Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2017-03-28  Kaip skaityti istorines knygasKupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bendruomenė susipažįsta su Knygos istorija įgyvendindama skaitymo skatinimo projektą „Skaitymo džiaugsmas: vakar, šiandien, rytoj“. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Kaip sudominti vaikus istorinėmis knygomis? Kaip priversti mokinius perskaityti sudėtingą mokslinį tekstą? Ką padaryti, kad vaikai jį išgirstų?

2017-03-27  Balandžio 4 d. bus paskelbtas 2017 metų Astridos Lindgren atminimo premijos laureatas


Balandžio 4 d. Nacionalinėje Švedijos bibliotekoje Stokholme bus paskelbtas 2017 metų Astridos Lindgren atminimo premijos (ALMA) laureatas. Laureatą paskelbs premijos teikimo komisijos pirmininkė Boel Westin. Spaudos konferencija bus tiesiogiai transliuojama internetu, ją taip pat galės stebėti Bolonijos vaikų knygų mugės lankytojai.

2017-03-23  Rūta Bagdanavičiūtė. Ar vynas virsta Kristaus krauju?


 

Tomo Kavaliausko romaną galima laikyti tiek teologiniu, tiek filosofiniu. Jame gausu teologinių terminų, posakių hebrajų, aramėjų ir senovės graikų kalbomis, liturginių apeigų aprašymų, nuorodų į bažnyčios meną, šventųjų gyvenimus, pasitaiko net mistinių elementų: į siužetą kartkartėmis įsipina vizijos, stebuklai, kai kurių „ne šio pasaulio“ personažų regėjimai, mistinės kančios patirtys. Be to, nesuklysime šį kūrinį pavadinę ir istoriniu: personažų patirtys čia susipina su 1990-ųjų pavasario kunigų seminarijos realijomis.

2017-03-21  Knygnešio dienos paminėjimas Šiaulių krašteKovo 16-oji Lietuvoje minima kaip Knygnešio diena. Šią dieną pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas. Knygnešystė – XIX amžiaus Lietuvos istorijos fenomenas, patriotinė veikla, nukreipta prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką, trukusią daugiau kaip 40 metų. Po 1863 metų sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti ir platinti knygas lietuvių kalba, tiksliau, parašytas naudojantis lotyniško pagrindo abėcėle.

2017-03-20  Puikiomis žiniomis įprasmino Knygnešio dienąKovo 16 dieną į Kupiškio rajono Povilo Matulionio progimnazijos aktų salę susirinko pusšimtis rajono trečių ir ketvirtų klasių mokinių. Į skaitymo skatinimo konkursą, kurį suorganizavo mokyklų bibliotekininkių metodinis būrelis, suvažiavo mokiniai iš devynių rajono mokyklų, pasikaustę žiniomis apie perskaitytas knygas, knygnešystės istoriją, informacijos paiešką.

2017-03-20  Paskelbtas Tarptautinės Bukerio premijos ilgasis knygų sąrašas


 

Kovo 15 d. paskelbtas prestižinės Tarptautinės Bukerio premijos (The Man Booker International Prize) ilgasis knygų sąrašas, kuriame – trylika kūrinių ir pavardžių iš viso pasaulio.

2017-03-17  Mindaugui Jonui Urbonui – septintoji Augustino Griciaus literatūrinė premija 
2017 metų kovo 9-ąją Gruzdžiuose įteikta rašytojo, prozininko, dramaturgo, kraštiečio Augustino Griciaus vardo respublikinė literatūrinė premija už pirmąją  prozos knygą. Septintuoju šios premijos laureatu tapo Mindaugas Jonas Urbonas už knygą „Dvasių urna“, kurią išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

2017-03-16  Arvydas Valionis. Istorijos kardiograma latvių romanuose

Latvių romano istorija prasideda 1879 m., kai buvo paskelbti pirmieji didelės apimties prozos kūriniai – brolių Kaudzyčių „Matininkų laikai“ ir Materu Jurio „Buities bangos“. Iki šių dienų latvių autoriai parašė beveik 2 tūkst. romanų. Pastaraisiais metais kaimynai išplėtojo naujas stambiosios prozos žanro sklaidos formas – romanų serijas.

2017-03-15  Silvana De Mari: „Turime prisiimti atsakomybę, užuot gaminę antidepresantus“

Šių metų knygų mugėje vyko susitikimas italų rašytoja Silvana De Mari. Rašytoja kartu su Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos specialiste Egle Baliutavičiūte ir vertėja Laura Vilkaite, kuri iš italų kalbos išvertė S. De Mari knygas, dalyvavo diskusijoje apie laisvą valią fantasy literatūroje.

2017-03-14  Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena

Tarptautinės vaikų knygos dienos idėją 1966 m. iškėlė viena iš IBBY įkūrėjų Jella Lepman (1891–1970). Nuo 1967 m. ši diena švenčiama kasmet balandžio 2-ąją ir sutampa su Hanso Christiano Anderseno gimtadieniu. 2017-ųjų šventės rėmėjas – IBBY Rusijos skyrius. Kreipimąsi į pasaulio skaitytojus vaikus ir suaugusiuosius parašė vaikų spaudos ir radijo žurnalistas, rašytojas Sergejus Machotinas (g. 1953 m.), plakatą sukūrė garsus dailininkas Michailas Fiodorovas (g. 1941 m.). Nė vienas iš šių menininkų mūsų skaitytojams dar nėra pažįstamas.

2017-03-09  Gintarė Adomaitytė. Tragiškai vienišas krėslas su varganu apmušalu

„Jie tris kartus apėjo žvaigždę, pakeliui nepastebėję nieko, už ko galėtų užkliūti žvilgsnis, išskyrus tragiškai vienišą krėslą su varganu apmušalu“, – rašo Zbigniewas Batko knygoje „Atgalios...“. Tikiu: knygų, apie kurias pasakosiu, likimas netaps nei tragiškai vienišas, nei varganas – jos pateks ir į viešąsias, ir į asmenines bibliotekas, jas skaitys, aptars, bet...

2017-03-08  Į Trakų viešąją biblioteką grįžta socialinis projektas „Skaitymas su šunimi“
2016 m. kovo–gegužės mėnesiais Trakų viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vykdytas projektas „Skaitymas su šunimi“ sulaukė visuomenės susidomėjimo ir palaikymo. Tai nauja ir išskirtinė paslauga mažiesiems skaitytojams.

2017-03-02  Marija Antanavičiūtė. Orfėjo aidas Vilniuje


 
Tomas Vaiseta naujajame romane „Orfėjas, kelionė pirmyn ir atgal“ ima gryną dabarties formą su visu jos sudėtingumu, vingrybėmis ir sunarpliotais etiniais sprendimais. Veikiantieji sudėtingi ir kintantys, nes keičiasi gyvenimas aplink juos. Karo išvakarių Vilniuje jie, kaip ir graikų mitų herojai, ne iki galo kontroliuoja savo gyvenimus, taip palikdami tarpą įsisprausti lemčiai ir netikėtumams, kurių neprašė, bet su kuriais reikia susidoroti emociškai, psichologiškai ir intelektualiai. Tai drąsus ir kiek beatodairiškas iššūkis – nauja kelionės bei orfėjiško mito interpretacija. „Nustebink mus“, – šaukia skaitytojai, o autorius taip ir padaro, vėlgi kaip graikų mitų herojai, – beatodairiškai.

2017-03-01  Metų verstinės knygos rinkimai


Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) jau aštuntą kartą rengia projektą „Metų verstinės knygos rinkimai”. LLVS ekspertai – Audrius Ožalas, Jurga Katkuvienė, Marius Burokas ir Gediminas Pulokas, remdamiesi Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos bibliografiniais duomenimis ir gautais pasiūlymais, sudarė vertingiausių 2016 m. šiuolaikinės literatūros ir klasikos sąrašus.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.