Į pradžią 

 
 
 
 
Šventė su rašytoju ir smuiko garsais

Kazys Saja Pakertuose. Nuotr. autoriaus
Likus keletui dienų iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos, kovo 7-ąją Kaišiadorių raj. Pakertų kaimo salėje įvyko susitikimas su Nepriklausomybės akto signataru, dramaturgu, rašytoju Kaziu Saja.

Pirmai pažinčiai su K.Saja Pakertų bibliotekininkė Jūratė Malašauskienė perskaitė ištrauką iš jo knygos „Niekam nenusileisiu“. Autorius knygoje išreiškia savo ištikimybę gimtinei, norą būti laisvu ir nepriklausomu. Po styginių instrumentų ansamblio muzikinės įžangos ŽKC Pakertų skyriaus vadovė Birutė Zubkovienė uždegė trijų spalvų žvakes ir suteikė žodį svečiui.

Taip kalbėti ir pasakoti gali tik rašytojas: be jokių užrašų vardydamas datas, pavardes, cituodamas kitus rašytojus, prisimindamas lenkų-lietuvių sąjungą, karą, okupaciją, pokario meto įvykius, sovietų valdymo metus. Ilgiau apsistojo ties Sąjūdžiu – kaip jis atsirado, kokius jausmus, dalyvaudamas Sąjūdžio veikloje, išgyveno pats K. Saja. Savo įspūdžiais ir mintimis rašytojas dalijosi apie istorinę Kovo 11-ąją.Kazys Saja Pakertuose. Nuotr. autoriaus

K.Saja pasveikino visus su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, Pakertų bibliotekai padovanojo keturias naujausias savo knygas. Salėje buvę mažieji žiūrovai buvo apdovanoti pieštukais. Po to visų laukė puikus koncertas.

Renginys buvo netradicinis ir labai mielas. Nebuvo sausų ir nuobodžių kalbų, nebuvo besižvalgančių į laikrodžius. Prie garbaus svečio išsirikiavo būrys norinčių nusifotografuoti bei gauti rašytojo autografą.

Šį renginį iš dalies finansavo Kultūros ministerija ir Skaitymo skatinimo programa.


Pakertų bibliotekininkė Jūratė Malašauskienė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų: 1 skaityti
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.