Į pradžią 

 
 
 
 
Mirioramų biblioteka kviečia
2019-09-12Miriorama  (gr. myrias – dešimt tūkstančių + horama – reginys) iš pradžių reiškė kortų, kurias buvo galima sudėlioti įvairia tvarka, formuojant vis naujus paveikslėlius, rinkinį. Vėliau šiuo žodžiu pavadinta ir vizualių efektų, skirtų žiūrovams linksminti ir informacijai perteikti, seka.Dar vėliau mirioramomis pradėtos vadinti judančios panoramos. Europoje mirioramos išpopuliarėjo XIX amžiuje.

Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje pirmoji miriorama atsirado prieš ketverius metus. Vasaros skaitymo skatinimo programos dalyviai su dailininke Ula Šimulynaite piešė iliustracijas legendai apie Zarasus. Iš piešinių ir legendos teksto buvo sukurta dviejų dalių miriorama „Legenda apie Galiūną ir Sėlių krašto atsiradimą“.

Vėliau moksleiviai, dalyvaudami edukacinėse veiklose, piešdami ir rašydami sukūrė daugiau mirioramų: apie Užgavėnes „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“, „Vilniaus gimimas vaikų iliustracijose“, „Žolinės“, „Pavasaris žydi“, „Sveikinimai vasarai“, „Zarasai ketvirtokų akimis“.

Mirioramų dėžę, į kurią įdėtą ritininę knygą (mirioramą) galima žiūrėti ir skaityti sukant rankenėles, sukūrė tautodailininkas medžio drožėjas Zenonas Striška.

Bibliotekos savanoris profesionalus dailininkas Yuri Abrahamyan „pastatė“ mirioramoms nuostabų namelį-biblioteką su lentynėlėmis ir spalvingais langeliais, kuriuos atidarius galima išsiimti išsirinktą ritininę knygą. 

Kviečiame apsilankyti bibliotekoje, rinktis mirioramas ir jas skaityti.


 Zina Černovienė
,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė 

Nuotraukos Inesos Dumbravienės


Bibliotekų naujienos.

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.