyksniai, ieškojimai atsakymų į įvairiausius būties klausimus. Lyrinis subjektas prisipažįsta:

„Aš nuolatos svaigstu nuo paslapties, kuri iš begalybės spinduliuoja.“

Į gyvenimo prasmės, meilės paieškas keliauja ir rašytojas Rimantas Vanagas – šį kartą į Paryžių, iš ten siųsdamas laiškus su anykštietiškais linkėjimais. Kelionių publicistikos knyga „Laiškai iš Paryžiaus“ tarsi dviejų dalių: pirmoji - Antano Vienuolio laiškai, rašyti iš Paryžiaus 1937 metais, o antroji - įspūdžiai iš 2007 metų Paryžiaus.

Paryžius toli, bet sąsajų su Anykščiais turi daug. Susirinkusiųjų svajones apie meilės miestą palydėjo Aurimo Matelio saksofonu atliekamos romantiškos melodijos, o visus atvykusius į renginį angeliukai apdovanojo lauko gėlių puokštelėmis.

Bibliotekos darbuotojai nuoširdžiai dėkoja visiems, padėjusiems surengti gražią šventę.


Parengė Bibliotekos įvaizdžio kūrimo skyriaus vyr. bibliotekininkė Rita Tulušienė

RENGINIO NUOTRAUKOS:

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.