Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2017-09-22  Virginija Cibarauskė. Literatūrinė biografija, arba šiek tiek apie autorių

Literatūrinės biografijos samprata priklauso kultūros semiotikui Jurijui Lotmanui[1]. Pasak Lotmano, kiekvienas kanoninis rašytojas turi literatūrinę biografiją – pasakojimą apie save, tam tikrą visuotinai atpažįstamą vaizdinį. Tarkime, ištarus Salomėjos Nėries vardą, regime svajingą jauną tragiško likimo moterį, įsivaizduojame (o gal tiesiog – žinome), kad ji gyvenime pakluso jausmams, o ne proto balsui. Šį vaizdinį tiek amžininkai, tiek ir vėlesnės kartos neretai painioja su „poeto biografija“, nors jų tapatinti nederėtų. Šio straipsnio tikslas – pasvarstyti, kodėl.

2017-09-21  Virginija Cibarauskė. Keisti moterų likimai ir (ne)nuspėjami romanai
2017-09-20  Rugsėjo 20‒28 d. Rašytojų klubo renginiai
2017-09-15  1867 m. rugsėjo 16 d. gimė Sofija Ivanauskaitė-Pšibiliauskienė, viena iš Lazdynų Pelėda pasirašinėjusių seserų 
 
Lazdynų Pelėdos pseudonimu pasirašinėjo seserys rašytojos Sofija Ivanauskaitė-Pšibiliauskienė (1867 09 16 ‒ 1926 03 15) ir Marija Ivanauskaitė-Lastauskienė (1872 05 15 ‒ 1957 07 19).

2017-09-14  Vaidilė Kruliūtė. Rašytoja Gina Viliūnė: „Istorija nėra pelėsiais dvelkianti vadovėlinė išmintis“

Romanų „Karūna be karaliaus“, „Vilniaus Madona“, „Magdalė, smuklės merga“, „Imperatoriaus meilužė“ autorė Gina VILIŪNĖ teigia, kad istoriniai romanai – tai galimybė keliauti laiku. Rašytojos aistra istorijai lydi ją visose veiklose. G. Viliūnė yra profesionali Vilniaus gidė, rašo straipsnius žurnalams „Iliustruotoji istorija“, „Legendos“, yra knygos „Vilniaus šventovė“ bedraautorė. Rašytoja pasidalijo mintimis apie kūrybą ir atskleidė keletą detalių apie savo naujausią romaną.

2017-09-13  Šeši mitai apie paveikslėlių knygas
Atrodo, viską žinome apie paveikslėlių knygas. Argi yra ką apie jas žinoti? Mažai teksto ir daug paveikslėlių. Skirtos mažiems vaikams, dar nemokantiems skaityti. Labai greitai perskaitomos ir iškart tampa nebereikalingos. Jos yra labai nerimtos. Tai tik keletas mitų apie paveikslėlių knygas. Bet juos visus galima paneigti.

2017-09-12  Monika Andrulytė. Patikima proza


 
 
Violeta Kelertienė palydimajame žodyje naujausiai Valdo Papievio apsakymų knygai „Žiebtuvėliai anarchistai“ teigė, kad „autorius atskleidžia tą patį, bet kartu ir kitą – netikėtą – savo veidą“. Literatūrologės ištartis leidžia formuotis lūkesčių horizontui ir intriguoja – koks yra V. Papievio, ankstesniuose prozos kūriniuose mezgusio panašias idėjines linijas ir generavusio tolygaus registro stilistiką, kitas, netikėtas, veidas? Turėsiu nuvilti, nes nei „kitas“, nei „netikėtas“ veidas „Žiebtuvėliuose anarchistuose“ taip ir nepasirodo. Nebent gali būti įžvelgiamas tik labai stengiantis.

2017-09-08  „Ką jie skaito?“ Vytis Valantinas
Vaikų psichologas Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus narys Vytis Valantinas daug ir noriai kalba apie vaikų literatūrą bei jos naudą. O rubrikoje „Ką jie skaito?“ pristato dvylika itin atidžiai išsirinktų knygų anglų kalba, į kurias verta atkreipti dėmesį ieškantiems užsienietiškų knygų mažiesiems.

2017-09-07  Virginija Cibarauskė. Išpažintinė poezija šiandien – ar vien tik apie jausmus?

Pastaruoju metu išpažintinės poezijos sąvoka Lietuvos literatūros lauke tapo itin populiari. Pavyzdžiui, poetė Giedrė Kazlauskaitė 2016 m. tarptautiniame poezijos festivalyje Panevėžio žiema apdovanota premija „už tai, kad šiandieninei lietuvių literatūrai eilėraščių knyga Singerstraum (2016) parodė tikros išpažintinės poezijos ir tikros išpažintinės poetės galią“. Tačiau kas iš tiesų yra „tikroji išpažintinė poezija“, tikra išpažintinė poetė ar poetas? Kuo išpažintinė poetė skiriasi nuo tiesiog geros poetės, ar tokia skirtis apskritai egzistuoja? Tuo minėtos premijos įteikimo metu suabejojo vakaro vedėjas rašytojas Alvydas Šlepikas.

2017-09-06  Skelbiamas paraiškų priėmimas Jotvingių ir Jaunojo jotvingio premijoms gautiJotvingių premija skiriama kasmet už per pastaruosius dvejus metus išleistą geriausią poezijos knygą (skaičiuojant nuo vieno Poetinio Druskininkų rudens festivalio iki kito); Jaunojo jotvingio premija skiriama už geriausią jauno autoriaus (iki 35 metų amžiaus imtinai) originaliosios poezijos, verstinės poezijos ar poezijos kritikos knygą, išleistą per pastaruosius dvejus metus (skaičiuojant nuo vieno Poetinio Druskininkų rudens festivalio iki kito).

2017-09-05  Rašytojų klubas kviečia į naujojo sezono renginiusRašytojų klubas  (K. Sirvydo g. 6, Vilnius) kviečia į naujojo sezono renginius - Vytauto Bubnio sukaktuvinį vakarą, Viktorijos Daujotytės kūrybos vakarą su naujomis  knygomis ir Vydūno knygos pristatymą.

2017-09-04  Su kokiomis problemomis šiandien susiduria paauglys ir kaip reikėtų jas spręsti?

Keičiasi laikai, keičiasi žmonės, keičiasi net ir idėjos, kurios mums atrodo priimtinos. Žmonės visą savo gyvenimą mėgina susitaikyti su pokyčiais, kurie vyksta visuomenėje, o kur dar pokyčiai, kurie metams bėgant vyksta žmogaus viduje.

2017-09-01  Atgarsiai iš vaikų literatūros kongreso „Tikri ir netikri vaikai: vaikų literatūros ir vaikystės studijų sandūros“


Tarptautinė vaikų literatūros tyrėjų asociacija (International Research Society for Children\\\'s Literature / IRSCL) nuo pat įkūrimo 1970 m. siekia palaikyti ir skatinti vaikų literatūros tyrimus visame pasaulyje. O kas dvejus metus vykstantis asociacijos kongresas tampa proga susipažinti su kolegomis, pasidalyti naujausiais tyrimais bei idėjomis, inicijuoti bendradarbiavimą ir naujus tyrimus, kongrese sprendžiami literatūriniai, tyrimų metodų, prieigų bei tarpdisciplininiai klausimai.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.