Į pradžią 

 
 
 
 
Žiemgaliai bibliotekoje

Žiemgaliai bibliotekoje. Nuotr. autorės


Šių metų kalendoriuje gausu istorinių datų. Neseniai visi minėjome Lietuvos vardo tūkstantmetį, Lietuvos valstybės ir Nepriklausomybės  atkūrimo dienas. Vasarą švęsime Žalgirio mūšio 600 metų sukaktį. O į mūsų Vaikų literatūros skyrių istorija atkeliavo paskutinį kovo penktadienį, kovo 26 dieną.

Į biblioteką sugužėję „Saulės“ mokyklos 4d klasės mokinukai (mokytoja S. Vilimienė) nekantriai laukė susitikimo su istorijos klubo  „Semigallia“ nariais. Klubo „Semigallia“ (lot. Žiemgala) nariai į vaikų būrį įžengė su senovine karo daina. Šio klubo nariai domisi Žiemgalos krašto istorija, stengiasi atkurti XI-XII a. aprangą, papuošalus, ginklus, buities rakandus, puoselėja senąsias tradicijas.Klubo nariai noriai pasakojo, kaip ir iš ko buvo gaminami rūbai, apavas, papuošalai. Nuotr. autorės

Pirmiausia vaikams magėjo apžiūrėti ir pačiupinėti kiekvieną senovinį daiktą: kailius, plačiaašmenius kovos peilius, ietis, ragus. Berniukams ypač norėjosi senoviniu skiltuvu įskelti ugnį. Pabandė kiekvienas. Įskėlus žiežirbas nesiliovė džiaugsmo šūksniai. Buvo įdomu pabandyti atsigerti vandens iš senovinio rago, iš kurio mūsų senoliai gerdavo midų.

Emocijoms kiek atslūgus, vaikai semigalams uždavė daugybę klausimų: kaip gyveno senovėje žmonės, kokie buvo jų namai, ką medžiodavo, kokie mūšiai vyko Žiemgalos teritorijoje, kokie kunigaikščiai čia gyveno, kokia buvo žiemgalių kalba, kur visa tai dingo ir dar daugybę kitų. Ketvirtokams buvo keista sužinoti, kad senovė nebuvo tokia romantiška ir graži, kokią ją mėgsta vaizduoti rašytojai, kad šimtamečių senolių nebūdavo, o žmonės gyvendavo dažniausiai iki 25-30 metų, ir tik Vaikai džiaugėsi prisilietę prie gyvosios istorijos. Nuotr. autorėsvienetai sulaukdavo 50-mečio.

„Semigallia“ klubo nariai noriai pasakojo, kaip ir iš ko buvo gaminami rūbai, apavas, papuošalai. Taip pat aiškino ginklus ir papuošalus puošusių ženklų reikšmes, kurios šiandienos pasaulyje jau yra pamirštos arba iškreiptos.

Vaikai džiaugėsi prisilietę prie gyvosios istorijos. Tą rodė jų degančios akys. Klubo „Semigallia“ nariai sakė būsią laimingi, jei nors vieno vienintelio vaiko širdyje bus pasėję meilės savo kraštui ir jo  istorijai grūdą. O mes, bibliotekininkai, džiaugiamės galimybe visa tai suorganizuoti.

Dovilė Kurlienė
Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja 

   

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų: 1 skaityti
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.