Į pradžią 

 
 
 
 
Atrask savo knygą

Knygų pristatymai „Atrask savo knygą“ netradicinėse vietose buvo dalis  Nacionalinę  bibliotekų  savaitę  balandžio 23 – 30 d.  Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje organizuotų  renginių.  Knygos į mūsų gyvenimus ateina įvairiai – sužinome iš spaudos, televizijos, interneto, rekomenduoja draugai, pažįstami, moksleiviams ar studentams yra sąrašai privalomų perskaityti knygų.  Joniškio J. Avyžiaus viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkei Ritai Brazauskienei kilo idėja knygų pristatymus surengti netradicinėse vietose, kai susitikimai rengiami ne bibliotekoje, o kitose erdvėse.

Pirmasis susitikimas įvyko balandžio 23 d. d. Joniškio rajono pataisos inspekcijoje. Į knygų pristatymą tema „Noriu turėti draugą“  atėjusiems devyniems paaugliams buvo rekomenduota įvairių leidinių apie gyvūnus, taip pat psichologijos,  tarpusavio bendravimo ir kitos jaunimui aktualios tematikos knygų. Pasak bibliotekininkės R.  Brazauskienės, tai buvo pats psichologiškai sunkiausias susitikimas iš visų šią Nacionalinę bibliotekų savaitę organizuotų susitikimų. Buvo sunku įveikti su teisėtvarka problemų turinčių paauglių priešišką nusistatymą, skeptiškumą. Tačiau Ritai ėmus kalbėti ir demonstruoti knygas, paaugliai pastebimai atgijo, įsijungė į diskusiją, susidomėję vartė  rekomenduojamus leidinius. Ypač visiems patiko B. Fogle knyga  „Pažink savo šunį“.

Dar viena netradicinė knygų pristatymo vieta buvo Joniškio  krizių centro nakvynės namai, kur balandžio 26 d. įvykęs susitikimas,  pasak R. Brazauskienės, ją labai nustebino. Gausiai susirinkę lankytojai, jų atėjo apie 20, pribloškė nuoširdžiu  bendravimu, smalsumu.  Bibliotekininkė nusinešė knygų  apie gyvenimą, viltį teikiančios literatūros. Namų neturintys žmonės pasakojo savo gyvenimo istorijas, diskutavo apie perskaitytas knygas, domėjosi R. Brazauskienės atneštomis ir pasiūlytomis knygomis. Viena iš jų – H. Summers ir A. Watsons „Sėkmės knyga“  sulaukė ypatingo nakvynės namų gyventojų susidomėjimo.  Joniškio krizių centro socialinė darbuotoja Rasa Tamulienė sakė esanti be galo nustebinta šitokiu gyventojų susidomėjimu ir aktyvumu.

Knygų mylėtojai teigia, kad kiekvienam gyvenimo etapui yra savos knygos. Balandžio 27 d. viešojoje bibliotekoje įvykusi popietė „Būsiu skaitytojas“ buvo skirta skaitytojoms mamytėms, šiuo metu auginančioms mažylius. Knygų motinystės, vaikų auginimo klausimais bibliotekoje yra labai daug, tačiau šį kartą buvo pasirinkta būtent skaitymo populiarinimo tema. Apžvelgtos knygos „Skaitykime savo vaikams“,  „Kaip skaitymą padaryti prasmingą“ ir kt. Pedagogai, psichologai teigia, kad jei vaikai mato skaitančius tėvus, jei jiems nuo mažens skaitomos knygutės - didelė tikimybė, kad skaitys ir jie. Tad, kol bibliotekininkė R. Brazauskienė bendravo su mamytėmis, tarp lentynų  ropinėjantys mažyliai ne tik kėlė šypseną, bet ir teikė vilties, kad kada nors jie bus tikri skaitytojai.

Balandžio 28 d. bibliotekininkė R. Brazauskienė apsilankė Joniškio parapijos senelių namuose „Santara“.  Su jų gyventojais bibliotekos darbuotojas sieja sena  ir graži draugystė. Dauguma šiuose  namuose  gyvenančių senolių yra  tikros auksarankės, įvairių rankdarbių mėgėjos ir žinovės. Joms buvo pristatytos naujausios Joniškio J. Avyžiaus viešojoje bibliotekoje gautos rankdarbių knygos. Tačiau svarbiausia senolėms,  pasak Ritos, yra bendravimas ir noras būti išklausytoms bei  išgirstoms.

Kai Joniškio J. Avyžiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrius gavo naują  B. Phillips ir M. D’Orso knygą „Kūnas visam gyvenimui“,  bibliotekininkei R. Brazauskienei kilo mintis, kad  šią puikią knygą apie sportą  reikia pasiūlyti platesniam skaitytojų ratui. Šiam tikslui puikiai tiko Nacionalinei bibliotekų savaitei skirti knygų pristatymai netradicinėse erdvėse. Balandžio 30 d. pavakare viešosios bibliotekos darbuotoja apsilankė Joniškio sporto klube „Varūna“. Treniruoklių salėje susirinkusiems sportuojantiesiems buvo pristatyta ne tik minėta knyga, bet ir kitos naujos viešojoje bibliotekoje sporto tematika gautos knygos. Bibliotekininkė juokavo, kad šio susitikimo nauda buvo abipusė.  Sporto aistruoliams R. Brazauskienė  rekomendavo knygas, o šie suteikė jai galimybę  išbandyti treniruoklius.

Dalia Norvaišienė, Joniškio J. Avyžiaus viešosios bibliotekos
vyr. bibliotekininkė
    

    

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.