Į pradžią 

 
 
 
 
Susitikimas su „Miegančių boružių“ autore Urte Uliūne

Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius sulaukė neeilinės viešnios - Urtės Uliūnės


2010-ųjų vasario 3 dieną Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius sulaukė neeilinės viešnios – jaunos rašytojos ir pasakų knygelės „Miegančios boružės‘‘ autorės Urtės Uliūnės (tikr. Urtė Maskuliūnaitė).

Į pirmąjį metų renginį Vaikų literatūros skyriuje atėjo „Saulės“ pagrindinės mokyklos ketvirtų klasių moksleiviai, lydimi mokytojų R. Šerkšnienės ir D. Palubinskienės. Vaikai nustebo, pamatę, kad  ilgai laukta viešnia Joniškyje – Urtė Uliūnė – tokia jauna.

Urtė Uliūnė susirinkusiesiems papasakojo, kad pradėjo rašyti būdama 11-12 metų. Tuomet rašymas buvo panašus į žaidimą. Jai patikdavo sugalvoti veikėjus, jų situacijas, įvairias istorijas. Mergaitė rašė apie mažus vabalėlius, kuriuos mes visi sutinkame kiekvieną dieną, tačiau neatkreipiame dėmesio. Ji savo pasakėles pasiūlė leidyklai „Nieko rimto“, kuri susidomėjo Urtės kūryba ir išleido pasakų knygelę, pavadinimuUrtė Uliūnė žaismingai ir nuoširdžiai bendravo su vaikais „Miegančios boružės“, o pasakėles iliustravo dailininkė  Sigutė Ach.

Joniškio vaikams Urtė Uliūnė pristatė ką tik išleistą naują savo pasakų knygelę „Kitokia Svirplelio diena“, kurią iliustravo Irminta Dudėnienė. Autorė vaikams perskaitė iš šios knygos pasaką apie peles.

Urtė Uliūnė žaismingai ir nuoširdžiai bendravo su vaikais, sulaukė daugybės klausimų apie save, savo pomėgius, kūrybą, kodėl pasivadino Uliūne ir t.t. Baigusi Šiaulių gimnaziją Urtė šiuo metu studijuoja Vilniaus universitete lietuvių filologiją ir slovėnų kalbą, laisvalaikiu groja smuiku, labai mėgsta skaityti pasakas. Ypač jai patinka A.A. Milno „Pūkuotuko pasaulis“ ir šiurpios, bet užkrečiančios R. Dahlo knygos, taip pat perskaitė visas knygas apie Harį Poterį. Ji, kaip ir visi jauni žmonės, mėgsta žiūrėti filmus, būti su draugais, skaityti (turi 12 storų sąsiuvinių, kuriuose aprašytos perskaitytos knygos), jai patinka visi maži ir paprasti dalykai, nes tai ją įkvepia.

Renginys buvo šiltas ir jaukus. Vaikai noriai fotografavosi su viešnia, prašė autografų. Visi nekantriai lauksime bibliotekoje naujos Urtės Uliūnės knygos „Kitokia Svirplelio diena“.

Vaikų literatūros skyriaus vedėja Violeta Katinienė
Nuotr. autorės

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.