Į pradžią 

 
 
 
 
Tarptautinė vaikų knygos diena2008-ieji metai yra ypatingi visiems knygų mylėtojams: ir pradinukams, ir paaugliams, vyresniems mokiniams, jų tėveliams bei mokytojams. Besidomintys literatūra šiemet gali aplankyti gausybę renginių, parodų, susitikimų. Jau prabėgo metų gražiausia šventė, tai balandžio 2-oji –  Tarptautinė vaikų knygos diena. Žinome, kad tą pačią dieną, šiek tiek daugiau nei prieš 200 metų, gimė mylimiausias vaikų rašytojas Hansas Kristianas Andersenas.

Šią dieną ir paminėjo Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos mokiniai bei mokytojai. Jau tampančią tradicine kasmetinę šventę surengė mokyklos bibliotekininkės Indra bei Edita. Renginiui buvo ruošiamasi iš anksto, galima sakyti, kad vaikų knygos dienai ruošiamasi ištisus metus.  Vaikai piešė piešinius, gamino knygų skirtukus ir rengė parodas. Mokykla tą dieną buvo padabinta spalvingais išpuoštais stendais, kurie  skelbė šventę ir nurodė šventinės popietės pagrindinius akcentus. Taigi  susirinkę žiūrovai galėjo stebėti mokytojos I.Česnienės vadovaujamo mokyklos dramos būrelio vaidinimą ,, Raganos miltai“ (pagal E.Matulaitytės pjesę vaikams). Linksmi aktoriai, pradžiuginę visus, sulaukė gausių aplodismentų. Po vaidinimo bibliotekininkės paskelbė metų geriausių knygų penketuką.
Skaitytojai buvo apdovanoti garbės raštais

Taip pat buvo paminėtos ne tik knygos, bet ir jų skaitytojai. Geriausi iš jų buvo apdovanoti garbės raštais, vertingomis knygomis, kurias padovanojo ,, Šviesos“ leidykla. Na, o tie, kurie skaito mažiau, galėjo pasireikšti linksmose užduotėlėse. Visi galėjo patikrinti savo žinias atsakinėdami į klausimus. Norintys pajudėti galėjo dalyvauti estafetėje ir lenktyniauti su knyga ant galvos. Rungtyniavo ir mokytojai, ir mokiniai, bet pralaimėjusių ir nusivylusių neliko. Renginio metu visi dalinosi šypsenomis, gera nuotaika. Mokiniai skyrė didžiausią padėką pedagogams ir bibliotekos darbuotojoms už šią gražią šventę. O bibliotekininkės teigė: ,, Svarbiausia, kad vaikams skaityti būtų smagu!”.

                                                                                                                        
                                                                                                                      Vasarė Širmelytė

                                                                                                                       Šilutės M. Jankaus pagrindinė mokykla 8a kl.


RENGINIO NUOTRAUKOS:

Mokyklos dramos būrelio vaidinimas
Lenktynės su knyga ant galvos
Mokykla buvo padabinta spalvingais stendais
Žiūrovai buvo gerai nusiteikę
Geriausi skaitytojai apdovanoti garbės raštais, vertingomis knygomis
  

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų: 2 skaityti
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.