Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2018   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2018-10-17  Nemirtinga Sauliaus Šaltenio proza


 
Kai šlovingai medžiai pasipuošia auksu ir raudoniu, kai takus nukloja klevo lapai ir kaštonai, o saulė lepina paskutine šiluma, Zarasų viešoji biblioteka knygos mylėtojus sukviečia į tradicinį prozos rudenį. Spalio 10 dieną vykusiame literatūros renginyje dalyvavo prozininkas, dramaturgas, scenaristas Saulius Šaltenis.

2018-10-17  Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas gauti premiją už bibliotekininkystės, bibliografijos ir knygotyros mokslinius tyrinėjimus bei praktinę veiklą bibliotekosePremijos tikslas – įvertinti geriausiai dirbančius bibliotekininkus, bibliografus, knygotyrininkus bei paskatinti juos aktyvesnei profesinei ir mokslinei veiklai. Premija skiriama pavieniams asmenims arba autorių kolektyvams, dirbantiems bibliotekose arba mokslo ir studijų institucijose, už reikšmingus darbus bei išskirtinius mokslinius tyrinėjimus bibliotekininkystės ir bibliografijos, knygotyros srityse per 5 kalendorinius metus.

2018-10-15  Paskelbti 2019 m. Astridos Lindgren premijos nominantaiSpalio 11 d. Frakfurto knygų mugėje paskelbti 2018 m. Astridos Lindgren premijos (angl. The Astrid Lindgren Memorial Award, sutrumpintai ALMA) nominantai. Šiam apdovanojimui šiemet pristatyti 246 kandidatai iš 64 šalių. Tarp nominuotųjų yra ir vienas lietuvis – tai Kęstutis Kasparavičius, kurį premijai teikė Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius.

2018-10-11  „Kaip tekstas virsta vaizdais“: pokalbis su vaikų knygų iliustruotojais (vaizdo įrašas)Spalio 10 d. Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko pokalbis su vaikų knygų iliustruotojais „Kaip tekstas virsta vaizdais“. Pokalbyje dalyvavo knygų kūrėjai Kęstutis Kasparavičius, Ieva Babilaitė ir Kotryna Zylė. Renginį moderavo Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus valdybos pirmininkė Inga Mitunevičiūtė.

2018-10-05  4-oji knygos meno parodaJau antrą dešimtmetį vykstanti knygos meno paroda šiemet yra ketvirtoji. Ji atpažįstama pagal išraiškingą logotipą, kurį sukūrė knygos dailininkas Romas Orantas (1949–2012). Paroda rengiama kas treji metai, joje eksponuojama pastarųjų trejų metų Lietuvos knygos dailininkų kūryba.

2018-10-04  Bibliotekos kviečiamos teikti paraiškas
Viešosios ir mokyklų bibliotekos, norinčios organizuoti renginius, kuriuose būtų pristatomos akcijos „Metų knygos rinkimai 2018“ knygos, kviečiamos teikti paraiškas šioms knygoms įsigyti.

2018-10-04  Grybai ir literatūraSpalio 1 d. Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos mokytojos Jūratė Kuliukienė ir Renata Ulinskienė, pakvietė į atvirą integruotą biologijos ir lietuvių literatūros pamoką 8 klasėje „Pasivaikščiojimas po grybų šalį“. Pamokos uždaviniai buvo išnagrinėti grybo sandarą, dauginimąsi, biologinius ypatumus ir susipažinti su klasikų, kurie rašė apie grybus, knygomis. Bendras tikslas – ieškoti temos bendrysčių ir įdomybių.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.