Į pradžią 

 
 
 
 
Pamoka su rašytoju Vytautu V. Landsbergiu

Pamoka-susitikimas su Vytautu V. Landsbergiu. Nuotr. autorės
Š. m. spalio 12 dieną Alytaus rajono Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus vidurinėje mokykloje 1-7 klasių mokiniams vyko pamoka-susitikimas su režisieriumi, dainų atlikėju, vaikų rašytoju Vytautu V. Landsbergiu.

Šiuo susitikimu siekėme skatinti mokinių motyvaciją skaityti grožinę literatūrą, ugdyti vaikų kūrybinius gebėjimus, kultūringą bendravimą ir bendradarbiavimą.

Ruošdamiesi susitikimui, mokiniai perskaitė rašytojo V.V. Landsbergio „Arklio Dominyko meilė“, „Rudnosiuko istorijos“, „Obuolių pasakos“, „Angelų pasakos“ bei kitas knygas, piešė patikusių kūrinėlių iliustracijas, mokėsi išraiškingai perteikti pasakų nuotaiką.

Susitikimo metu svečias įtraukė mokinius į pasakos kūrimo procesą: mokiniai sugalvojo pasakos pavadinimą „Skruzdėlytė Dafnė“ ir, padedant rašytojui, sukūrė įdomų siužetą. Vaikai buvo skatinami kurti pasaką be prievartos ir smurto scenų.

V.V. Landsbergis susirinkusiesiems papasakojo apie savo kūrybą, atsakė į vaikų užduotus klausimus. Visiems buvo įdomu, kaip ir kada autorius pradėjo rašyti. V.V. Landsbergis patenkino susirinkusiųjų smalsumą atsakydamas, kad rašyti pradėjo būdamas studentu, o fantazuoti, kurti pradėjo anksčiau – vaikystėje, kiemo draugų būryje.

Svečias kartu su vaikais smagiai atliko dainelę apie avižėlę, padainavo romantišką, susimąstyti skatinančią baladę „Jeigu aš numirčiau...“. Po renginio rašytojas pasidžiaugė, kad kaimo mokyklose vaikai nuoširdūs, aktyvūs, tolerantiški ir kūrybiški, o svarbiausia – jie dar tiki, jog gėris ir meilė nugali visas blogybes.

Šis susitikimas – tai vienas iš Tautos Fondo finansuoto projekto „Biblioteka – informacijos, kultūros skleidėja“ renginių (vadovė – bibliotekininkė Daiva Kalasauskienė).


Nuotraukų galerija:Mokyklos direktoriaus pavaduotoja Janina Šiupšinskienė
Nuotraukos autorės

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.