Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2017-11-16  Saulius Vasiliauskas. Visuotinis susvetimėjimas ir patvarių ryšių ilgesys
Du neseniai debiutavę jaunosios kartos rašytojai, naudodamiesi skirtingomis stilistinėmis priemonėmis, tapo šiuolaikinės visuomenės portretą, kuriame vyrauja slogios spalvos.

2017-11-16  Rūta Elijošaitytė-Kaikarė. Apie kokybišką literatūrą, renginius ir idėjas Lietuvai

Literatūros festivalis „Vilniaus lapai“. Dainiaus Dirgėlos nuotr.

Pastaruoju metu apsilankiau šešiose bibliotekose – penkiose apskričių viešosiose ir Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje. Jose vyko susitikimai su bibliotekininkais, kuruojančiais Knygų Kalėdas – Lietuvos Respublikos Prezidentės inicijuojamą akciją, kuri šiemet vyks jau septintąjį kartą.

2017-11-15  Neringa Vaitkutė ir Marija Smirnovaitė: „Laikykime vieni kitus tvirtai apkabinę“

Neišduosiu tavęs: apysaka / Neringa Vaitkutė; iliustravo Marija Smirnovaitė. – Vilnius: Nieko rimto, 2017. – 125 p.– ISBN 978-609-441-457-2


Neringos Vaitkutės knygų bagaže jau dvi fantastinių knygų trilogijos, o Marijos Smirnovaitės iliustruota knyga „Karžygiuko istorija“ išrinkta 2013 metų knyga vaikams. Kalbiname šias dvi kūrėjas neatsitiktinai, nes lapkričio mėnesį pasirodė naujausia Neringos knyga „Neišduosiu tavęs“, kurią iliustravo Marija. Kūrėjos papasakojo apie nuotaikas rudenį, knygas ir savo jaunystės žaislus.

2017-11-15  „Viskas prasidėjo nuo paprasčiausio rudeninio lapo“

Pokalbis su rašytoja Renata Šerelyte

2017-11-14  Kas naujo Astridos Lindgren gyvenime? 
Astrida Lindgren gimė 1907 m. lapkričio 14 d. – lygiai prieš 110 metų. Prieš 15 metų, 2002-aisiais, ji iškeliavo į Nangijalą (Astridos Lindgren dvasia norėtųsi pridurti – ir nė karto nebuvo grįžusi). Jos populiarumas buvo toks, kad ilgainiui ji nebesugebėjo atsakinėti į iš viso pasaulio plūstančius gerbėjų laiškus pati.

2017-11-14  Diskusija „Kas gi tu esi, Astrida?“ (įrašas) 
Minint 110-ąsias Astridos Lindgren gimimo metines, lapkričio 13 d. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko diskusija „Kas gi tu esi, Astrida?“.

2017-11-13  Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2017


Š.m. lapkričio 13-19 dienomis vyks dvidešimt pirmoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Ji tradiciškai pradedama garsiniais skaitymais, kasmet suburiančiais daugiau kaip 150 tūkstančių žmonių - dvigubai tiek, kiek suvažiuoja į garsųjį Roskildės festivalį.

2017-11-13  „Pats gyvenimas man yra įkvėpimas

Pokalbis su rašytoja Laura Varslauskaite
 

2017-11-10  Vaikų vasara – knygos, nuotykiai, paslaptys ir pažinimo džiaugsmas


 
Zarasų viešoji biblioteka ir padaliniai turi galimybių plėtoti labai įvairias veiklas – nuo knygų ir periodikos skolinimo iki viešos interneto, duomenų bazių prieigos, nuo žaislotekų iki erdvių individualiam ar grupiniam mokymuisi ar laisvalaikiui. Kasmetinė edukacinė skaitymo skatinimo programa „Vasarą skaitome kitaip V“ Zarasų viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose – tai viena iš skaityti skatinančių kitokių priemonių, padedančių atitraukti vaikus nuo kompiuterių ekranų.

2017-11-10  Neringa Butnoriūtė. Koks tas Norvilo poezijos avangardas?
Rašyti apie Gytį Norvilą galima taip: keturių knygų autorius tris iš jų – „Skėrių pusryčius“ (2006), „Išlydžių zoną“ (2012) ir „Grimzdimą“(2017) – laiko trilogija. 2017 m. pelnė Jotvingių premiją. 2012 m. į Kūrybiškiausių knygų apdovanojimų ceremoniją atsinešė ridikų sėklų. Retkarčiais tekstą iš būsimos knygos svetimu vardu publikuoja kaip vertimą iš vokiečių kalbos. „Literatūros ir meno“ redaktorius.

2017-11-10  Vilniuje vyks „Paviljono” knygų savaitgalisVilniuje gruodžio 1-3 d. antrus metus vyks „Paviljono” knygų savaitgalis. Savaitgalio organizatorių pagrindinis tikslas – jaukiam ir įdomiam buvimui drauge suburti įvairaus amžiaus knygų mylėtojus ir parodyti, kad literatūra gali būti tiltas, jungiantis muzikos, kino, filosofijos, performanso meno bei  kitų kultūros sričių temas.

2017-11-08  Virginija Cibarauskė. Kultūros atmintis ir literatūra: sampratos, sąveikos, perspektyvosPastaruosius du dešimtmečius kultūros atminties tyrimai itin populiarūs: literatūros kūriniai (ypač – kanoniniai) analizuojami kaip kultūros atminties dokumentas, individualios ir bendruomenės atminties formavimo priemonė[1]. Tokia perspektyva lietuvių literatūrologų darbuose vis dar gana reta – daug dažniau literatūra interpretuojama kaip patirties (autoriaus ar bendruomenės) išraiška, išsakymas.

2017-11-06  Apie stalčius, pilnus lapelių ir ne tik apie juos

Pokalbis su rašytoja Ilona Ežerinyte
 

2017-11-06  Knygos, įvertintos pasaulyje, bet dar neatrastos Lietuvoje

Knygos, įvertintos pasaulyje, bet dar neatrastos Lietuvoje
 
Kodėl mes renkamės vieną ar kitą knygą? Kartais dėl rekomendacijų, kartais kažkur pamatome, kad ji gavo vieną ar kitą apdovanojimą, o kartais griebiame pirmą pasitaikiusią tiesiog dėl gražaus viršelio. Vis dėlto dažnai viename pasaulio krašte iš karto prigijusi knyga kitur žmonėms gali pasirodyti nepakankamai verta dėmesio.

2017-11-03  George Saunders: „Norint susilieti su tekstu, būtina labai skaidri būsena“

Su šių metų „Man Booker“ premijos laureatu George’u Saundersu kalbasi Jasonas Rhode’as, kuris yra sakęs: „Negali būti per daug turtingas, per daug lieknas ar skaityti per daug G. Saunderso. Pavadinti G. Saundersą geriausiu šiuolaikiniu novelistu Amerikoje yra tas pats, kas pavadinti Mėnulį geriausiu natūraliu žemės palydovu. Nėra konkurencijos.“

2017-11-03  2019 m. balandžio 2-ąją Lietuva kreipsis į pasaulio vaikus2019 metų balandžio 2-ąją, Tarptautinę vaikų knygos dieną, Lietuvos vardas plačiai nuskambės pasaulyje – IBBY Lietuvos skyrius laimėjo konkursą ir tapo 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju. Pasaulio visuomenei skirtą kreipimosi laišką ir plakatą kurs vaikų knygų autorius, dailininkas, 2018 m. H. Ch. Anderseno premijos nominantas Kęstutis Kasparavičius.

2017-11-02  Nacionalinėje bibliotekoje bus paminėtos 110-osios Astridos Lindgren gimimo metinėsArtėjant 110-osioms Astridos Lindgren gimimo metinėms galime drąsiai teigti, kad ji tebėra viena populiariausių vaikų rašytojų pasaulyje. Tokia ji ir Lietuvoje. Nuo 1992 m. renkamuose mėgstamiausių vaikų ir paauglių knygų penketukuose Astridos Lindgren kūriniai užima tvirtas pozicijas ir labai retai kada į juos nepatenka.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.