Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2019   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2019-05-31  Knygos atgijo kurortinio sezono atidaryme 
Gegužės mėnesio paskutinį savaitgalį Zarasų viešoji biblioteka ir kitos organizacijos zarasiečius ir svečius kvietė į kurortinio sezono atidarymo šventei „Zarasai – tarytum vasara“ organizuotas pramogas.

2019-05-30  Suporuotos knygos: ugdome skaitytojų kritinį mąstymą (edukacinis vaizdo įrašas)


Kasdien vis labiau skubančiame pasaulyje neretai ieškoma aiškios, trumpos ir kokybiškos informacijos. Reaguodami į tai Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius kartu su Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentu sumanė pasiūlyti 15–20 minučių edukacinius vaizdo įrašus tėvams, mokytojams, bibliotekininkams ir kitiems besidomintiems skaitymo skatinimu bei vaikų literatūra. Šie vaizdo įrašai yra projekto „Pokalbiai apie vaikų literatūrą“ dalis.

2019-05-30  Festivalyje šeimoms „Nuotykiai tęsiasi“ – geriausi vaikų rašytojai, teatro ir kino premjerosBirželio 8–9 d. Anykščiuose, Dainuvos slėnyje, šeimas suburs vaikų ir jaunimo literatūros festivalis „Nuotykiai tęsiasi!“. Dvi dienas truksiantis festivalis pasiūlys įvairiapusę programą ir mažiems, ir dideliems. Nemokamuose renginiuose knygas pristatys pamėgti vaikų knygų autoriai, vyks įvairios kūrybinės dirbtuvės, spektakliai, muzikiniai pasirodymai, žaidimai, animacinių filmų peržiūros ir daug vasaros pramogų.

2019-05-29  Skelbiamas dr. Kęstučio Urbos sudarytas sąrašas „Mokiniams rekomenduojamos knygos: 1–10 klasei“
 

Šių metų vasario mėnesį buvo išleistas žurnalo „Rubinaitis“ priedas „Mokiniams rekomenduojamos knygos: 1–10 klasei“, kurį sudarė doc. dr. Kęstutis Urba. Leidinys, kuriame rasite rekomenduojamų knygų sąrašą 1–10 klasių mokiniams – puikus orientyras tėvams, mokytojas, bibliotekininkams ir patiems vaikams bei paaugliams, ieškantiems gerų knygų.

2019-05-28  Dalijosi poezija, daina ir aistra kūrybaiJau 55-ąjį kartą Lietuvoje sklando poezijos paukštė. Į Zarasų viešąją biblioteką atskrido 35-ąjį kartą, dovanodama zarasiečiams ir miesto svečiams poezijos ir muzikos šventę. Tradicinėje šventėje dalyvavo poetė Nijolė Daujotytė, poetas, žurnalistas, vertėjas, redaktorius Rimantas Vanagas, poetas, dramaturgas, vertėjas Vitalijus Asovskis, taip pat svečiavosi dažna bibliotekos viešnia aktorė Dalia Jankauskaitė ir aktorius, bardas Giedrius Arbačiauskas.

2019-05-28  „Skaito žiežmariečiai 2019“ – dovana Mažajai kultūros sostineiGegužės pabaigoje Kaišiadorių rajono Žiežmarių bibliotekoje vyko skaitymo akcija „Skaito žiežmariečiai 2019“. Tai ketvirtoji, jau tapusi tradicine akcija, kurioje dalyvavo 275 Žiežmarių gyventojai.

2019-05-27  Stebuklai, patirti su viešniomis iš „Knygų šalies“Kupiškio rajono Alizavos pagrindinė mokykla įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą „Knygos skonis“. Gegužės 16 d. mokykloje vyko „Knygų šalies“ edukacinės valandos pradinių klasių mokiniams.

2019-05-27  Poezijos pavasarėlyje – Mariaus Marcinkevičiaus poezija vaikamsPralėkė vieneri metai ir Dusetų K. Būgos bibliotekoje gegužės 22 d. vėl įvyko smagios kūrybinės dirbtuvės su jau antrą kartą pas mus besisvečiuojančiais rašytoju Mariumi Marcinkevičiumi ir aktore Daiva Rudyte.

2019-05-22  Išgyvenusių liudininkų lūpomis


Gegužės 20 d. Zarasų viešojoje bibliotekoje lankėsi knygos ir dokumentinio filmo „Gulago partizanai“ autoriai – Goda Karazijaitė ir Paulius Saudargas. Dar praeitų metų rudenį dienos šviesą išvydo bendraautorių knyga apie niekada nepasibaigusią Laisvės kovą, apie nepalaužtą politinių kalinių dvasią, apie sukilimus Gulage, kur pirmose gretose stovėjo lietuviai ir ukrainiečiai, partizaninio pasipriešinimo dalyviai, ryšininkai, pogrindžio rezistentai, savo šalių patriotai.

2019-05-20  Mėgstamiausių 2018 m. vaikų ir paauglių knygų penketukai (tyrimo rezultatai)Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius kvietė visus Lietuvos moksleivius rinkti mėgstamiausių 2018 metais perskaitytų knygų penketukus. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus specialistės išnagrinėjo visas gautas anketas ir paskelbė rezultatus.

2019-05-17  Laimantas Jonušys. Gebėjimas nustebinti

Dienų piramidės: novelės / Daina Opolskaitė. – Vilnius: Tyto alba, 2019. – 237 p. – ISBN 978-609-466-376-5
Pradėjus skaityti kai kurias Dainos Opolskaitės noveles, pradžioje gali apimti nykuma: štai ir vėl buitinis pasakojimas apie šeimos santykių problemas, vėl virtuvės, nepaklusnių vaikų, šeimos skalbinių – tikrąja ir perkeltine prasme – realizmas. Tiesa, iš karto tai, regis, atperka literatūrinė kalba, pvz., jau pirmo apsakymo pirmame puslapyje, pasakojant, kaip moteris vežasi namo įsivaikintą sunkiai bendraujantį berniuką: „Atrodė, lyg ji vežtųsi svetimą daiktą, visai nežinia kam naudojamą, kurį tegali apžiūrėti, pačiupinėti, bet niekada neįspėsi, kas jame slypi“ (p. 5).

2019-05-15  2018 metų vaikų ir paauglių knygų leidybos analizė
2018-aisiais išleista keli šimtai knygų vaikams ir paaugliams, kurios leidykloms atnešė komercinę sėkmę, pelnė respublikinius ir tarptautinius apdovanojimus, buvo pastebėtos kritikų, išsikovojo skaitytojų simpatijas ar nugulė į bibliotekų lentynas ir knygų archyvus.

2019-05-13  Įspūdžiai iš spektaklio „Broliai Liūtaširdžiai“Švedų rašytojos Astridos Lindgren „Broliai Liūtaširdžiai“ – nuostabi knyga apie brolišką meilę, draugystę, karą, mirtį. Aštuoniolika Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos 6–9 klasių mokinių žiūrėjo Danijos režisierės Kristen Dehlhom audiovizualinį Jaunimo teatro spektaklį „Broliai Liūtaširdžiai“, rodomą Jonavos kultūros centre.

2019-05-10  Kvietimas dalyvauti mokslinėje konferencijoje


Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas (LLTI) ir Maironio lietuvių literatūros muziejus kviečia dalyvauti konferencijoje „Juozas Tumas-Vaižgantas – lietuvių kultūros spiritus movens“, kuri vyks spalio 10–11 dienomis Lietuvių literatūros ir tautosakos institute ir Maironio lietuvių literatūros muziejuje.

2019-05-09  Mokytoja Agnė Dapkutė: „Laiko skaitymui visada yra, reikia tik labai norėti“Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos pradinių klasių mokytoja Agnė Dapkutė laukia vasaros ne todėl, kad jos metu nevyksta pamokos. Mokyti jai patinka ir tai vadina savo pašaukimu. Dar būdama maža, kai žaisdavo mokyklą, ji buvo mokytoja.

2019-05-08  Eglė Mikulskaitė. Gyvenimas pagal GaryVilniuje gimęs prancūzų rašytojas Romainas Gary lietuviškai skaitytojų auditorijai jau puikiai pažįstamas, netrūksta jo ir mūsų spaudos puslapiuose. Tačiau šįsyk kalbėsiu tikrai ne apie jo kilmę. Nors norėčiau tvirtai sakyti – pagaliau kalbu tik apie jo knygas, o ne apie biografiją, – tačiau būčiau nesąžininga.

2019-05-07  Projekto „Įsitrauk“ veiklos tęsiasi
Balandžio 30 d. Joniškio Jono Avyžiaus viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su knygų vaikams ir paaugliams autore Rebeka Una pagal jaunimui skirtą projektą „ĮSITRAUK“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Joniškio rajono savivaldybė. Renginys buvo skirtas Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei.

2019-05-02  Džeraldas, Patricija ir draugystė menų dūzgėse
Draugystė vaikams padeda augti, pažinti, atskleisti save, dalytis patirtimi ir paslaptimis, smagiai leisti laiką. Dažniausiai vaikai gali išvardyti po kelis ar keliolika draugų vardų ir jų draugystės istorijos būna įvairios.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.