Į pradžią 

 
 
 
 
Projektas "Skaitymo medis"

Rumšiškių vyskupo Antano Baranausko vidurinės mokyklos biblioteka vykdo projektą "Skaitymo medis", skirtą pradinių klasių moksleiviams.

Šis projektas susideda iš keleto etapų. Pirmajame etape kiekviena klasė gavo po "Skaitymo medį" - liūdną, plikomis šakomis. Ant šio medžio vaikai klijuoja linksmuosius giliukus, kuriuos gauna už perskaitytas 3 knygeles. Grąžinęs į biblioteką trečią perskaitytą knygelę, vaikas gauna spalvotą giliuką, ant kurio užrašomas jo vardas ir klijuojamas ant klasės skaitymo medžio. Kadangi vaikų skaitymo įgūdžiai gana skirtingi, giliukų dalybos vyksta atsižvelgiant į knygelių apimtį, turinį. Šio etapo pabaigoje bus išrinkti patys aktyviausi, tvarkingiausi skaitytojai ir klasė, kurios skaitymo medis gausiausiai aplipęs giliukais. Grąžindami knygą, vaikai atsako į keletą mano klausimų, pvz.: koks pagrindinis knygos veikėjas, kuri vieta įdomiausia ir pan. Taip galima pamatyti, kurie vaikai skaito iš tikrųjų, o kurie tik perverčia ir laukia giliuko. Visiems vaikams yra nuolat primenama, kad giliuką jie gauna ne tik už tai, jog perskaito knygą, bet ir už tai, kaip jie laikosi bibliotekos lankytojo taisyklių, t.y., kaip jie elgiasi su knygele, kokios būklės grąžina ją ir pan.

Vaikams yra išdalyti mano pačios sukurti lankstukai apie knygos atsiradimą, jos pradžių pradžią, paminėti knygos gamybos būdai, išskirtos knygų bei literatūros rūšys. Ši informacija bus panaudota sekančiuose projekto etapuose, kuriuose vaikai rašys laišką labiausiai patikusiai knygai, spręs rebusus, pieš mylimiausius personažus, bus supažindinami su leidyklomis, knygų serijomis ir panašiai.

Tikiuosi, jog ši veikla sudomins ir tuos vaikus, kurie mažai laiko praleidžia su knyga, padės jiems ugdytis skaitymo gebėjimus bei teigiamą skaitymo suvokimą.  

Informuoja Ramunė Taparauskienė
Rumšiškių vyskupo Antano Baranausko vidurinės mokyklos bibliotekininkė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.