Į pradžią 

 
 
 
 
Saulės mūšio sukakties paminėjimas su istorinių romanų autoriumi

Saulės mūšio sukakties paminėjimas su istorinių romanų autoriumi. Nuotr. autorės

Joniškio Jono Avyžiaus viešoji biblioteka įsiliejo į Saulės mūšio pergalės 775 m. sukakties paminėjimo renginius rajone. Saulėtą rugsėjo 20-osios popietę bibliotekoje vyko susitikimas su knygos – trilogijos „Didžiosios lietuvių pergalės“: „Saulės mūšis“, „Žalgirio mūšis“, „Oršos mūšis“ autorium Jonu Užurka.Saulės mūšio sukakties paminėjimas su istorinių romanų autoriumi. Nuotr. autorės


Atsargos karininkas J. Užurka, jau dešimtmetį rašantis, Lietuvos Rašytojų sąjungos narys, užsibrėžęs įgyvendinti įdomų ir mūsų literatūrai svarbų projektą – atskleisti Lietuvos istoriją romanuose. 1999 m. pasirodė pirmoji projekto knyga apie karalių Mindaugą – „Karaliaus karūna ir mirtis“.

J. Užurka debiutavo 1990 m. kaip publicistas, rašė apie karą Afganistane ir Lietuvos kariuomenę. Rašytojo istoriniai romanai dvelkia stipriu patriotizmu, noru kuo giliau pažinti Lietuvos praeitį ir perduoti skaitytojams tautos dvasines vertybes. Aprašydamas kiekvieną mūšio sceną, ginkluotės detalę, J. Užurka remiasi savo profesionaliomis karininko žiniomis, dideliu archeologijos žinių bagažu. Lietuvių pergalė Saulės mūšyje yra pagrindas didžiuotis savo protėviais, išsaugojusiais mums gimtąją kalbą, gimtąsias žemes.

Rašytojas betarpiškai ir nuoširdžiai bendravo su savo knygų skaitytojais. Sutikimo metu skambėjo jaunųjų dainininkų Gyčio Laskovo ir Rūtos Činčytės atliekamos dainos.

Eglė Šukienė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.