Į pradžią 

 
 
 
 
Laiko dulkes nupūtus

Norėdami paminėti Knygnešio ir Tarptautinę vaikų knygos dienas, Alytaus rajono Krokialaukio Tomo Noraus–Naruševičiaus vidurinės mokyklos bibliotekininkė, mokytojai ir mokiniai bibliotekoje surengė senųjų knygų parodą „Laiko dulkes nupūtus“. Veikė keturios knygų sekcijos: senoji grožinė literatūra, religinė literatūra, senieji dokumentai ir spauda (pasai, pažymėjimai, laikraščiai) bei vadovėliai.

Į knygą bandėme pažvelgti ne kaip į informacijos šaltinį, bet kaip į kultūros ir meno priemonę. Ir nesvarbu, kokia kalba ji parašyta, kad laikas ją išblukinęs, nuo dulkių sudūlėję lapai. Svarbu, kad seneliai ją išsaugoję kaip brangiausią savo ir net savo tėvų relikviją. Pati seniausia knyga, parašyta lenkų ir lotynų kalbomis, kuri buvo eksponuota parodoje, išleista 1780 metais. Ji ir sulaukė didžiausio susidomėjimo. Visiems norėjosi paliesti 229 metų storų odinių viršelių šilumą, įsivaizduoti, kokie žmonės ją skaitė ir vartė, kiek jų buvo. Minėtą knygą paskolino biologijos mokytoja Natalija Balinskienė.

Daug dėmesio susilaukė ir kelios maldaknygės, perduodamos iš kartos į kartą,  žmones lydėjusios į tremties kančią, mačiusios karo baisumus.

Pastebėjome, kad senųjų knygų labai įspūdingi viršeliai, jie atspindi to laikotarpio dvasią, kultūrą. Vadinasi, knyga – iš tikrųjų geriausia tautos istorijos liudytoja, žmogaus dvasinio gyvenimo atspindys. Gera, kad paroda sulaukė didelio susidomėjimo ir mokiniai dar kartą galėjo įsitikinti, kad laikas daug ką nusineša su savimi, bet užrašytas žodis gali likti ilgam – pergyventi kelias žmonių kartas.

Parodos akimirkos:Daiva Kalasauskienė
Alytaus rajono Krokialaukio Tomo Noraus–Naruševičiaus vidurinės mokyklos bibliotekininkė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.