Į pradžią 

 
 
 
 
Jauno žmogaus problemos šiuolaikinėje literatūroje„Minties“ gimnazijos bibliotekoje turime tikrai įdomių knygų jaunimui: visas serijos „Beveik suaugę“ knygas, daugelį kitų serijų („Išpažintys“, „N-14“) leidinių. Ypač populiarios leidyklos „Gimtasis žodis“ knygos. Todėl ieškome būdų, kaip jas pasiūlyti skaitytojams. Vienas iš jų – trumpalaikiai integruoti mokykliniai projektai. Kadangi laisvalaikio skaitymui daugiau laiko gali skirti pirmų ir antrų klasių gimnazistai, tad būtent jie ir kviečiami dalyvauti.

Jau keletą metų sėkmingai bendradarbiaujame su literatūros mokytoja Adele Samuoliene, kuri su savo mokiniais yra mūsų projektų partneriai. Puikiai pavykę ankstesnių metų projektai apie knygų serijų „N-14“ ir „Beveik suaugę“ knygas paskatino šių metų temai: „Jauno žmogaus problemos šiuolaikinėje literatūroje“. Antrokus pakvietėme perskaityti knygas pagal bibliotekininkių pasiūlytas temas, atspindinčias jauno žmogaus problemas šiuolaikinėje visuomenėje: „Įsitraukimas į nusikalstamą pasaulį“, „Smurtas, patyčios, blogis literatūroje“, „Ankstyvas nėštumas“, „Kompleksai dėl išvaizdos“ ir kitas.

Literatūros sąrašai buvo sudaryti iš mūsų bibliotekoje turimų knygų. Projekto dalyviai galėjo papildyti sąrašus ir kitomis knygomis, tinkančiomis nagrinėjamai temai. Sąrašus pateikėme metų pradžioje, o gegužės mėnesį įvyko baigiamasis projekto aptarimas. Jame mokiniai,  paruošti mokytojos,  grupėmis pristatė pasirinkta tema perskaitytas knygas. Diskutavo apie temų aktualumą, sugebėjimą literatūriniu žodžiu įtaigiai jas perteikti. Kiekviena pristatanti grupė skaitė rašinį, rodė paruoštas skaidres per multimediją.

Kartais tokių projektų metu vieną kitą knygą perskaito ir visai nelinkę jų skaityti ir padaro atradimą, kad buvo visai įdomu. Džiaugiamės bendromis pastangomis su mokytoja įtraukusios mokinius į skaitymo malonumą.

Nuotraukose įamžintos akimirkos iš pamokos 2c klasėje pristatant trumpalaikį integruotą literatūros ir bibliotekos projektą.

Dalia Pūkienė ir Milė Kabelienė,
Panevėžio „Minties“ gimnazijos bibliotekininkės

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.