Į pradžią 

 
 
 
 
Skaitykime ir būkime kartu

Joniškio Jono  Avyžiaus bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje svečiavosi dailininkė Lina Žutautė

Visą rudenį Joniškio J. Avyžiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje buvo vykdomas projektas „Skaitykime ir būkime kartu“, kurį iš dalies finansavo Lietuvos Respublikos Kultūros rėmimo fondas.

Projekto tikslas – populiarinti literatūrą socialinės atskirties vaikų tarpe, padėti jiems integruotis į visuomenę, organizuoti vaikų laisvalaikio užimtumą, ugdyti jų skaitymo įgūdžius, lavinti kūrybą, meninius gebėjimus. Todėl rugsėjo-lapkričio mėnesiais norinčiųjų dalyvauti projekte vaikų grupė rinkdavosi į literatūrines popietes, kurių metu vaikai kartu su bibliotekininkėmis stengėsi kuo daugiau perskaityti ir sužinoti apie A. Milno, H. K. Anderseno, A. Lindgren kūrybą ir jų kūrinių herojus. Taip pat vaikai aktyviai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu dalyviai piešė, bandė kurti knygą, lipdė iš modelino, vėrė karoliukus, lankstė iš popieriaus. vaikai lankėsi Lietuvių kalbos institute esančiame Kalbos muziejuje

Spalio 29 d. projekto dalyviams buvo organizuota ekskursija į Vilnių. Ten vaikai lankėsi Lietuvių kalbos institute esančiame Kalbos muziejuje ir Lietuvos nacionalinio muziejaus Senajame arsenale, Gedimino bokšte. Viešnagė Kalbos muziejuje buvo ir įdomi, ir naudinga. Vaikai galėjo pažaisti su kalbos žaislais, paliesti kalbą, išgirsti ir pamatyti ją kiek kitaip nei vadovėlyje ar mokykloje per pamokas. Labiausiai patiko  kompiuterinis kirčiavimo mokymuisi skirtas žaidimas. Po to ekskursantai lankėsi Senajame arsenale, kuriame eksponuojami Lietuvos proistorę menantys archeologiniai radiniai: pirmųjų Lietuvos gyventojų darbo įrankiai, keramika, baltų genčių  laidojimo apeigų radiniai, būdingiausi papuošalai, aprangos nešiosenos rekonstrukcijos, ginklų kopijos.Lina Žutautė su gasčiūniečiais

Skaitymo skatinimas neįsivaizduojamas be susitikimų su rašytojais ir knygų iliustruotojais. Todėl  lapkričio 11 d. Joniškio Jono  Avyžiaus bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje svečiavosi dailininkė Lina Žutautė. Į susitikimą su knygų iliustruotoja sugužėjo didelis būrys vaikų. Džiugu, kad pasimatyti su dailininke galėjo ne tik miesto vaikai, bet ir Gasčiūnų kaimo pradinukai. Dailininkė L. Žutautė pasakojo vaikams, kodėl ji pasirinko būtent tokią profesiją, kokia vaikystės knyga ir iliustracija paliko jai neišdildomą įspūdį. Viešnia multimedijos pagalba rodė savo sukurtas iliustracijas pagal S. Neries „Senelės pasaką“. Taip pat buvo įdomu pamatyti, kaip gimsta piešinys, kaip atsiranda knygų iliustracijos. Pasirodo, iliustruoti galima ne tik pasakas, bet ir anekdotus. Dailininkė demonstravo, kaip ji iliustravo anekdotą apie Pepę ir dantų gydytoją. Iliustruodami  anekdotus, savo jėgas išbandė ir vaikai, kartu įsitikindami, kad tai nėra taip lengva, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Nekyla abejonių, kad po tokių susitikimų vaikai  mieliau ima knygą į rankas, bando patys kurti istorijas ir jas iliustruoti.

Projekte dalyvavę vaikai neliko neapdovanoti. Paskutinės literatūrinės popietės metu patiems aktyviausiems buvo įteikti diplomai ir atminimo dovanėlės.

Vaikų literatūros skyriaus vedėja Dovilė Kurlienė
Nuotraukos autorės


 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-IEJI - SKAITYMO METAI. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.