Į pradžią 

 
 
 
 
Naujienos
2019-03-26 Ieva Rudžianskaitė. Veidrodinių atspindžių poezija„Įtrūkusios mėnesienos“. Jau pats pavadinimas prikausto dėmesį. Apie kokius įtrūkius ir kokiose mėnesienose bus kalbama naujausiame Kornelijaus Platelio rinkinyje? Šį klausimą savitai užduoda ir pats poetas, iš pradžių cituodamas koaną: „Jei debesis nekabo virš kalno, mėnesiena peršviečia ežero gelmes.“

 
2019-03-22 Konkursas: kaip švenčiame Tarptautinę vaikų knygos dieną?2019-ieji lietuvių vaikų literatūrai – itin sėkmingi. Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius yra 2019 metų Tarptautinės vaikų knygos dienos, kuri kasmet minima daugybėje pasaulio šalių balandžio 2-ąją, rėmėjas.

 
2019-03-21 Kaip gimsta knygos, kuriose skamba muzika

Violeta Palčinskaitė.  Nuotr. „Nieko rimto“

Violetos Palčinskaitės besidomintiems vaikų literatūra pristatyti greičiausiai nereikia. Poetė, dramaturgė, scenaristė ir vertėja – tiek veiklų aprėpia vaikų mylima kūrėja. Jos kūrybą skaitytojai lygina su pavasariu – žaismingu, šviesiu, gaiviu. Juk kada, jeigu ne pavasarį skaityti eiles!

 
2019-03-20 20 frankofoniškosios literatūros metų lietuvių kalbaJau 20 metų Prancūzų institutas Lietuvoje skatina frankofoniškos literatūros vertimą į lietuvių kalbą pagal „Oskaro Milašiaus“ paramos leidybai programą. Programos tikslas – padėti leidėjams įgyvendinti savo leidybos politiką, publikuojant šalyje anksčiau neišleistus kūrinius lietuvių kalba.

 
2019-03-19 Saulius Vasiliauskas. Kovoti, atsiminti, pasakoti?Tris labai skirtingas prozos knygas sieja dėmesys praeičiai, prie kurios kiekvienas iš rašytojų randa savitą prieigą.

 
2019-03-18 Skelbiami geriausių vaikų ir paauglių knygų apdovanojimų nominantaiMinint H. K. Anderseno gimtadienį ir Tarptautinę vaikų knygos dieną kovo 30 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bus iškilmingai apdovanoti geriausių 2018-ųjų vaikų ir paauglių knygų kūrėjai.
 
2019-03-13 Britų autorius ir iliutratorius Alex T. Smith: „Skaitykite su vaikais net kai jie išauga iš paveikslėlių knygų amžiaus...“

 Alex T. Smith. Nuotr. Hachette
Kai Alexas T. Smithas buvo mažas berniukas, jis norėjo būti virėju, triušiu ar vaikų knygų iliustruotoju. Šiandien jis yra ne tik sėkmingas iliustruotojas, laimėjęs ne vieną nominaciją, bet ir itin spalvingai iliustruotos knygų serijos „Klodas“ autorius (kol kas lietuviškai išleista tik viena knygelė „Klodas mieste“, leidykla „Nieko rimto“). Šiame interviu Alexas T. Smithas pasakoja apie dar vaikystėje pamėgtas knygas ir dalijasi mintimis apie vaikų bendravimo vystymą ir jų skaitymo skatinimą.

 
2019-03-07 Vaikų knygų dailininkas Piotr Socha: „Esi geras tiek, kiek geras tavo paskutinis piešinys“

Dailininkas Piotr Socha. Nuotr. © Wydawnictwo Dwie Siostry


Iliustracijos – labai svarbi knygų, skirtų vaikams, dalis. Kas jei ne spalvingi ir efektingi piešiniai, atskleidžiantys ne ką mažiau nei pats knygos tekstas, pritraukia mažiausiųjų skaitytojų dėmesį? O sukurti pagaulias iliustracijas ne taip paprasta.

 
2019-03-05 LLVS priima siūlymus Šv. Jeronimo premijoms gautiKultūros ministerija kartu su Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS), skiriančios šv. Jeronimo premijas grožinės ir humanitarinės lietuvių literatūros vertėjui  į užsienio kalbą ir užsienio grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjui į lietuvių kalbą, kviečia siūlyti kandidatus šioms premijoms gauti.

 
2019-03-05 Knygų apžvalgininkas Artūras Ketlerius: „Bandydami skirstyti knygas į mergaitiškas ir berniukiškas darome didžiulę skriaudą vaikams“Gana įprasta matyti tinklaraštį apie knygas, kurį rašo moteris. Bet tikimės, kad jūsų nebenustebinsime, jeigu pasakysime, kad tinklaraščius apie knygas rašo ir vyrai. Artūras Ketlerius vienas iš jų. Kodėl jis rašo apie knygas? Apie tai, apie knygų skirstymą į berniukiškas ir mergaitiškas, apie mėgstamiausias knygas su ekonomistu, komunikacijos specialistu ir knygų apžvalgininku ir pasikalbėjo leidyklos „Nieko rimto“ rinkodaros vadybininkė Vaiva Rutkauskaitė.

 
 
 1 2 Pirmyn -> 
Kitos naujienos
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.