Į pradžią 

 
 
 
 
Mėgstamiausių 2018 m. vaikų ir paauglių knygų penketukai (tyrimo rezultatai)
2019-05-20Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius kvietė visus Lietuvos moksleivius rinkti mėgstamiausių 2018 metais perskaitytų knygų penketukus. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus specialistės išnagrinėjo visas gautas anketas ir paskelbė rezultatus.


 

Kviečiame susipažinti su šio tyrimo rezultatais.
 

2018 metų mėgstamiausių paauglių (7–12 kl.) knygų penketukai
Iš 7–12 kl. moksleivių gauta 912 anketų  (pernai būta 895). Merginų užpildytos anketos sudaro 68 proc. visų gautųjų, vaikinų – 32 proc. Ši proporcija panaši į ankstesnių metų, bet galima pasidžiaugti, kad vaikinų anketų pora procentų padaugėjo. Visą tekstą rasite čia.


Mintys apie skaitymą ir obuolių kompotą: 2018 metų mėgstamiausių vaikų (1–6 kl.) knygų penketukai
Jau beveik tris dešimtmečius vykdomas mėgstamiausių vaikų ir paauglių knygų penketuko tyrimas – puiki proga pasižvalgyti, ką skaito vaikai bei paaugliai, kaip keičiasi knygų mados, kokią programinę literatūrą vaikai laiko įdomesne, kokią įtaką jų skaitybai daro geriausių knygų rinkimai ir pan. Visą tekstą rasite čia.

 

Mėgstamiausių knygų penketukai – tai IBBY Lietuvos skyriaus iniciatyva ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento atliekamas skaitymo tyrimas. Jo tikslas – identifikuoti knygas, kurias tais metais geriausiai įvertino vaikai ir paaugliai. Šis skaitymo tyrimas nuo 1992 m. atliekamas kasmet, jame gali dalyvauti visi Lietuvos moksleiviai.

1–12 klasių moksleiviai pildo anketas, išvardydami penkias tais metais perskaitytas ir labiausiai patikusias knygas, nesvarbu kokias ir kada išleistas. Vertinant anketas, atskirai nagrinėjama, ką skaito vaikai (1–6 klasių moksleiviai) ir ką – paaugliai (7–12 klasių moksleiviai).

Skaitymo tyrimas atliekamas metų pradžioje, o rezultatai skelbiami Tarptautinę vaikų knygos dieną.

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.