Į pradžią 

 
 
 
 
Biblioteka yra Tavo

Nacionalinė bibliotekų savaitė – puiki galimybė ne tik atkreipti didesnį dėmesį į bibliotekas, organizuoti daugiau renginių ar verkšlenti kaip trūksta periodinių leidinių, grožinės ar mokslinės literatūros. Juk bibliotekoje vyksta ir daug gražių dalykų, tad norisi atsidėkoti aktyviems skaitytojams.

Lietuvos bibliotekininkų draugija balandžio 23-30 dienomis skelbia 10-ąją Nacionalinę bibliotekų savaitę tema „Biblioteka yra Tavo“.

Biblioteka yra Tavo antrieji namai, kur jauku ir įdomu, kur atėjus norisi pasilikti ilgiau, pabūti tyloje, pailsėti nuo beprotiško šių laikų skubėjimo, konkurencijos, dėmesio siekimo, varginančių tikslų. Čia gali sustoti, nurimti, įsiklausyti į save ir pasaulį.

Čia Tavo aplinka: Tavo pirmosios pasakos, Tavo mokslų lobynai, Tavo malonus poilsis po darbų įtampos. Čia puiki vieta, kurioje galima susitikti su bendraminčiais, pabendrauti su įdomiais žmonėmis, pamatyti, išgirsti, perskaityti...

Biblioteka – Tavo atradimų vieta. Tai žinių labirintas su daugybe koridorių, įvairiausių laiptų laiptelių, kuriais žengi į vaikystę, mokyklą, paauglystę, universitetą, darbą, suaugusiojo gyvenimą, šeimą, kol atrandi ir sukuri savo jaukius namus.

Biblioteka visada liks Tavo antrieji namai – išleidę į gyvenimą, bet niekada neužvėrę durų. Visa, kas yra joje, priklauso Tau, kaip neatsiejama dalelė Tavęs paties.

Biblioteka visada laukia Tavęs ir yra tiktai Tau.

Nacionalinei bibliotekų savaitei skirtas tekstas puikiai atspindi bibliotekos svarbą, aktualumą šiandieniniame rūpesčių ir kasdienybės prislėgtame gyvenime. Bibliotekoje galima rasti laisvalaikio ar informacinės literatūros, nardyti interneto platybėse, tai vieta kur praleidžiamas laikas, rengiami įvairios tematikos užsiėmimai. Aktyviausi miestelio bibliotekos lankytojai – lopšelio-darželio ir mokyklos ugdytiniai.

Šią, dešimtąją nacionalinę bibliotekų savaitę, pradėjo gausus Meškuičių lopšelio-darželio jaunųjų skaitytojų būrys, lydimas auklėtojų R. Skėrytės, O. Rukevičienės, R. Jasmontienės, padėjėjų ir logopedės R. Perminienės, apsilankė bibliotekoje. Bibliografinės pamokėlės metu vaikai susipažino su bibliotekos ir viešosios interneto prieigos (VIPT) taisyklėmis, skaitytojo pareigomis. Kalbėjome apie knygų vietą, išdėstymo tvarką, aiškinomės apie katalogus, kuriuose yra kiekvienos knygos kortelė su aprašu, ieškojome bibliotekos ir knygyno skirtumų bei panašumų. Šią savaitę darželio ugdytiniai kalba apie pasaką. Tad apžiūrėję knygeles, išsirinko po keletą labiausiai patikusių pasakėlių vaikams ir visos trys grupės – „Smalsučių“, „Nykštukų“ ir „Pelėdžiukų“ – tapo tikrais bibliotekos lankytojais, jiems užvesti skaitytojo formuliarai.

Moksleiviai į biblioteką ateina ne tik knygų, bet ir padirbėti prie kompiuterio. Interneto pagalba jie rengia projektus, ieško informacijos, susirašinėja su draugais Skypu ar elektroniniu paštu.

Vyresnieji lankytojai skaito internetinius dienraščius, informacinius portalus, jiems aktuali el. bankininkystė, įvairių sričių informacija (ypač dabar, kai brangu prenumeruoti spaudą).

Kiekvienam bibliotekininkui, turinčiam tokius knygos draugus tikras džiaugsmas dirbti, nes tuomet darbas tampa pomėgiu.

Asta Karpinaitė,
Šiaulių rajono viešosios bibliotekos Meškuičių filialo vyr. bibliotekininkė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.