Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2018-05-31  Kvietimas dalyvauti lietuvių-švedų vertėjų dirbtuvėse
Lietuvos kultūros institutas kviečia visus pradedančius, jau turėjusius vertimo patirties ar siejančius savo ateitį su literatūros vertimais dalyvauti lietuvių-švedų vertėjų dirbtuvėse spalio 24–29 dienomis Baltijos šalių centre rašytojams ir vertėjams Visbyje, Švedijoje.

2018-05-31  Garsiniai skaitymai „Knygos šviesa“ Verbūnų bibliotekoje

„Geras dalykas kaupti geras knygas, bet kur kas geresnis – dažniau jas skaityti.“

/Frančeskas Petrarka/

2018-05-30  Džiazas, popierius ir žirklėsZarasų viešoji biblioteka ir Knygų šalis paskutinįjį gegužės šeštadienį šeimas, jaunimą ir suaugusiuosius kvietė į renginį „Džiazas, popierius ir žirklės Knygos kelyje“. Apsilankę Zaraso ežero Didžiojoje saloje įsikūrusiose kūrybinėse dirbtuvėse, Zarasų gyventojai ir svečiai galėjo ne tik pamatyti, bet ir patys išbandyti ir pajusti kūrybos džiaugsmą tapdami menininkais.

2018-05-29  Poezijos pavasario paukštė ZarasuoseKiekvienais metais sužydus sodams, kvepiant alyvoms, poetinio žodžio mėgėjai kviečiami į tradicinę poezijos šventę. Šiais metais Zarasų viešojoje bibliotekoje organizuojamo Poezijos pavasarėlio data sutapo su tarptautinio poezijos festivalio Poezijos pavasaris laiku ir su Zarasų miesto vasaros kurortinio sezono atidarymo pradžia.

2018-05-24  Tarptautinės Man Booker premijos laureatė – lenkų romanistė Olga TokarczukGegužės 22 d. Tarptautinės Man Booker 2018 m. premijos laureate buvo paskelbta lenkų romanistės Olgos Tokarczuk knyga „Skrydžiai“ (angl. „Flights“), kurią išvertė Jennifer Croft. Be tarptautinės šlovės, knygos autorius ir vertėjas laimi po 25 tūkst. svarų sterlingų.

2018-05-23  Išmokime neklausti, KIEK knygų perskaitei, klauskime, KAIP perskaitei knygą


Neišvengiamai ateis vasaros atostogos. Laisvės nuo pamokų, namų darbų ir mokyklos metas. Vis dėlto dažnas moksleivis kuprinėje greičiausiai parsineš sąrašą knygų, kurias rekomenduojama (arba privaloma) perskaityti per vasarą. Užplūdę bibliotekas, įdarbinę suaugusiuosius, vaikai nešis namo ne po vieną, o po kelias knygas. Juk kuo daugiau knygų perskaitysi, tuo bus geriau, bus daugiau ir geresnių pažymių? Viena perskaityta knyga lygi dešimtukui. Turbūt yra tekę susidurti su tokia lygtimi.

2018-05-21  Aušra Kundrotaitė. Statyti negalima griauti

Elif Shafak – viena žinomiausių šiuolaikinių turkų (ir ne tik) rašytojų, apie kurią nieko iki šiol nežinojau. Atidesni skaitytojai ir skaitytojos gal jau bus susipažinę su lietuviškai išleistais populiariais jos romanais „Stambulo pavainikė“, „Keturiasdešimt meilės taisyklių“ ir „Ledinukų rūmai“ („Tyto alba“, 2010, 2012, 2016). Pirmasis iš jų ne tik pelnė autorei tarptautinį pripažinimą, bet ir užtraukė valdžios rūstybę. E. Shafak buvo apkaltinta turkiškumo įžeidimu bei armėnų palaikymu, ją bandyta patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Tokį (ne)jautrumą literatūrai Turkijos valdžia pademonstravo ne pirmą kartą. Turkiškumo menkinimu šiek tiek anksčiau buvo apkaltintas ir kitas rašytojas – Nobelio premijos laureatas Orhanas Pamukas.

2018-05-18  Rašytojas Justinas Žilinskas – Martyno Vainilaičio 2018 m. premijos laureatas
Gegužės 12 dieną poeto Martyno Vainilaičio sodyboje Vaitakarčmio kaime (Varėnos r.) vyko 6-asis vaikų meninės kūrybos festivalis „Susitikimas ežio dvare“, kurį organizavo Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka.

2018-05-17  Rašytoja Audronė Meškauskaitė ir dailininkė Jurga Šulskytė – kūrėjos, prakalbinusios daiktus


Kartais besisukiodami kasdienybėje pamirštam pastebėti aplink save esančius daiktus. O jie tikrai galėtų papasakoti įdomiausių istorijų. Juk tiek mato ir žino! Rašytoja Audronė Meškauskaitė ir dailininkė Jurga Šulskytė savo knygoje „Interviu su daiktais“ (leidykla „Nieko rimto“) žurnalisto Jurgio lūpomis prakalbino ir sagą, ir šukas, ir lagaminą, ir dar keletą daiktų, kurių gyvenimo istorijos ne tik stebina, bet ir įkvepia.

2018-05-16  Festivalio vaikams organizatoriai: skaitymas visų pirma yra džiaugsmasBaigiantis mokslo metams vaikai į namus parsineša per vasarą privalomų perskaityti knygų sąrašą. Ir visas atostogas pluša bandydami jį įveikti. Literatūrinio festivalio visai šeimai „Nuotykiai tęsiasi!“ organizatoriai pastebi, kad taip gali išsivystyti knygos atmetimo reakcija. Todėl suaugusieji ir jų vaikai kviečiami apsilankyti literatūros, menų ir vasaros pramogų šventėje, kurioje skaitymas ir knyga yra smagaus laiko praleidimo įkvėpėjai.

2018-05-14  Virginija Cibarauskė. Žmogiškumo paribiai

Daugumai tikriausiai mielesnė samprata, kad gera literatūra suteikia gražesnio gyvenimo viltį, vaizduoja žmogų, kuris ir pačiomis nepalankiausiomis sąlygomis sugeba išsaugoti žmogiškumą, net tapti geresnis. Tačiau egzistuoja priešingas požiūris, tobulą išraišką įgijęs, pavyzdžiui, graikų tragedijose, kad apvalanti meno galia slypi kūrinyje, gebančiame skaitytoją panardinti į absoliučią neviltį, sunaikinti bet kokius lūkesčius. Trys aptariami romanai – Philippe’o Claudelio „Brodekas“, Kazuo Ishiguro „Neleisk man išeiti“ ir Ralpho Dutli’o „Paskutinė Sutino kelionė“ – artimesni būtent nelemties, nevilties pasaulėvaizdžiui. Tačiau net klaidžiojant žmogiškumo paribiais prasmės ir grožio krislas lieka – kartais svajonės, o kartais tobulo stiliaus ar metaforos pavidalu.

2018-05-10  „Atžalyno“ pėdsakai šiandieninio jaunimo širdyse


Kazio Binkio pjesė „Atžalynas“ – apie meilę savo tautai ir tikėjimą jaunyste – parašyta tarpukariu. Pirmą kartą Nacionaliniame dramos teatre suvaidinta 1940 m. „Atžalyną“ statė Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Žemaičių teatrai. Šis kūrinys dėmesio susilaukė ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos teatruose. Nenuostabu, kad K. Binkio knyga „Atžalynas“ atsidūrė sąraše „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“.

2018-05-09  Jono Aisčio literatūrinė premija paskirta poetui Edmundui Janušaičiui
 
Vadovaudamiesi nuostatais, Kaišiadorių rajono savivaldybės komisija 2018 metų Jono Aisčio literatūrinę premiją skyrė kauniečiui poetui Edmundui Janušaičiui už poezijos knygą „Debesų sala“ (leidykla „Naujasis lankas“, 2017).

2018-05-07  Aloyzo Petriko literatūrinė premija – Jurgai Vilei ir Linai ItagakiPirmąja dr. Aloyzo Petriko literatūrine premija bus apdovanotos dvi autorės – Jurga Vilė ir Lina Itagaki už komiksų knygą vaikams „Sibiro haiku“ (leidykla „Aukso žuvys“). Premijos steigėjas ir mecenatas – verslininkas dr. Aloyzas Petrikas, JAV bei Lietuvos aukštųjų medicinos technologijų korporacijos „Vitta Corporation“ prezidentas.

2018-05-04  Saulius Vasiliauskas. Lietuvos leidėjai tarptautinėje Londono knygų mugėje

Sauliaus Vasiliausko nuotrauka
Londono parodų centre „Olympia“ balandžio 10–12 d. vyko tarptautinė knygų mugė, kurioje Baltijos šalys – Lietuva, Latvija ir Estija – tapo šių metų programos „Market Focus“ viešniomis. Mugėje dalyvavo Kristina Sabaliauskaitė, Alvydas Šlepikas, Undinė Radzevičiūtė ir Tomas Venclova, vykstančiuose renginiuose eiles skaitė Marius Burokas, Giedrė Kazlauskaitė ir Aušra Kaziliūnaitė, susitikimą su gerbėjais surengė Jonas Mekas. Rengiantis mugei, į anglų kalbą išversta 19 lietuvių autorių knygų. Vis dėlto ši mugė pirmiausia orientuota į leidybos specialistus, todėl apie lūkesčius, rinką ir mažos šalies leidybines perspektyvas joje nutariau pasikalbėti su keliais Lietuvos leidėjais ir leidybos ekspertais. 

2018-05-03  Poezijos pavasaris 2018 

Gegužės 13–27 d. vyks tarptautinis poezijos festivalis Poezijos pavasaris. Tai iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, rengiamas Lietuvos Rašytojų sąjungos. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja aktoriai, dainininkai, muzikantai, dailininkai.

2018-05-03  Skaitymo skatinimo akcija „Lietuva skaito!“: numalšink skaitymo alkį!Gegužės 7-ąją skaitymo skatinimo akcija „Lietuva skaito!“ kviečia numalšinti skaitymo alkį ir kartu keliauti skaitančiais traukiniais!

2018-05-02  Gabija Vitkevičiūtė: skaitymo valandos yra šventos valandos
Mama, žurnalistė, komunikacijos specialistė, rašytoja Gabija Vitkevičiūtė yra iš tų moterų, kurias taip ir norisi apibūdinti: veikli. Ar veiklios moters dienoje užtenka laiko paskaityti knygą, skaityti su vaikais? Kaip ji skatina savo vaikus skaityti? Ir kaip knygos gali suburti šeimą draugėn? Apie tai leidyklos „Nieko rimto“ rinkodaros vadybininkė Vaiva Rutkauskaitė kalbasi su Gabija Vitkevičiūte.

2018-05-02  Kartu mes kuriame bibliotekos ateitį


 
Balandžio 23–29 dienomis buvo organizuojama 18-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šių metų vienijanti tema skelbė, kad mes visi kartu kuriame ateitį. Sparčiai tobulėjančios technologijos, demografiniai pokyčiai, nauji socialiniai ir ekonominiai reiškiniai, stiprėjantys globalizacijos procesai keičia nusistovėjusius bibliotekų veiklos principus ir kelia naujų profesinių iššūkių.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.