Į pradžią 

 
 
 
 
Skaitymo skatinimo projektas „Kas skaito – tas auga“

Lopšelio-darželio ŽIOGELIS ugdytiniai dalyvavo akcijoje MANO KNYGELĖS DAR PLONOS. Melanijos Širvienės nuotrauka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius vasario-lapkričio mėnesiais įgyvendino skaitymo skatinimo projektą „Kas skaito – tas auga“, kurį iš dalies finansavo Kultūros ministerija. Projekto tikslas – skatinti vietos vaikų bendruomenės skaitymą ir ugdyti kūrybiško skaitymo įgūdžius. Projekto metu buvo organizuoti įvairūs renginiai ir akcijos.

Lopšelio-darželio „Žiogelis“ ugdytiniai dalyvavo akcijoje „Mano knygelės dar plonos“. Kartą per savaitę dviejose darželio grupėse („Pagrandukai“ ir „Paukšteliai“) vyko garsinio skaitymo valandėlės, kurių metu vaikai klausėsi, žiūrėjo ir aptarė knygeles, kurias jiems skaitė auklėtojos Alvyra Budrienė, Lilija Žemaitukienė, Alma Mickuvienė, Laimutė Driukienė ir Birutė Janušienė. Savo įspūdžius vaikai išreiškė piešiniais. Knygos buvo skolinamos iš VB Vaikų literatūros skyriaus. Akcijos pradžioje vaikams įteikti dalyvių ženkliukai, o pabaigoje – visi apdovanoti knygomis. Akcijos tikslViešėjo dailininkas ir rašytojas Paulius Juodišius. Melanijos Širvienės nuotraukaas – ugdyti įprotį skaityti jau ankstyvoje vaikystėje.

Bibliotekoje įvyko trys  susitikimai su vaikų knygų kūrėjais. Pavasarį viešėjo dailininkė, pasakų kūrėja Sigutė Ach, vasarą – dailininkas ir rašytojas Paulius Juodišius, o rudenį su bibliotekos skaitytojais susitiko rašytojas Gendrutis Morkūnas ir literatūros kritikas Kęstutis Urba. Susitikimai paliko neišdildomą įspūdį visiems dalyviams.

Vasarą vaikai buvo pakviesti dalyvauti akcijoje „Vasara + knyga = ?!!“. Tai viktorina „Baltos lankos, juodos avys“ ir skaitymo konkursas „Knyga – geriausia dovana“. Viktorina „Baltos lankos, juodos avys“ – tai trylika klausimų apie vaikų literatūrą, kurie tris vasaros mėnesius kiekvieną savaitę buvo talpinami bibliotekos interneto svetainėje ir informaciniame stende. Kiekvieną savaitę trys pirmieji, teisingai atsakę į klausimą, pelnė savaitės prizus – knygas. Pagrindinė konkurso „Knyga – geriausia dovana“ sąlyga – užsiregistruoti, gauti dalyvio ženkliuką ir skolintis knygas iš Bibliotekoje atidaryta ekslibrisų paroda. Melanijos Širvienės nuotraukabibliotekos, jas perskaityti, atsakyti į klausimus ir už kiekvieną perskaitytą knygą gauti knygų skirtuką. Daugiausia skirtukų surinkę, t.y. daugiausia perskaitę, konkurso dalyviai rudenį buvo apdovanoti prizais – puikiomis leidyklos „Nieko rimto“ knygomis.

Dailės mokykloje vyko kūrybinė studija „Ex libris“, kurioje mokiniai, vadovaujami mokytojų Irutės Kiseliovos ir Dainiaus Tijūnėlio, susipažinę su ekslibrisų istorija ir technika, patys kūrė darbus. Bibliotekoje atidaryta šių darbų paroda, kurioje eksponuojama daugiau nei šimtas devynių-šešiolikos metų vaikų ir paauglių sukurtų ekslibrisų. Pačių įdomiausių darbų autoriai pelnė prizus – knygas.

Iš viso projekte dalyvavo trys šimtai vaikų ir paauglių. Projekto partneriai – Dukstynos pagrindinė, Užupio vidurinė mokyklos, vaikų lopšelis-darželis „Žiogelis“, Dailės mokykla. 


Jolanta Žvirblytė
Vaikų literatūros skyriaus vyriausioji bibliotekininkė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.