Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2016   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2016-12-30  „Rašyti padėjo mano pačios vaikystė...“

Su poete, rašytoja Violeta Palčinskaite kalbasi Gintarė Adomaitytė 

2016-12-28  Neringa Butnoriūtė. Veikmės poezija

Adatos: eilėraščiai / Dainius Gintalas. – Vilnius: Tyto alba, 2016. – 78 p. – ISBN 978-609-466-142-6


Dainių Gintalą įprasta nugirsti pavadintu vienu iš chtoniškųjų lietuvių poetų. Jo „Angyje“ (1997) ir „Boa“ (2007) knibždėjo pasąmoninė beprotystė, atrodė, kad maigomas tuoj prasiveršiantis pūlinys. Nemalonu pagalvoti apie vaizdą ir pojūtį, bet kaip palengvėja, kai baigiasi.

2016-12-27  Neringa Mikalauskienė. Balsas to, kuris pasaulį suvokia kitaipApie Lauros Varslauskaitės knygą „Mano didelis mažas Aš“ gal net nebūčiau rašiusi recenzijos, jei ne jos išleidimo aplinkybės: rankraštis, kaip D. Opolskaitės „Ir vienąkart, Riči“ ir I. Ežerinytės „Sutikti eidą“, komisijos buvo atrinktas paauglių ir jaunimo literatūros konkurse, o vėliau, jau pasirodžius visoms trims knygoms, nugalėtoją išrinko patys paaugliai (primenu, kad ja tapo „Ir vienąkart, Riči“, apie kurią jau esu rašiusi Skaitymometai.lt svetainei http://paaugliams.skaitymometai.lt/index.php?1661932591).

2016-12-15  Dainora Kaniavienė. Eseistai, tėvai, zuikiai


Regimantas Tamošaitis – brandus kūrėjas, tačiau knygomis nelepina. Iki šios išleistos dvi, viena iš jų – monografija disertacijos pagrindu. Rašytojo, literatūrologo braižas, stilius bei mąstymo trajektorijos skaitantiesiems gerai pažįstamos. Įvairiausių publikacijų galima aptikti kultūrinėje spaudoje, interneto forumuose, jis gan aktyvus virtualiojo pasaulio gyventojas. Taigi antrąsyk pasirinktas esė žanras nebuvo netikėtas kūrybinio kelio posūkis. Kaip ir taisyklingumu spindinti knygos struktūra: tekstai sugrupuoti į keturias didesnes skiltis, žymimas raktinių žodžių-pavadinimų: „Paprastai apie viską“, „Rimtu veidu“, „Aberacijos ir provokacijos“ ir „Smulkmenos“.

2016-12-13  Neringa Butnoriūtė. Pagarbiai civilizuojant Romą
Roma: eilėraščiai / Mantas Balakauskas. – Vilnius: Versus aureus, 2016. – 64 p. – ISBN 978-9955-34-621-0

Pirmąją knygą išleidusio Manto Balakausko viršelyje – iš tuštumos lyg žaizdruojanti, mūšį ištvermingai atlaikiusi vėliava. „Roma“ pavadintas debiutas stereotipiškai šaukiasi minties apie amžinumą. Pasak autoriaus, ji reiškia ir tai, ir dar daugiau: „objektas, į kurį nukreiptas visas dėmesys, iš kurio gimsta naujas pasaulis. Tai taip pat ir liguistos fiksacijos objektas. Šakutė į lizdą.

2016-12-08  Skelbiamas 2017 m. Pirmosios knygos konkursasLietuvos rašytojų sąjungos leidyklos skelbiamas „Pirmosios knygos“ konkursas – galimybė išleisti pirmąją savo knygą. Tradiciškai kasmet išrenkama ir išleidžiama po vieną geriausią prozos ir poezijos knygą.

2016-12-08  Gilaičių biblioteka paminėjo 45-erių metų veiklos sukaktįKnyga. Toks žemiškas ir apčiuopiamas daiktas. Dvasios atgaiva ir skaidriausia versmė: geri – neatsigeri, kol gyvas, kol matai, kol girdi ir suvoki. Tokią ją, mielą knygą, gimtąja kalba parašytą, lietuvis brangino visais laikais. „Broliai seserys, imkit mane ir skaitykit...“ Tokį priesaką mums paliko lietuvių literatūros pradininkas Martynas Mažvydas.

2016-12-08  Zita Mažeikaitė. Kas nauja danų literatūroj

Garsus danų literatūros kritikas ir tyrinėtojas Georgas Brandesas (1842–1927) rašė, kad literatūra gyva, kol kelia ir aptaria įvairias problemas. Šiuolaikiniai danų rašytojai tai ir stengiasi daryti.

2016-12-06  Kvietimas vertinti ir balsuoti už lietuvių autorių knygas vaikams bei paaugliams


Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kartu su IBBY Lietuvos skyriumi kviečia dalyvauti apklausoje (www.lnb.lt/100knyguvaikams) dėl reikšmingiausių lietuviškų knygų vaikams ir paaugliams. Apklausos terminas pratęstas ir kviečiama balsuoti iki gruodžio 31 d.

2016-12-05  Švietimo ir mokslo ministerija kviečia teikti kūrinius Vaikų literatūros premijai gauti


Švietimo ir mokslo ministerija kviečia teikti vaikų literatūros kūrinius, kritikos darbus, vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo projektus Vaikų literatūros premijai gauti. Premijos tikslas – skatinti Lietuvos rašytojus kurti vaikams skirtas knygas, įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų bei asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą ir knygų skaitymą.

2016-12-02  Projektas „Perduok žinutę apie knygą“ skatino vaikų kūrybiškumą ir norą skaityti


Kaip skatinti vaikus ne tik skaityti, bet ir dalytis perskaitytų kūrinių įspūdžiais su draugais? Panašu, kad tinkamas būdas atrastas Sigutės Ach kūrybinių dirbtuvių „Menų valtys“ ir leidyklos „Nieko rimto“ projekte „Perduok žinutę apie knygą“ metu. Visos Lietuvos vaikai skaitė, kūrė filmukus ir kitaip kūrybingai pristatinėjo knygas, o lapkričio 25 d. Klaipėdos Kultūros fabrike dalyvavo baigiamajame projekto renginyje.

2016-12-01  Projektas „Jėga! Skaitytojas, knyga ir TV laida“


Skaitančios kartos auginimas bibliotekoje jau nebėra toks paprastas dalykas kaip tai atrodė prieš gerus du dešimtmečius, kai dar nebuvo įsivyravusi „ekrano kultūra“, o komunikacinių technologijų sparta dar nebuvo pakeitusi vaikų požiūrio į skaitymą. Todėl kiekvienais metais ieškome modernių, netradicinių paslaugų, kurios pritrauktų daugiau lankytojų.

2016-12-01  Literatūros festivalis „Vilniaus lapai“ sieks sugrąžinti literatūros skaitymus į viešą kultūrinį gyvenimą


Lietuvoje pirmą kartą rengiamas tarptautinis literatūros festivalis „Vilniaus lapai“. Tris dienas truksiantis, skirtingose Vilniaus vietose vyksiantis festivalis Lietuvos publikai pristatys dvylika renginių, skirtų literatūros kūrėjams ir jų tekstų skaitymams. Festivalio „Vilniaus lapai“ sumanytojai siekia rašytojų ir poetų viešiesiems skaitymams suteikti deramą dėmesį, tad festivalio pagrindine ašimi taps literatūros autoriai ir jų kūryba: poetai ir prozininkai skaitys savo kūrinius ir bendraus su publika.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.