Į pradžią 

 
 
 
 
Magiškoji Šiaurė. O gal magiškasis skaitymas?

Atėjo toks metas, kai lietūs pliaupia ištisą dieną, o lapkričio saulė tik vogčiomis bepažvelgia pro juodus debesis. Dingo rudens spalvų margumynas. Neatsitiktinai tokiu laiku jau vienuoliktą kartą Mosėdžio gimnazijoje (Skuodo rajonas) vyksta Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, kuri įneša žaismės, naujų emocijų, potyrių pliūpsnį į vaikų širdis. Šiemet Šiaurės šalių bibliotekų savaitė pavadinta „Magiškoji Šiaurė“.

Lapričio 8 dieną 10 val. pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai (džiugu, kad nemažai buvo ir  tėvelių) klausėsi islandų rašytojo Andri Snær Magnason knygos „Mėlynosios planetos istorija“ garsinio skaitymo su inscenizacijos ir šokio intarpais. Stilizuotas karpinys, vaizduojantis medį su jį supančiomis žvaigždėmis, jūros pakrantės įvaizdis bei jaukus žvakučių mirgėjimas padėjo sukurti šventinę nuotaiką ir nusikelti į magišką  knygos pasaulį (scenovaizdžio autorės mokytojos B. Drakšienė, L. Petrošienė, A. Ancevičienė, J. Eidėjienė).


 

 

 Skaitymas prasidėjo paslaptinga Vangelio muzika. Tuomet scenoje pasirodė R. Ereminaitė ir I. Lubytė (4a kl. mokinės) ir pradėjo pasakojimą apie Mėlynąją planetą, kurioje gyvena tik vaikai. Toliau istoriją  apie jų išdaigas, valiūkišką, o kartais pavojų kupiną gyvenimą tęsė 2 gimn. klasės mokinės I. Babuckytė ir V. Jakučinskaitė. Joms pasakojant, scenoje žaidė Reda, Jurgis, Modestas, Edvinas (4 kl. mokiniai). Kartą per metus planetoje nutikdavo neįtikėtinas dalykas – vienu metu pabusdavo tūkstančiai drugelių ir šokdavo džiaugsmo šokį. Tikrų tikriausią džiaugsmo šokį dovanojo 1 klasės mergytės. Kūrybingosios mokytojos M. Donėlienės mokinės sparneliais vasnojo  lengvai, lyg tikrų tikriausi drugeliai.

Kažkodėl toks jau tas gyvenimas, kad po ekstaziškų džiaugsmo akimirkų, kai Brimis (J. Pajarskas, 8a kl.) ir jo draugė  Hulda (G. Eidėjūtė, 8a kl.) kalbasi apie laimingiausią dieną, nutinka šiurpą keliantis įvykis – pasigirsta kraupus sprogimas.

Knygos skyrių „Kosmoso pabaisa“ labai gyvai, išraiškingai ir ekspresyviai perteikė trys talentingi mokytojai skaitovai – L. Klovienė, V. Pajarskas ir P. Pušinskas (anot mano kolegės, tikras pasakų senelis).

Gal išties skaitymas buvo magiškas? Tuoj po renginio bibliotekoje būriavosi visas tuntas vaikų. Jie visi norėjo skaityti A. S. Magnason knygą „Mėlynosios planetos istorija“.

Netikėjau. Čia gal kaip su tuo lapkričio dangum: kartais nebetiki, kad pro debesų tirštynę ims ir sušvis saulė. Ji sušvito.                                                                                                      

Kitą dieną 5-8 ir 1 gimn. klasėse lankėsi Skaitymo šalies viešnios (J. Baguckytė ir V. Simonavičiūtė, 8b kl.), kurios pristatė šešias Šiaurės šalių rašytojų knygas. Per baigiamąjį renginį lapkričio 26 dieną šių autorių knygų ištraukos buvo inscenizuojamos.

Mokytoja Vida Šopagaitė
Nuotraukos autorės

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.