Į pradžią 

 
 
 
 
Renginys "Einam su tavo vardu"

Mano kaimas lyg mažas žiedelis,
Begalinėje pievoj žiedų.
Per tą pievą vingiuoja upelis.
Jis vadinasi Kertaus vardu.

Pakertai, Pakertai,
Tavo pievose mano žiedai.
Tuose žiedlapiuos mano pradžia,
Kur bebūčiau grįžtu vėliai čia.

Ilgametė bibliotekos darbuotoja Stasė Čistovienė

Šiais žodžiais balandžio 25 d. buvo pradėtas renginys, skirtas kraštiečių susitikimui ir Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti Pakertuose.

2009 metų kovo 9-ąją sukako lygiai 1000 metų nuo tolimos 1009-ųjų pavasario dienos, kurią aprašydamas Kvedlinburgo analuose kitos šalies metraštininkas parašė Lietuvos vardą LITUAE. Dar daug turėjo praeiti metų ir šimtmečių, kol patys ėmėme jį rašyti ir teberašome taip, kaip per amžius tariame  – LIETUVA.

Minėdami Lietuvos vardo tūkstantmetį, minime Lietuvos tūkstantmetį. Smagu, kad tokiais gražiais metais Pakertų biblioteka švenčia 55–erių metų jubiliejų. Biblioteka įkurta 1954 m., nuo tų metų čia pradėjo dirbti Stasė Čistovienė ir išdirbo 48 m. Ji kūrė bibliotekos įvaizdį, kvietė vaikus ir suaugusiuosius į biblioteką. Manau, Stasės dėka ir šiandien mes turimePirmoji bibliotekos skaitytoja Janina Urbonavičienė biblioteką.

Šiame renginyje svečiavosi pirmoji bibliotekos skaitytoja Janina Urbonavičienė. Smagu, kad į kraštiečių susitikimą atvyko iš mūsų krašto kilę žmonės – tai Kęstutis Obelevičius, Regina ir Juozas Kundrotai, Pranciškus Šliužas, Birutė Tkačiovienė, Jonas Laurinavičius ir kiti. Visi šie žmonės kuria, rašo knygas.

Pakertų salės vadovė B. Zubkovienė šiam susitikimui paruošė programą, kurioje skambėjo dainos, šoko mūsų kaimo šokėjos.

 


Jūratė Malašauskienė
Kaišiadorių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Pakertų filialo bibliotekininkė


 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.