Į pradžią 

 
 
 
 
Žalių pasakojimų knygelė „Kai Didysis Žmogus sėdėjo ant stogo”
2012-01-23

Kai Didysis Žmogus sėdėjo ant stogo


Ekologinių idėjų projektas „Žaliasis kodas“, inicijuojamas Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės, 2011 metais skelbė kūrybinį žalių pasakojimų vaikams konkursą. Jo tikslas buvo žaliosiomis idėjomis pasidalyti su vaikais – juk meilė gamtai, rūpestis ir atidumas yra ne vien „suaugusiųjų reikalas“.


O kas gi įtaigiau mažiesiems apie šiuos „reikalus“ paaiškins, jeigu ne pasaka, šmaikštus eilėraštis ar iliustracija? Konkurse dalyvavo ir jauni, ir vyresni, ir rašantys, ir piešiantys, ir žemės ateitimi susirūpinę, ir pašėlusiai linksmi bei optimistiškai nusiteikę kūrybingi žmonės iš visos Lietuvos. 

„Žaliojo kodo“ komanda atidžiai skaitė ir su gamtininku rašytoju Selemonu Paltanavičiumi kruopščiai rinko geriausius konkursui pateiktus pasakojimus. Štai taip susidėjo nepaprastų žaliųjų istorijų knyga „Kai Didysis Žmogus sėdėjo ant stogo“ – ji pavadinta pagal vieną iš knygelėje apsigyvenusių kūrinių. Gausybės šauniųKai Didysis Žmogus sėdėjo ant stogo autorių knygelėje linksmai ir šmaikščiai, o kartais liūdnai ir pagrūmojant, vaikams suprantama kalba liejasi pasakojimai apie mums ir visai Žemei svarbius dalykus – meilę pasauliui, aplinkos puoselėjimą bei didžiojo ir mažojo žmogaus ryšį su gamta.

Žaliųjų pasakojimų knygos istorijos ir jų autoriai: „Būk mano” (Brigita Cikanaitė), „Medžio laiškas žmogui” (Arnas Borodinas), „Miškas autobuse” (Aurelija Umbrasienė), „Rytojus” (Kristina Urnaitė), „Floristės užrašai” (Rasa Jankauskaitė), „Atostogos lesykloje - tikra istorija” (Eglė Nachajienė), „Prasiveršiu upe” (Danguolė Jūratė Petrulienė), „Domis” (Diana Lieponė), „Be rūpesčių” (Eglė Nachajienė), „(Ne)Reikalingi daiktai” (Aurelija Umbrasienė), „Šį rytą” (Diana Lieponė), „Pasaka nepasaka apie pelikaną Marką, gandrą Antaną ir šiukšles” (Laurynas Lukošius ir mokytoja Auksė Petruševičienė), „Pasaka prieš miegą elniaragiui” (Eglė Nachajienė), „Vasaros atostogos” (Kotryna Remeikaitė), „Pasaulio pabaiga” (Eglė Nachajienė), „Kaip vikšrelis pavirto drugeliu” (Remigija Karalienė), „Kai Didysis Žmogus Kai Didysis Žmogus sėdėjo ant stogosėdėjo ant stogo” (Greta Graikšaitė), „Geltonųjų avyčių šalis” (Neringa Jasaitytė), „Kaip kvepia žemė” (Brigita Cikanaitė), „Pienės atgimimai” (Milda Daubarė), „Laiškas iš Australijos” (Luka Vaitkevičienė).

Pasakojimų knyga išleista ant ekologiško – iš antrinių žaliavų pagaminto – popieriaus. Knygelę sudarė Justė Brukštutė ir Benas Buivydas, iliustravo Jonas Liugaila, apipavidalino – dizainerė Rūta Ivaškevičiūtė. Knygelė platinama Lietuvos bibliotekų vaikų skyriams, darželiams bei vaikų namams. Ji taip pat buvo pristatyta ir Respublikinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Ekologinis ugdymas darželyje: galimybės ir problemos“, vykusioje Panevėžyje.

Šios knygelės nerasite knygynuose - ji nėra skirta pardavimui, o po Lietuvos vaikų darželius, mokyklas bei bibliotekas platinama nemokamai. Norintys užsisakyti knygelę savo ugdymo įstaigai turi užpildyti anketą, kuri yra ŽALIOJO KODO internetiniame puslapyje.

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.