Į pradžią 

 
 
 
 
Nacionalinė bibliotekų savaitė Pakertuose

Bibliotekoje lankėsi Pasakų bobutė

Lietuvos bibliotekininkų draugija balandžio 23-30 dienomis skelbia 10-ąją Nacionalinę bibliotekų savaitę tema „Biblioteka yra Tavo“.

Biblioteka yra Tavo antrieji namai, kur jauku ir įdomu, kur atėjus norisi pasilikti ilgiau, pabūti tyloje, pailsėti nuo beprotiško šių laikų skubėjimo, konkurencijos, dėmesio siekimo, varginančių tikslų. Čia gali sustoti, nurimti, įsiklausyti į save ir pasaulį. Čia Tavo aplinka: Tavo pirmosios pasakos, Tavo mokslų lobynai, Tavo malonus poilsis po darbų įtampos. Čia puiki vieta, kurioje galima susitikti su bendraminčiais, pabendrauti su įdomiais žmonėmis, pamatyti, išgirsti, perskaityti...

Biblioteka visada liks Tavo antrieji namai – išleidę į gyvenimą, bet niekada neužvėrę durų. Visa, kas yra joje, priklauso Tau, kaip neatsiejama dalelė Tavęs paties.

Biblioteka visada laukia Tavęs ir yra tiktai Tau.

Nacionalinei bibliotekų savaitei skirtas tekstas puikiai atspindi bibliotekos svarbą, aktualumą šiandieniniame pilname rūpesčių gyvenime. Bibliotekoje galima rasti laisvalaikio ir informacinės literatūros, nardyti interneto platybėse, tai vieta, kur praleidžiamas laikas, rengiami įvairios tematikos užsiėmimai. Renginio metu veikė mini knygų mugė

Pakertų bibliotekoje Bibliotekų savaitė prasidėjo  dailės seminaru, kurį mums pravedė Kaišiadorių kultūros centro dailės būrelio vadovė Rita Galkuvienė. Čia vaikučiai piešė pavasarines gėles.

Pakertų bibliotekoje lankėsi poetė Alma Karosaitė ir leidyklos „Nieko rimto“ atstovas Saulius Valužis. S. Valužis vaikus supažindino su literatūriniu  žurnalu „Laimiukas“. Renginio metu veikė leidyklos „Nieko rimto“ mini knygų mugė.

Mažieji bibliotekos lankytojai – Pakertų lopšelio-darželio – vaikučiai paruošė programėlę. Jie šoko, dainavo, deklamavo eilėraščius. A. Karosaitės eilėraščius deklamavo Žiežmarių vidurinės mokyklos Pakertų pradinio ugdymo skyriaus mokiniai: Inesa Marcinkevičiūtė, Simona Šliužaitė, Violeta Kazlauskaitė. Šventėje apsilankė ir Pasakų bobutė, kuri supažindino vaikus su A. Karosaitės kūryba, skaitė  rašytojos eiles.Visi renginio dalyviai

Poetė prisipažino savo eilėraščius išvaikštanti – kartais saulėtos eilės gimsta lyjant lietui, o liūdnos – kai gamta džiūgauja. Eilėraštis jo autorei primena muziką, kurios ritmas „kala“ visur. O paskui nutinka netgi taip, jog eilėraštis tampa daina ir pradeda gyventi kitą, savarankišką gyvenimą.

A. Karosaitė sakė gerai pažįstanti šiandieninius mažuosius skaitytojus, nes pati turinti vaikaitį Faustą, lankantį septintąją klasę. Gamta į jos poeziją ateinanti taip pat natūraliai. Poetė pasakojo dabar gyvenanti už miesto, tarp miškelių, ir esanti voveraičių draugė – pušynų žmogus. Bet užvis labiau mylinti beržus, kurie ūgiu lenktyniauja su šalia augančiomis pušimis.

Mylimiausiu gyvūnu A. Karosaitė vadino asilėlį, nes jis poetę sužavėjęs tvirtu charakteriu ir kantrybe, todėl šiam gyvūnui poetė parašiusi eilėraštį.


Jūratė Malašauskienė,
Kaišiadorių savivaldybės viešosios bibliotekos
Pakertų filialo bibliotekininkė
Nuotraukos autorės

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.