Į pradžią 

 
 
 
 
Žydinti keramika


                                  Keramikos parodos autorė Dangira Pyragaitė 

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka aštuntosios bibliotekų savaitės renginius pradėjo susitikimu su keramikos parodos autore Dangira Pyragaite.“. Bibliotekos direktorius Romas Kutka pasidžiaugė, kad nors oficialiai Lietuvoje pirmąją savaitės dieną paskelbta akcija „skurdo zona“, mes esame labai turtingi dvasiškai, tai liudija ir ši paroda.

Direktorius trumpai apžvelgė keramikos istoriją ir pristatė fantastiškai kūrybingą duetą: Dangirą Pyragaitę ir Andrejų Rozanovą. Keramikai yra laisvieji menininkai, nuo 1999 – ųjų metų kartu kuriantys ir dalyvaujantys parodose.

                                   Anykščių jaunimas neabejingas Dangiros keramikai

Anot bibliotekos direktoriaus R. Kutkos, nuostabiai žavinguose, spalvinguose, žvilgančios glazūros Dangiros kūriniuose vyrauja emocinis klodas, siekiantis per žaismingus, vaikiškus iš pirmo žvilgsnio jausmus prabilti į suaugusį žiūrovą. Žaidybinis emocinis pradas sėkmingai išvengia kičo, masinio vartotojiškumo, ar elitinės kultūros įvaizdžio.

Parodos autorė Dangira Pyragaitė pasidžiaugė, kad yra savo laiko šeimininkė. Jei nuotaika bloga, nesiima nieko daryti, nes rankos nekyla.  O kai viskas puiku, gražu, gerai, ateina ir įkvėpimas. Prie molio keramikė liečiasi tik geros nuotaikos. Todėl jos darbai tokie šilti, džiugūs, spalvingi ir linksmi.

Autorės vyras Andrejus Rozanovas papasakojo apie stebuklingąją Dangiros užrašų knygelę, kurioje eskizai dar iš ankstyvos jaunystės laikų. Pasak Andriaus, gyvenimas žmogų keičia. Trisdešimties, keturiasdešimties metų nebesijauti taip kaip jauteisi anksčiau. Buities rūpesčiai atima labai daug laiko ir energijos. Todėl Dangira žvilgteli į eskizus ir „žaidžia“, taip visada išlieka jauna.
Anzelmo Matučio eilėraštį Balti marškiniai deklamuoja Simonas Rozanovas
Didžiausią dovaną parodos pristatymo proga jai padovanojo sūnus Simonas Rozanovas. Pirmokėlis tapo rajono moksleivių raiškiojo skaitymo konkurso laureatu. Renginio metu Simonas padeklamavo Anzelmo Matučio eilėraštį „Balti marškiniai“, o Anykščių muzikos mokyklos mokytojai Robertas Čepkevičius ir Kęstutis Grigaliūnas sužavėjo nuotaikingomis melodijomis.Muzikuoja R. Čepkevičius ir K. Grigaliūnas


Organizuodami šią parodą apžiūrėjome kokiomis sąlygomis gimsta menininkų darbai. Jų keramikos degimo krosnelė vos gyva. Dažnai nuostabus meno kūrinys pavirsta duženų krūva, nes nepavyksta nustatyti tinkamos temperatūros. Renginio dalyviai surinko parašus rajono kultūros tarybai, prašydami surasti lėšų naujai krosnelei įsigyti.

Šiuo renginiu viešoji biblioteka tęsia projektą „Gyvųjų tradicijų tęstinumas".

                                                         Parengė bibliotekos įvaizdžio kūrimo skyriaus vyr. bibliotekininkė Rita Tulušienė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų: 3 skaityti
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.