Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2019   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2019-09-27  Knygos, kurios padeda nepasiklysti„Skaityti pradėjau nei anksti, nei vėlai, greičiau tipiškai – pirmoje klasėje, t. y. 7 metų, tačiau pirmoji mano patirtis, kurią gerai pamenu, yra kiek ankstesnė – tai buvo sąlytis su knyga per jos iliustracijas. Darželyje labai mėgau piešti, o šį pomėgį auklėtoja vertino kaip manąją savastį, tad jau tuomet buvau laikoma dailininke.

2019-09-27  Poezija arčiau dangausZarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka vykdo projektą „Knygos šventė (literatūriniai tiltai Utenos regione)“, kurio autorė bibliotekos direktorė Danutė Karlienė. Idėja sujungti penkių regiono rajonų (Zarasų, Molėtų, Ignalinos, Utenos ir Anykščių) literatus į prasmingus kūrybinius sambūrius sėkmingai pradėta Zarasų viešojoje bibliotekoje rugpjūčio viduryje.

2019-09-26  Pokalbis-diskusija „Tremtis vaikų literatūroje: ar jau esame pajėgūs kalbėti apie tai su vaikais?“ (vaizdo įrašas)


Tokie tragiški XX a. įvykiai kaip tremtis mūsų istorinėje atmintyje paliko gilius rėžius. Darome nemažai, kad ši istorinė trauma ir nukentėjusieji nebūtų pamiršti. Literatūra – vienas iš būdų išsaugoti atmintį, perduoti ankstesnių kartų patirtis naujoms. Tad kviečiame pasvarstyti apie tremtį vaikų literatūroje ir galimas pokalbio strategijas su vaikais ir jaunimu.

2019-09-26  Išleistas 3-iasis šių metų „Rubinaičio“ numerisIšleistas trečiasis šiais metais žurnalo „Rubinaitis“ numeris. Leidinys, nušviečiantis Lietuvos ir pasaulio vaikų literatūros aktualijas, skirtas pedagogams, bibliotekininkams, leidėjams, tėvams, studentams ir kitiems, dirbantiems su vaikais ir jiems skirtomis knygomis.

2019-09-25  Bibliotekos kviečiamos teikti paraiškas
Viešosios ir mokyklų bibliotekos, norinčios organizuoti renginius, kuriuose būtų pristatomos akcijos „Metų knygos rinkimai 2019“ knygos, kviečiamos teikti paraiškas šioms knygoms įsigyti.

2019-09-20  Kuo įdomios Vaižganto knygos?2019 metų rugsėjo 20-ąją švenčiamos vieno žymiausio XIX a. pab.–XX a. I-osios pusės kūrėjo klasiko Juozo Tumo-Vaižganto 150-osios gimimo metinės (mirė 1933 m. balandžio 29 d. Kaune). J. Tumas-Vaižgantas – lietuvių tautinio sąjūdžio veikėjas, rašytojas, literatūros mokslininkas, kritikas, publicistas, dvasininkas, visuomenininkas.

2019-09-19  Penktasis rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės rašinio konkursas kviečia moksleivius pamąstyti apie gyvenimą internete


Jau penktus metus iš eilės rašytoja Kristina Sabaliauskaitė kartu su leidykla „Baltos lankos“ 8–12 klasių ir jas atitinkančių gimnazijos klasių moksleivius kviečia dalyvauti trumpojo rašinio konkurse.

2019-09-19  Kūrybiniai tridieniai Zarasų viešojoje bibliotekoje įgyvendintiZarasų viešosios bibliotekos projektas „Kūrybiniai tridieniai Zarasų viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose“, dalyvavęs Lietuvos kultūros tarybos rengtame Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų bendruomenių dalyvavimo institucijų veiklose konkurse ir gavęs finansavimą, įgyvendintas.

2019-09-17  Knygos ir menų darnaVisų pasaulio šalių istorinė ir socialinė patirtis slypi rašytiniuose tekstuose, knygose, tačiau labai svarbios yra ir kitos vizualinės ir garsinės meno raiškos formos, viena kitą papildančios ir darančios įtaką vaiko ugdymui, saviraiškai, asmenybės formavimuisi. Skaitydami knygas sužinome kaip gyvena, ką mąsto kiti, kokių turi įdėjų, kaip įveikia sunkumus, kaip bendrauja.

2019-09-12  Mirioramų biblioteka kviečiaMiriorama  (gr. myrias – dešimt tūkstančių + horama – reginys) iš pradžių reiškė kortų, kurias buvo galima sudėlioti įvairia tvarka, formuojant vis naujus paveikslėlius, rinkinį. Vėliau šiuo žodžiu pavadinta ir vizualių efektų, skirtų žiūrovams linksminti ir informacijai perteikti, seka.

2019-09-09  Iliustracijų paroda „Tiltas tarp vaikystės ir dangaus“

Parodos atidarymo akimirka. Nuotr. Vygaudo Juozaičio

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skaityklos erdvėse rugsėjo 4 d. atidaryta Linos Eitmantytės-Valužienės iliustracijų ir jos sūnaus Vykinto Valužio fotografijų paroda „Tiltas tarp vaikystės ir dangaus“ su interaktyviais papildymais.

2019-09-06  Paveikslėlių knyga „Laimė yra lapė“ – tarp geriausių Latvijoje


Į kasmet Latvijoje organizuojamų geriausių knygų rinkimus „Vaikų komisija 2019“ šiemet pateko ir viena lietuvių autorių knyga. Tai Evelinos Daciūtės ir Aušros Kiudulaitės paveikslėlių knyga „Laimė yra lapė“ (latv. „Laime ir lapsa“). Ji atsidūrė kategorijoje 5+.

2019-09-04  Paskelbti žurnalo „Rubinaitis“ 2019 m. II-ojo numerio tekstai„Rubinaitis“ – žurnalas apie vaikų knygas, vienintelis tokio pobūdžio leidinys Lietuvoje, skirtas mokytojams, bibliotekininkams, literatūros tyrėjams, rašytojams, iliustruotojams, leidėjams, tėvams, studentams ir visiems, besidomintiems vaikų literatūra.

2019-09-03  Knygos šventė ZarasuoseRugpjūčio 15–17 dienomis, kartu su gražia Žolinių švente, buvo švenčiamas penki šimtai tryliktasis Zarasų miesto gimtadienis. Įvairiose miesto erdvėse Zarasų krašto gyventojų ir svečių laukė įdomūs renginiai, smagios pramogos, tautodailės, amatų, knygų mugės. Zarasų viešoji biblioteka džiaugiasi prisidėjusi prie miesto šventės organizavimo spalvinga literatūrine ir muzikine programa.

2019-09-02  Kūrybos džiaugsmas su Knygų šalies menininkaisZarasų viešoji biblioteka rugpjūčio 17 dieną miesto šventės dalyvius – zarasiečius ir svečius, pakvietė į kūrybines dirbtuves / laboratorijas „Knygos atgyja: istorija ir dabartis II“,  įsikūrusias Sėlių aikštėje.

2019-09-02  Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas Vyriausybės kultūros ir meno premijoms gauti


Iki spalio 1 d. galima pateikti paraiškas Vyriausybės kultūros ir meno premijai gauti. Ji skiriama Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.