Į pradžią 

 
 
 
 

Archyvas

  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2017-05-31  Žaslių bibliotekoje prasidėjo vasaros skaitymai


 
 
Baigėsi dar vieneri mokslo metai. Prieš akis visa vasara, kupina malonumų: maudynių, kelionių, žaidimų su draugais ir begalė kitų veiklų. Na, o knyga? Kaip su ja? Pamiršti bent vasarai? Ne!

2017-05-31  Dalios Staponkutės knyga išversta į graikų kalbą 
Dalios Staponkutės knyga „Iš dviejų renkuosi trečią: mano mažoji odisėja“ (išleido „Apostrofa“, 2014) tik ką pasirodė graikų kalba. Tai pirmoji lietuviškos prozos knyga, išversta į graikų kalbą (vertė Sotirios Souliotis, išleido „Nefeli“, 2017).

2017-05-29  Antanas Sheshi. Istorijos ir popso faršas

Baltoji mirtis: suomis Simo Häyjä – žymiausias visų laikų snaiperis / Petri Sarjanen; vertėja Aida Krilavičienė. – Vilnius: Briedis, 2016. – 203 p.: iliustr. – (II pasaulinis karas). – ISBN 978-9955-26-565-8

Pradėdamas skaityti šią knygą, tikėjausi praplėsti žinias apie Žiemos karą – vos tris su puse mėnesio trukusį Suomijos ir Sovietų Sąjungos konfliktą, parodžiusį pasauliui, jog atkaklumas ir ryžtas ne ką menkesni ginklai nei šarvuota technika ir pabūklai. Legendos apie priešų Baltąja mirtimi pramintą suomių snaiperį buvo girdėtos dar vaikystėje, tėvui su draugais patyliukais aptarinėjant per „balsus“ ir „laisves“ nugirstus pasakojimus, tad lietuviškas P. Sarjaneno knygos leidimas sužadino lūkesčius. Tikėjausi daugiau sužinoti apie retokai pas mus prisimenamą Europos istorijos epizodą, užpildyti informacijos spragas, gal net išsiaiškinti, kodėl vieniems tame pačiame mūšyje lemta išgarsėti, o kitiems – dingti be žinios.

2017-05-26  Tėvų požiūris: apie skaitymą vaikams nuo gimimo, draudimus ir tinkamas knygasViename susitikime su tėveliais (daugiausiai – mamomis ir močiutėmis) mama iš salės prasitarė – „draudžiu vaikui skaityti kai kurias knygas“. Pasiteiravau, kokios tai knygos. Nors pirmiausia mane nustebino pats žodis „draudžiu“. Galbūt draudžiamas vaisius ir saldesnis, tačiau draudimais skaitytojo neužauginsime.

2017-05-26  Eglė Mikulskaitė. Apie daugtaškių poeziją


 
 
 
Prieš pradėdama rašyti recenziją, uždaviau sau tik du klausimus: kur ir kokia įtampa randasi Rimvydo Stankevičiaus pasaulių sandūroje? Kokie tie pasauliai? Grįžusi prie eilėraščių, prierašų, pabraukimų, užlankstytų puslapių konstatavau: pasauliai – nuosaikūs, reikšmingesnių susidūrimų ar išsiskyrimų neužuodžiau.

2017-05-25  Kur gyvena vertimai?: Maurice‘o Sendako knygos sutiktuvės ir diskusija apie vaikų literatūros klasikos vertimus Lietuvoje
Maurice‘o Sendako „Kur gyvena pabaisos“ (angl. „Where The Wild Things Are“) laikoma viena žymiausių ir populiariausių klasikinių paveikslėlių knygų pasaulyje. Ji patenka į įvairiausius topus, ne kartą išrinkta paveikslėlių knyga Nr. 1. įvairiose apklausose.

2017-05-25  Leidykla „Alma littera“ skelbia trečiąjį paauglių ir jaunimo literatūros konkursąKonkurso organizatoriai laukia originalių, iki tol nepublikuotų prozos tekstų, kuriuose būtų nagrinėjamos paaugliams ir jaunimui aktualios temos, patraukliai atveriama Lietuvos praeitis ir šiandienos tikrovė.

2017-05-24  Garsaus tapytojo metamorfozės – nuo paveikslų Maskvos ir Vatikano muziejuose iki iliustracijų vaikams
 
Ne vieną tarptautinę parodą pastaruoju metu surengęs, tarp Maskvos ir Vilniaus gyvenantis tapytojas Vladas Mackevičius netrukus pristatys naujausią savo projektą, kurį drąsiai galima vadinti avantiūra. Savo atžalų dar neturintis menininkas nutarė išbandyti jėgas netikėtame amplua –  iliustruoti pasakų knygą vaikams.

2017-05-24  Neringa Butnoriūtė. Sentimentalūs būties užkalbėjimaiNacionaline meno ir kultūros premija Valdas Papievis apdovanotas pačiu laiku. Ypač pastaraisiais metais prozininkas sukūrė ir įtvirtino savitą prozos kalbėjimo būdą ir lėtaeigį pasakojimą. Tačiau po bene didžiausią atgarsį turėjusio „Eiti“ (2010) romanas „Odilė, arba Oro uostų vienatvė“ (2015) parodė, kad autoriaus proza ne vien intriguojanti, bet pajėgi tapti monotoniška ir nuspėjamo kolorito. Todėl naujos Papievio knygos laukiau arba kaip galimos reabilitacijos, arba galutinio patvirtinimo apie gero autoriaus kūrybos stagnacijos ženklus. Trijų apsakymų knyga „Žiebtuvėliai anarchistai“, sakyčiau, yra šių baugių lūkesčių vidurkis.

2017-05-23  Naujas Nacionalinės bibliotekos leidinys, skirtas savivaldybių viešųjų bibliotekų kraštotyros specialistams

Naujas Nacionalinės bibliotekos leidinys, skirtas savivaldybių viešųjų bibliotekų kraštotyros specialistams

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parengtų ir išleistų leidinių aruodą papildė naujas leidinys „Rajonų savivaldybių viešųjų bibliotekų kraštotyros darbo būklė ir perspektyvos: tyrimo medžiaga ir rekomendacijos“. Leidinio autorė – Informacijos mokslų departamento Bibliotekininkystės skyriaus vyriausioji metodininkė Genovaitė Ivaškevičienė.

2017-05-19  Agnė Žagrakalytė: „Labai stengiausi nerašyti šios knygos“


 
 
Neseniai pasirodė naujausia Agnės Žagrakalytės poezijos knyga „Štai:“ („Tyto alba“, 2017). Skaitant jos dešimtmečio kūrybą, užplūdo smagus jausmas, kai patiri kažką puikaus ir tiki, kad diena nepraėjo veltui. Ta proga ir kalbamės apie laiką, tekstus, veidrodžius ir kitką.

2017-05-17  Baltijos šalių vaikų knygų iliustracijų paroda „Baltijos pasaka“Seniai labai seniai… Ar tik ne taip prasideda beveik visos gražiausios pasakos? Ir šios vos taip nepradėjome. O iš tiesų... čia ir dabar norime pristatyti tris nepriklausomas dailininkes iš skirtingų Baltijos šalių. Susipažinkite – tai Ulla Saar iš Estijos, Elīna Brasliņa iš Latvijos ir Lina Itagaki iš Lietuvos.

2017-05-17  Rašytojas Saulius Šaltenis apdovanotas Jono Avyžiaus literatūrine premija

Gegužės 16-ąją Joniškyje, minint rašytojo J. Avyžiaus 95-ąsias gimimo metines, įteikta antroji Jono Avyžiaus literatūrinė premija. Jos laureatu tapo rašytojas Saulius Šaltenis.

2017-05-11  Eglė Mikulskaitė. Po kojomis trupanti Noreikos žemė

Andalūzijos šuo: eilėraščiai / Ernestas Noreika; iliustravo Artūras Rožkovas. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2016. – 95: iliustr. – ISBN 978-9986-39-901-8

Antano Sheshi recenzijos Aido Marčėno knygai „Viename“ pavadinime buvo frazė: „...recenzija su išankstine nuostata.“ Rašydama apie Ernesto Noreikos knygą dvi savaites gyniausi nuo pirmojo įspūdžio: skaičiau nuo pabaigos link pradžios, iš apačios į viršų, kai kuriuos eilėraščius narsčiau po kaulelį, ar net... pasitelkiau filosofinę hermeneutiką. Prisipažinsiu: dažnai įgaudavau per didelį pagreitį, turėdavau save stabdyti, prisiversti grįžti atgal. Iš pradžių dėl to apkaltinau išankstines nuostatas – tai jos verčia paknopstom, be atokvėpio bėgti per puslapius, ignoruoti objektyvesnes įžvalgas. Tačiau baigusi recenziją galiu nusimesti dalį atsakomybės: prie greitatempio skaitymo smarkiai prisidėjo ir pati poezija.

2017-05-11  Įteiktos Dominyko Urbo ir Bičiulių premijos


 
Gegužės 9 d. Vilniaus paveikslų galerijoje įteiktos Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos (LLVS) 2017 m. Dominyko Urbo ir Bičiulių premijos – Aistei Kučinskienei ir  Vyčiui Vidūnui.

2017-05-10  Lietuvių iliustruotojai dalyvauja festivalyje „Berlyno knygų salos“Gegužės 10–19 dienomis vyksta Berlyno vaikų ir jaunimo kultūros asociacijos „Kulturkind“ organizuojamas literatūros festivalis „Berlyno knygų salos“ (vok. Berliner Bücherinseln). Šiais metais jau aštuntąjį kartą vykstančiame renginyje didžiausias dėmesys skiriamas Baltijos šalims ir jų autoriams.

2017-05-09  Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2017“Š. m. gegužės 14–28 dienomis vyks  tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2017“. Tai iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, rengiamas Lietuvos Rašytojų sąjungos. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja aktoriai, dainininkai, muzikantai, dailininkai.

2017-05-05  Rekomenduojamų knygų sąrašus rasite Rubinaitis.lnb.lt svetainėjeVaikų literatūros informacijos svetainė Rubinaitis.lnb.lt, atsiliepdama į mokytojų ir bibliotekininkų prašymus, nuo šiol publikuos įvairius vaikų ir paauglių literatūros sąrašus, galinčius padėti susigaudyti didžiuliame naujų knygų sraute, atrasti gerą ir vaikų lūkesčius atitinkančią literatūrą.

2017-05-04  Bus skelbiamas reikšmingiausių lietuvių vaikų rašytojų kūrinių sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“Gegužės 7-ąją Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pirmą kartą Lietuvos istorijoje bus paskelbtas reikšmingiausių lietuviškų vaikų knygų šimtukas. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga geriausiųjų sąrašą teatralizuotame renginyje pristatys vaikų literatūros kritikas dr. Kęstutis Urba kartu su gausiu būriu kultūros ir meno žmonių.

2017-05-03  Neringa Butnoriūtė. Klaidi simetriška kelionė

Orfėjas, kelionė pirmyn ir atgal: romanas / Tomas Vaiseta. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2016. – 229 p. – ISBN 978-9986-39-922-3

Jei tektų keliais štrichais apibūdinti Tomo Vaisetos tekstus, sakyčiau – sumani proza, pasižyminti vaizduotės pojūčiu ir žinanti, kas yra literatūros žanras bei intriga. Kad juos suvaldo, jaunosios kartos prozininkas atskleidė debiutinėje knygoje „Paukščių miegas“ (2014) ir keliose vėliau kultūrinėje spaudoje pasirodžiusiose publikacijose. Žinant, kad Vaiseta rašo, nebijodamas imtis sudėtingų sprendimų ir palaikydamas klasikinį požiūrį į tekstą, smalsumą kėlė būsimo sumanymo ašis – lietuviškas romanas apie Orfėją. Vos pasirodęs jis sulaukė nemažai nuomonių ir tai nekeista. Šį kūrinį šaunioje kompanijoje paminėti visai ne gėda, o gvildenti jo siužeto linijas labai įdomu.

2017-05-02  Naisiuose apdovanoti 2016 m. Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatai


 

Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“ balandžio 29 d. Naisiuose apdovanojo ketvirtojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatus. Šių metų konkurse dalyvavo 55 autoriai, pateikę 76 rankraščius.

 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.